Rekrutacja 2017
szkoła podstawowa


HARMONOGRAM
rekrutacji


Rekrutacja do klas pierwszych SP10


oddział przedszkolny


Rekrutacja do oddziału przedszkolnego w SP10

Menu
Historia szkoły
Nasz patron
Pracownicy
Prawo szkolne
Galeria
Nasze sukcesy
O nas w mediach
Pedagog szkolny
Biblioteka
Strzał w Dziesiątkę

Plan lekcji
Kalendarz szkolny
Dni dodatkowo wolne
Podręczniki 2016/17
Rekrutacja
e-dziennik
Wymagania edukacyjne
E-Learning
Programy
Uczniowie
Samorząd uczniowski
Ciekawe strony
Absolwenci
Rodzice
Rada Rodziców
Opłaty za wyżywienie
Druki do pobrania
Moje dziecko idzie do szkoły
Wyprawka szkolna
Stypendia szkolne
Informacje
Rekrutacja
Profilaktyka uzależnień
Rotawirusy
Administrator
Nazwa Użytkownika

HasłoWitamy
* UCHWAŁA W SPRAWIE DOSTOSOWANIA SIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW DO NOWEGO USTROJU SZKOLNEGO ...
Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016 r. poz. 446, z późn. zm.) oraz art. 210 ust. 1 i ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60) - Rada Miasta Lublin uchwala, co następuje:... UCHWAŁA do pobrania:
TUTAJ

* UCHWAŁA W SPRAWIE DOSTOSOWANIA SIECI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH I SPECJALNYCH DO NOWEGO USTROJU SZKOLNEGO ORAZ USTALENIA SIECI SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I SPECJALNYCH DZIAŁAJĄCYCH NA TERENIE MIASTA LUBLIN...
Na podstawie art. 12 pkt 11, art. 92 ust. 1 pkt 1 i ust. 2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2016 r. poz. 814, z późn. zm.) oraz art. 217 ust. 1 i ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60) - Rada Miasta Lublin uchwala, co następuje:... UCHWAŁA do pobrania:
TUTAJ

* ZARZĄDZENIE PREZYDENTA MIASTA LUBLIN ...
Wydział Oświaty i Wychowania przesyła w załączeniu zarządzenie Prezydenta Miasta Lublin w sprawie określenia terminu składania wniosków o przyjęcie do klasy IV i VII szkół podstawowych powstałych z przekształcenia gimnazjów, prowadzonych przez Gminę Lublin. Szczegółowe informacje o rekrutacji do pobrania:
TUTAJ
 
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w dniu 4 września 2017 roku Mszą Świętą o godzinie 8.30 w Kościele pw. Świętej Agnieszki w Lublinie przy ulicy Kalinowszczyzna.
Po Mszy Św. spotkanie uczniów z nauczycielami w szkole wg harmonogramu:
- klasy 0-IV o godzinie 9.30 w sali gimnastycznej;
- klasy V- VII o godzinne 10.30 w sali gimnastycznej;

Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 10 w Lublinie pracuje w godzinach od 6.30 do 17.00.
Dodał:  admin dnia 11 sierpień 2017 10:33:53 · Drukuj
 
 
Zapraszamy dzieci i dorosłych na warsztaty z projektowania miejsc zabaw.

Zapraszamy dzieci i dorosłych na warsztaty z projektowania miejsc zabaw.

WARSZTATY DLA DZIECI w wieku 6-8 lat...

Podczas warsztatów przeniesiemy się w przeszłość, porozmawiamy o tym co jest ważniejsze – zabawa czy zabawki, zaprojektujemy urządzenie do zabawy inspirowane jarmarkiem, pomyślimy również o dorosłych i ich miejscu do zabawy. Podczas warsztatów będziemy dyskutować, wymyślać historie, projektować i budować makiety. Celem warsztatów jest zebranie pomysłów na miejsca do zabawy na Słomianym Rynku — zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Kiedy: 20 lipca 2017, g. 10:00 - 12:00
Gdzie: Szkoła Podstawowa nr 10 im. H. Sienkiewicza w Lublinie, ul. Kalinowszczyzna 70.
Informacje i zapisy:
info@slomianyrynek.pl

WARSZTATY DLA DOROSŁYCH ...

