Menu
Historia szkoły
Nasz patron
Pracownicy
Prawo szkolne
Galeria
Nasze sukcesy
O nas w mediach
Pedagog szkolny
Biblioteka
Strzał w Dziesiątkę

Plan lekcji
Kalendarz szkolny
Dni dodatkowo wolne
Podręczniki 2015/16
e-dziennik
Programy
Uczniowie
Samorząd uczniowski
Sprawdzian klas VI
Ciekawe strony
Absolwenci
Klasy 6-rekrutacja do gimnazjum
Tablica prymusa
Rok szkolny 2013/2014
Rodzice
Rada Rodziców
Opłaty za wyżywienie
Druki do pobrania
Moje dziecko idzie do szkoły
Wyprawka szkolna
Stypendia szkolne
Informacje
Rekrutacja
Profilaktyka uzależnień
Rotawirusy
Administrator
Nazwa Użytkownika

HasłoWitamy
Stypendia szkolne 2015

Harmonogram zajęć sportowych w roku szk. 2015/2016
 
 
BUDŻET OBYWATELSKI

Rada Dzielnicy Kalinowszczyzna, Rada Rodziców oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie proszą o poparcie projektów budżetu obywatelskiego. Dotyczą one ważnych inwestycji na terenie osiedla i dzielnicy.
Głosowanie trwa od 1 do 10 października.
Mogą w nim uczestniczyć wszyscy mieszkańcy Lublina, którzy ukończyli 16 rok życia.
Można oddać głos na jeden projekt duży i jeden projekt mały.
Apelujemy o poparcie projektów:
Projekt duży D-59
budowa boiska sportowego przy SP nr 10

Projekt mały M-61
Budowa schodów od ul. Kleeberga do ul. Kustronia na skarpie przy murze cmentarza
Szczegółowe informacje oraz wzory kart do głosowania można uzyskać w punktach głosowania, które wyznaczono w Szkole Podstawowej nr 10 i Biurze Obsługi Mieszkańców przy ul. Kleeberga 12A. Głosować można również przez Internet na stronie www.obywatelski.lublin.eu.

www.facebook.com

Dodał:  admin dnia 27 wrzesień 2015 14:25:02 · Drukuj
 
 
2b i 2c na wycieczce!
1 października klasy 2b i 2c pod opieką p. Małgorzaty Masłyk, Iwony Pachucy i p. Ewy Michalak wybrały się na wycieczkę do Lasów Kozłowieckich, pałacu w Kozłówce i Mini Zoo w Leonowie. Punktualnie o godz. 8.15 uczniowie i nauczyciele zwarci i gotowi zebrali się przed budynkiem szkoły. Gdy wsiedliśmy do autokaru uśmiech nie schodził nam z twarzy – wiedzieliśmy, że zapowiada się wspaniały dzień! Najpierw udaliśmy się do Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego. Tam poznaliśmy wszystkie tajemnice lasu. Podziwialiśmy jesień i zbieraliśmy skarby, które dla nas przyniosła. Pan przewodnik uczył nas nawet gwizdać na miseczkach żołędzi! Po godzinnym spacerze udaliśmy się do zespołu pałacowo-parkowego rodziny Zamoyskich w Kozłówce. W pierwszej kolejności udaliśmy się na spacer po przepięknym ogrodzie. W muzeum podziwialiśmy pomieszczenia, które zachowały autentyczny wystrój z przełomu XIX wieku i XX wieku. Podziwialiśmy piece z miśnieńskich kafli, marmurowe kominki, dębowe parkiety, oraz niezwykłą kolekcję malarstwa (portrety rodzinne oraz kopie arcydzieł malarstwa europejskiego), mebli, rzeźb, luster, porcelany. Nie zabrakło oczywiście czasu na zakup pamiątek. Ostatnim przystankiem było zoo w Leonowie. Tam zobaczyliśmy m.in. strusie, emu, lamy, osiołki, kangura, świnki wietnamskie, żółwie oraz wielbłąda. Niektóre zwierzęta były bardzo towarzyskie, dzięki czemu pod czujnym okiem pracownika, mieliśmy okazje je karmić i głaskać. Pogoda była wymarzona, więc tuż przed powrotem do Lublina szaleliśmy również na placu zabaw. O godz. 16 w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły.
Zdjęcia w galerii.
Tekst: Iwona Pachucy, foto: Iwona Pachucy, Małgorzata Masłyk
Dodał:  admin dnia 06 październik 2015 20:26:31 · Drukuj
 
