Menu
Historia szkoły
Nasz patron
Pracownicy
Prawo szkolne
Galeria
Nasze sukcesy
O nas w mediach
Pedagog szkolny
Biblioteka
Strzał w Dziesiątkę

Plan lekcji
Kalendarz szkolny
Dni dodatkowo wolne
Podręczniki 2014/15
e-dziennik
Uczniowie
Samorząd uczniowski
Sprawdzian klas VI
Ciekawe strony
Absolwenci
Tablica prymusa
Rok szkolny 2013/2014
Rodzice
Rada Rodziców
Opłaty za wyżywienie
Druki do pobrania
Moje dziecko idzie do szkoły
Wyprawka szkolna
Stypendia szkolne
Informacje
Rekrutacja
Rotawirusy
Administrator
Nazwa Użytkownika

HasłoWitamy
Rekrutacja do klas I i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2015/2016
<kliknij tutaj>Link do strony rekrutacyjnej oddz. przedszkolne:
https://naborp-k.vulcan.net.pl

Klasy 6 - rekrutacja do gimnazjum
Program wspierania uzdolnionych dzieci na terenie miasta Lublin
 
 
Welcome to the USA
W piątek 24 kwietnia br. wybrani uczniowie z klasy V a, V b i VI a zostali zaproszeni przez p. Dorotę Główczyk na przedstawienie w języku angielskim pod tytułem ,,Welcome to the USA’’. Bohaterką monodramu była Marge, amerykańska mama, sprawująca opiekę nad dziećmi z wymiany. Pomaga ona zaadaptować się uczniom do nowego środowiska. Dzięki jej radom i wskazówkom, publiczność poznała wiele słówek i dowiedziała się nieco o geografii i zwyczajach Stanów Zjednoczonych. W postać Marge wcieliła się Amerykanka, nauczycielka języka angielskiego i metodyk o zdolnościach aktorskich, Linda Vagnac. Na koniec przedstawienia była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Lindą. Kolejka była długa, lecz po pewnym czasie udało nam się zrobić jedno zdjęcie.
Tekst: Z. Orpik kl. 6a
Dodał:  admin dnia 27 kwiecień 2015 16:48:51 · Drukuj
 
 
Konkurs Literacko - Przyrodniczy
22 kwietnia w Międzynarodowy Dzień Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej nr 43 im. Ignacego Paderewskiego odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Literacko - Przyrodniczego poświęconego oszczędzaniu wody i energii elektrycznej w szkole. Spośród wielu prac, jakie napłynęły na konkurs za najlepszą został uznany wiersz naszego ucznia! Tak, tak, to właśnie Mateusz Sławecki z klasy V a kolejny raz w w tym roku szkolnym został laureatem konkursu literackiego! Mateusz pierwsze miejsce zdobył za piękny utwór zawierający rady i przestrogi na temat oszczędzania wody i prądu. Wręczenie nagród zostało poprzedzone pięknym przedstawieniem, w którym postaci bajkowe szukały rad na zaśmiecony świat. Zgromadzona na auli społeczność SP 43 wysłuchała aktorskiej recytacji wiersza Mateusza, która została nagrodzona gromkimi brawami. Mateuszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a wszystkich naszych uczniów zachęcamy do udziału w konkursach.
Zdjęcia w galerii.
Tekst i fot.: T. Szajewski
Dodał:  admin dnia 27 kwiecień 2015 16:46:20 · Drukuj
 
 
Wycieczka do Warszawy
W czwartek 23 kwietnia klasy piąte odwiedziły "Centrum Kopernika" w Warszawie. Cały dzień poznawaliśmy świat nauki opierając się na jej osiągnięciach, zmuszając się do myślenia i poznawania świata. Stawialiśmy sobie różne zadania, czasem ryzykowne i braliśmy odpowiedzialność za rezultaty. Na koniec uczestniczyliśmy w seansie 3D w planetarium: "Niebo Kopernika". W świetnych humorach i ze śpiewem na ustach wróciliśmy do Lublina.
Zdjęcia w galerii.
Tekst i fot.: Sz. Miłkowski
Dodał:  admin dnia 24 kwiecień 2015 22:00:27 · Drukuj
 