Podczas warsztatów porozmawiamy o tym, czym dla nas, dorosłych, jest dzisiaj zabawa, a czym była kiedyś, zastanowimy się nad funkcjami Słomianego Rynku, zbadamy potencjał tego miejsca pod kątem przestrzeni do relaksu i zabawy, pomyślimy również o dzieciach – poznamy nowe oblicze „placów zabaw", zaprojektujemy urządzenie do zabawy inspirowane jarmarkiem. Celem warsztatów jest zebranie pomysłów na miejsca do zabawy na Słomianym Rynku — zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Kiedy: 20 lipca 2017, g.12:00 - 15:00
Gdzie: Szkoła Podstawowa nr 10, im. H. Sienkiewicza w Lublinie, ul. Kalinowszczyzna 70.
Zapisy poprzez wypełnienie formularza:
https://goo.gl/forms/8pmavHUhhMRizKuU2

----

Warsztaty dla dzieci i dorosłych prowadzi Pracownia k.
Pracownia k. to Ania i Michał – partnerzy w życiu i biznesie, rodzice Franka i Antka, architekci, esencjaliści, miłośnicy dobrych kawiarni i lodów rzemieślniczych. Projektują place zabaw, a raczej ogrody i instalacje do zabawy.
http://www.pracowniak.pl/

Informacje:
tel. 500 51 99 69
info@slomianyrynek.pl

Projekt jest realizowany na zamówienie Biura Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Lublin i finansowany ze środków budżetu Miasta Lublin.
Dodał:  admin dnia 19 lipiec 2017 10:07:43 · Drukuj
 
 
Wakacje? ... a tu zerówka na wycieczce szkolnej ... :)
Dnia 04. 07.2017 nasza zerówka uczestniczyła w lubelskich warsztatach turystyczno-krajoznawczych „Poznaję Lublin” zorganizowanych przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddział Miejski w Lublinie . Zadaniem dzieci było odnalezienie miejsc, w których „ukrył” się nasz koziołek. Dzieci musiały rozwiązać 23 zadania ;-) . Udało nam się zdobyć maksymalną ilość punktów.
Zerówki będą uczestniczyć w projekcie SŁOMIANY RYNEK ,gdzie w czasie dwudniowych warsztatów zaprojektujemy miejsca zabawy dla dzieci.
Tekst i zdjęcia Magdalena Skruch
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Dodał:  admin dnia 07 lipiec 2017 09:26:20 · Drukuj
 
 
Zaplanujmy razem Słomiany Rynek - dołączcie do nas!
ZAPLANUJMY RAZEM SŁONMIANY RYNEK- dołączcie do nas!
Zachęcamy mieszkańców, przedsiębiorców i instytucje społeczne do udziału we wspólnym projektowaniu Słomianego Rynku. Zapraszamy na 5 spotkań do Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Kalinowszczyzna 70. Razem zastanowimy się: kto korzysta z przestrzeni Słomianego Rynku? Jak chcemy ją zmienić? Co zachować a co dodać? Jakie jest nieodkryty potencjał tego miejsca? Jesteśmy ciekawi Waszych przemyśleń i pomysłów!
Przyjdźcie do nas, zaplanujmy Słomiany Rynek razem!

DLACZEGO TO ROBIMY?
Proces planowania partycypacyjnego, w odróżnieniu od typowych konsultacji, pozwala włączyć różne grupy interesu w projektowanie miejsca i umożliwić realny wpływ na ostateczną koncepcję. Zależy nam na tym, by mieszkańcy i użytkownicy Słomianego Rynku byli partnerami w tworzeniu koncepcji, a nie jedynie jej konsultantami.

Zdajemy sobie sprawę, że zmiana w przestrzeni bez zaangażowania mieszkańców w proces planowania może skutkować niefunkcjonalnym zagospodarowaniem terenu, a w konsekwencji - zamiast zbliżać użytkowników terenu, może stać się przyczyną konfliktów. Dlatego naszym celem jest stworzenie przestrzeni do otwartego dialogu, który doprowadzi do opracowania projektu koncepcyjnego Słomianego Rynku.

Różnorodne grupy użytkowników mogą posiadać rozbieżne potrzeby dotyczące sposobów korzystania ze Słomianego Rynku. Naszym zadaniem jest doprowadzić do spójnej wizji, uwzględniającej czasami rozbieżne interesy, poprzez zastosowanie metod partycypacyjnych.KIM JESTEŚMY?
Jesteśmy zespołem praktyków (architektów, badaczy, animatorów społecznych), skupionych wokół Fundacji Teren Otwarty i Lubelskiej Grupy Badawczej. Jako osoby indywidualne od ponad dekady pomagamy planować z mieszkańcami zmiany miejskie. Teraz połączyliśmy naszą wiedzę i doświadczenia, żeby wspólnie z Wami wypracować koncepcję zagospodarowania Słomianego Rynku.