 
Czas na grzyby!
W ubiegłą środę klasę 6b odwiedziła mama jednego z uczniów. Pani Magda Petruczynik przyszła do klasy z koszem pełnym grzybów. Opowiedziała uczniom jak zbierać grzyby, pokazała gatunki grzybów jadalnych, ale znalazły się również owocniki niejadalne i trujące. Każdy uczeń mógł obejrzeć zebrane grzyby, sprawdzić w atlasie jaki to gatunek. Lekcja bardzo spodobała się uczniom. Teraz pora wybrać się na grzyby do lasu…
Zdjęcia w galerii.
Tekst i fot: A. Obroślińska
Dodał:  admin dnia 06 październik 2015 20:14:27 · Drukuj
 
 
Biegi przełajowe chłopców
Dnia 2.10.2015 r. Nasza Szkoła wystąpiła w biegach przełajowych- Igrzyska chłopców.
Bardzo dobry występ zanotowali nasi zawodnicy w składzie: Piotr Pawłowski, Kamil Celiński, Filip Kowalik, Jakub Drąg, Mieszko Petruczynik, Maciej Gąska, Adrian Wolszczak, Maciej Mrozek. Wszystkim gratulujemy godnego reprezentowania szkoły!
Zdjęcia w galerii.
Tekst i fot: E. Józefacki
Dodał:  admin dnia 04 październik 2015 16:03:22 · Drukuj
 
 
Biegi przełajowe
1 października 2015 r. reprezentantki Szkoły Podstawowej 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie miały bardzo dobry występ podczas biegów przełajowych. Warto zaznaczy,ć że występowało 26 szkół z Lublina. Nasze zawodniczki w składzie: Małgorzata Gazda, Dagmara Ostrowska, Kamila Woźniak, Julia Andrzejewska, Barbara Kołtuniewicz, Gabrysia Chodoń, Kinga Żydek, Anna Fajgielska, Agnieszka Wójcik.
Jeszcze raz gratulujemy!
Opiekun: Emanuel Józefacki
Dodał:  admin dnia 02 październik 2015 10:17:13 · Drukuj
 
 
Lubelski Festiwal Nauki, czyli my na warsztatach literackich
Ubiegły tydzień przebiegł w naszej szkole pod kątem uczestnictwa uczniów w różnorodnych zajęciach, proponowanych przez lubelskich naukowców. I tak w poniedziałek 21 września grupa uczniów 4c udała się na KUL. Pani mgr Magdalena Żmudziak spowodowała, że "Powieść kryminalna dla dzieci Grzegorza Kasdepkego" przestała mieć swoje tajemnice, bo bawiliśmy się w detektywów. 25 września w piątek kilkoro uczniów klas 5a i 6a podczas warsztatów literackich znakomicie poprowadzonych przez panią dr Annę Koper "Paweł i Gaweł - śladami słów, tropami skojarzeń" zajmowało się rozpoznawaniem i tworzeniem metafor.
Tekst: I.Iwanicka
Dodał:  admin dnia 29 wrzesień 2015 08:45:17 · Drukuj
 