 
Posprzątajmy Lublin na wiosnę
Nasza Szkoła zgodnie z tradycją ubiegłych lat i w tym roku wzięła udział w akcji Urzędu Miasta Lublin, Wydziału Ochrony Środowiska. Celem akcji „Posprzątajmy Lublin na wiosnę” jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz przekonanie, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za środowisko naturalne. 22 kwietnia w Światowy Dzień Ziemi uczniowie Dziesiątki na lekcjach przyrody zbierali śmieci wokół terenu szkoły, Domu Pomocy Społecznej oraz na Słomianym Rynku.
Zdjęcia w galerii.
Tekst i fot.: A. Obroślińska
Dodał:  admin dnia 23 kwiecień 2015 18:51:55 · Drukuj
 
 
Klasa 6b odkrywa piękno Gór Świętokrzyskich
W dniach 16-17.04.2015r. klasa 6b odpoczywała w Górach Świętokrzyskich, jednym z najstarszych pasm górskich w Polsce. Bogaty program wycieczki obejmował zwiedzanie kopalni kamienia i skansenu w Krzemionkach Opatowskich, podziwianie kieleckiej Kadzielni oraz poznawanie geologicznych, krajobrazowych i historycznych atrakcji Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Uczniowie odkryli historię i legendy potężnego zamku w Chęcinach. Bardzo duże wrażenie na szóstoklasistach zrobiła Jaskinia Raj - jedna z najpiękniejszych krasowych jaskiń w Polsce. W drodze powrotnej klasa zwiedziła jeden z najokazalszych niegdyś zamków siedemnastowiecznej Europy - Krzyżtopór w Ujeździe.
Zapraszamy do galerii.
Tekst i fot.: E. Kasperek
Dodał:  admin dnia 20 kwiecień 2015 21:04:17 · Drukuj
 
 
Honorowi Dawcy Książek
Rada Rodziców naszej szkoły postanowiła pomóc bibliotece w staraniach o odnowienie księgozbioru. Po rozmowach z dyrekcją, przed Świętami Wielkanocnymi w dniu, w którym odbywały się zebrania z rodzicami, przygotowany został kiermasz ozdób wielkanocnych. Uczniowie z klas młodszych i starszych włączyli się w tę akcję. Pod okiem, między innymi, pań: Grażyny Dudzic-Gromnickiej, Niny Zmysłowskiej i Ewy Michalak powstały piękne kurczaczki, baranki, pisanki. Podczas kiermaszu wespół pracowali rodzice z Rady Rodziców oraz uczniowie reprezentujący Samorząd Uczniowski. Ze sprzedaży uzyskano kwotę 820 złotych, która przeznaczona jest na zakup nowych książek. Równocześnie Rada Rodziców zaproponowała całoroczną akcję ‘’Książka dla biblioteki”. Podarowała bibliotekarzom nalepki z napisem „Honorowy Dawca Książek” dla każdego, kto weźmie udział w akcji. Rezultatem tych starań jest na dziś około dwustu nowych książek, które zostaną włączone do księgozbioru.
Tekst: I. Iwanicka
Dodał:  admin dnia 20 kwiecień 2015 20:23:02 · Drukuj
 
 
"Legendy Lubelskie"
14 kwietnia odbył się w naszej szkole V Międzyprzedszkolny Konkurs „Legendy Lubelskie. Do konkursu zgłosiło się siedem drużyn, które wykazywały się wiedzą na temat legend. Wszystkie sześć konkurencji wymagało od uczestników gruntownego przygotowania. Wszystkie drużyny zaprezentowały się wspaniale zdobywając równą liczbę punktów. Swoją obecnością zaszczycili nas lubelscy przewodnicy, którzy zasiadali w jury: Magdalena Mazur -Ciseł, Anna Czajczyk, Marek Kasprzyk oraz Konrad Kowalski. Najbardziej dzieci cieszyły się z obecności lubelskiego koziołka, który przydzielał punkty i tańczył razem z dziećmi ;-). Sponsorami nagród i upominków byli: Prezydent Miasta Lublin, LROT, Muzeum na Zamku Lubelskim firma Kodi, firma Maki, Teatr NN oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 10. Wszystkim drużynom i ich opiekunom dziękujemy za udział, natomiast szczególne podziękowania składamy na ręce sponsorów, którzy zapewnili uczestnikom wspaniałe i cenne nagrody. W galerii można zobaczyć jak bawiły się dzieciaki.
Tekst: M. Skruch, fot.: M. Skruch, B. Kołodziej
Dodał:  admin dnia 17 kwiecień 2015 21:25:14 · Drukuj
 