 
Lubelski Festiwal Nauki, czyli my samorządni
W piątek 25 września członkowie samorządów klas szóstych wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez pana dr Jarosława Czerwa, radnego, samorządowca, wykładowcę w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji. Zatytułowane były: "Spróbuj jak to jest kierować społecznością lokalną. Spróbuj zostać radnym". Zapoznali się z zasadami funkcjonowania rady miasta/gminy, kampanią wyborczą i jej tajnikami, wzięli udział w sesji rady gminy na podstawie przygotowanego scenariusza. Na koniec dostaliśmy od pana doktora Jarosława Czerwa adres e-mailowy, byśmy mieli możliwość korzystania z jego fachowych rad w pracy szkolnego samorządu.
Tekst: I. Iwanicka
Dodał:  admin dnia 29 wrzesień 2015 08:42:04 · Drukuj
 
 
Lubelski Festiwal Nauki, czyli my się prezentujemy
Czwórka uczniów klas szóstych, którzy mieli już doświadczenie w występach publicznych, wybrała się w piątek 25 września pod opieką p. Niny Zmysłowskiej do Instytutu Politologii UMCS na zajęcia pogłębiające ich wiedzę. Zatytułowane były: "Sztuka autoprezentacji i wystąpień publicznych", a prowadzone przez panią mgr Justynę Maguś. I dziś uczestnicy wiedzą już, jaka jest prawidłowa postawa podczas wystąpień, co to jest mowa ciała, jak się wypowiadać, co to jest dress code. Były nawet elementy savoir-vivre, dotyczące tego jak się zachować podczas wykwintnego posiłku. Bo wszystko może się w życiu przydać.
Tekst: I. Iwanicka
Dodał:  admin dnia 29 wrzesień 2015 08:39:16 · Drukuj
 
 
Turniej o puchar Premiera RP
17.09.2015 r. nasza Szkoła wzięła udział w turnieju orlikowym VI edycji o puchar Premiera RP. Turniej piłkarski był rozgrywany przy ul. Tumidajskiego 6a na Orliku. Sp 10 była reprezentowana w dwóch kategoriach :
Chłopcy młodsi ( Adrian Wolszczak, Michał Mączka, Grzegorz Lipski, Juliusz Grel, Jakub Drąg, Mateusz Todryk, Mikołaj Czerniak, Jakub Czerniak, Wiktor Kasprzyk, Jakub Powroźnik, Szymon Ostrowski);
Chłopcy starsi: (Mieszko Petruczynik, Filip Kowalik, Jarosław Czapla, Patryk Łukasik, Piotr Pawłowski Tomasz Górski, Dawid Gralewski, Eryk Sęk, Daniel Wasil, Paweł Więckowski, Maciej Gąska). Chłopcy młodsi zajęli w swojej kategorii wiekowej III miejsce, natomiast Chłopcy starsi - IV miejsce. Jeszcze raz gratulujemy!
Zdjęcia w galerii.
Tekst: E. Józefacki
Dodał:  admin dnia 20 wrzesień 2015 14:50:01 · Drukuj
 
 
Ogłoszenie
Szanowni Rodzice informujemy, że zajęcia dla uczniów, biorących udział w projekcie powszechnej nauki pływania pn. "Umiem pływać",
rozpoczynają się 1 września br.
Dodał:  admin dnia 28 sierpień 2015 16:19:51 · Drukuj
 
 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Lublinie zaprasza
na rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 w dniu 1 września 2015 roku:

godzina 9.00 - msza święta w kościele p.w. Św. Agnieszki ul. Kalinowszczyzna

godzina 10.00 - spotkanie na boisku szkolnym dla uczniów klas O -VI
Dodał:  admin dnia 25 sierpień 2015 13:30:43 · Drukuj
 
Strona 1 z 79 1 2 3 4 > >>
Zegar LCD
e-dziennik


Instrukcja logowania do e-dziennika
Szkoła na Medal
Z OKAZJI 90-LECIA
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10
OTRZYMAŁA
MEDAL PREZYDENTA MIASTA LUBLINCERTYFIKATNASZ UDZIAŁ W PROJEKCIEWydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

REDAKCJA

7,105,093 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.