 
WAŻNE - Rodzice uczniów przyszłych klas I z obwodu szkoły
Bardzo proszę Państwa Rodziców, którzy z różnych przyczyn nie są zainteresowani zapisaniem swojego dziecka do szkoły obwodowej (wybór szkoły artystycznej, prywatnej, innej niż obwodowa, odroczenia obowiązku szkolnego, pobyt dziecka za granicą, zmiana miejsca zamieszkania) o zgłaszanie tego faktu w sekretariacie szkoły. W tym celu należy wypełnić zamieszczony załącznik i przynieść do szkoły obwodowej tj. Szkoły Podstawowej nr 10 w Lublinie do 23 kwietnia 2015r.
(druk potwierdzenia woli dostaną Państwo pocztą lub pobiorą ze strony szkoły, ale zgłosić muszą się Państwo osobiście w sekretariacie szkoły)

POTWIERDZENIE WOLI uczęszczania do szkoły podstawowej poza obwodem < pobierz tutaj >

Dodał:  admin dnia 10 kwiecień 2015 15:39:48 · Drukuj
 
 
KONKURS INFORMATYCZNY TIK? TAK!

tik-tak
13 kwietnia rozpoczyna się I etap V Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „TIK?-TAK!” dla uczniów. Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny.
Etap szkolny konkursu trwa od 13 do 17 kwietnia 2015

Zarejestruj się już dziś klikając w poniższy baner:
tik-tak
Dodał:  admin dnia 08 kwiecień 2015 20:29:50 · Drukuj
 
 
Po sprawdzianie...
1 kwietnia 2015r. pięćdziesięcioro sześcioro uczniów naszej szkoły przystąpiło do sprawdzianu szóstoklasisty. Tegoroczny sprawdzian po raz pierwszy został przeprowadzony w nowej formule, co dodatkowo wzbudzało wiele emocji. Oprócz wyraźnego podziału I części sprawdzianu na język polski i matematykę, uczniowie weryfikowali swoją wiedzę i umiejętności z języka angielskiego. Przed sprawdzianem szóstoklasiści byli zdenerwowani, ale uśmiechnięci, natomiast po sprawdzianie zgodnie twierdzili, że nie było czego się bać.
Tekst: E. Kasperek, fot.: M. Lato
Dodał:  admin dnia 02 kwiecień 2015 22:57:33 · Drukuj
 
 
"Wielkanocne świętowanie"
"Wielkanocne świętowanie" - takim przedstawieniem klasa II b wprowadziła nas w nastrój świąt Wielkiej Nocy. Tradycje gaiczka, kurka, śmigusa-dyngusa, kolorowania pisanek, tańców i wesołej zabawy ze śpiewem były wyrazem radości wiosennej i świątecznej. Mali aktorzy złożyli wszystkim życzenia świąteczne i wręczyli każdej klasie własnoręcznie wykonane pisanki. Pamiętamy też o naszych sąsiadach - mieszkańcach DPS Kalina, którym uprzyjemniliśmy przedświąteczny czas naszym występem. Złożyliśmy życzenia, dzieci wręczyły stroiki i symbole Świąt Wielkanocnych. Wszyscy byli szczęśliwi i radośni.
Zapraszamy do galerii.
Tekst: J. Borek
Dodał:  admin dnia 01 kwiecień 2015 21:12:28 · Drukuj
 
Strona 1 z 74 1 2 3 4 > >>
Zegar LCD
e-dziennik


Instrukcja logowania do e-dziennika
Szkoła na Medal
Z OKAZJI 90-LECIA
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10
OTRZYMAŁA
MEDAL PREZYDENTA MIASTA LUBLINCERTYFIKATNASZ UDZIAŁ W PROJEKCIEWydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

REDAKCJA

6,939,072 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.