JAK BĘDZIEMY PRACOWAĆ?
01.07.2017 SOBOTA 16- 20 Zapraszamy do rozmowy o planowanych działaniach oraz na spacery tematyczne z przewodnikami, którzy podzielą się swoją wiedzą o Słomianym Rynku i okolicy.
20.07.2017 CZWARTEK 10-15 Wspólnie będziemy projektować miejsca do zabaw dla dzieci.
27.07.2017 CZWARTEK 16-20 Będziemy planować sposób zagospodarowania Słomianego Rynku razem z mieszkańcami i użytkownikami.
23.09.2017 SOBOTA 16- 20 Zaprezentujemy wstępną koncepcję i wybierzemy najważniejsze funkcje dla Słomianego Rynku.
20.12.2017 ŚRODA 17- 20 Podsumujemy finalną koncepcję i wyjaśnimy, co dalej się wydarzy.


Biuro Projektu:
tel. 500 51 99 69
info@slomianyrynek.pl

www.slomianyrynek.pl

Projekt jest realizowany na zamówienie Biura Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta
Dodał:  admin dnia 25 czerwiec 2017 19:41:22 · Drukuj
 
 
SPOTKANIE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ Z OPERATORAMI TELEFONU ALARMOWEGO 112 - DBAMY O ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

13.06.2017 w Świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z operatorami telefonu alarmowego 112.
Pani Anna Wójcik i pani Kinga Kuźnik przedstawiły zasady funkcjonowania telefonu alarmowego 112. Dzieci m. inn ćwiczyły sposób powiadamiania o niepokojących zdarzeniach odgrywając scenki i wcielając się w osoby dzwoniące i operatorów. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami:) Na koniec spotkania nasi goście obdarowali nas odblaskowymi opaskami życząc jednocześnie wspaniałych i bezpiecznych wakacji my natomiast podziękowaliśmy paniom za bardzo interesujące spotkanie pięknymi pracami przygotowanymi przez dzieci z oddziału przedszkolnego oraz pamiątkowymi dyplomami.
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.

Tekst:A. Jackowska-Mazur
Dodał:  admin dnia 22 czerwiec 2017 12:12:45 · Drukuj
 
 
Śladami dinozaurów
Śladami dinozaurów
Dnia 20 czerwca 2017 r. uczniowie klas 3b i 3c wybrali się na wycieczkę do Bałtowa. Celem wycieczki było zwiedzanie rozmaitych atrakcji Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Dzieci z wielkim przejęciem i zainteresowaniem odbyły wędrówkę przez JuraPark. Obejrzały ponad 100 modeli prehistorycznych zwierząt. W Oceanarium i kinie 5D mogły stanąć oko w oko z niezwykłymi prehistorycznymi mieszkańcami dawnych mórz. W parku rozrywki dały upust swej energii. Przez Zwierzyniec podróżowały amerykańskim schoolbusem, z pokładu którego obserwowały ponad 400 zwierząt biegających swobodnie w kilku sektorach. Po zwiedzeniu zaplanowanych atrakcji poszukiwacze dinozaurów zakupili pamiątki z tego niezwykłego miejsca. Po wyczerpującym dniu opaleni, zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do domu.
Dodał:  admin dnia 21 czerwiec 2017 21:44:38 · Drukuj
 
 
Konkurs Rowerowy Maj rozstrzygnięty!!!
Najlepsza klasa – 6 b, która otrzymuje nagrodę w postaci 180 min. pobytu w AQUA LUBLIN.
Najlepiej jeżdżący uczniowie to:
Puła Filip – 4a
Polkowski Maksymilian – 4a
Kozak Jan – 4b
Szafranek Gabriela – 4b
Kochańska Karolina – 4c
Basak Alan
Kaźmierczak Marta – 5b
Kowalska Julia – 5b
Kulesza Adrian – 5b
Niedźwiadek Jakub
Nóżka Stanisław – 5b
Szwedowicz Weronika – 5b
Wołodko Natalia

Ww. uczniowie otrzymują drobne nagrody – oświetlenie rowerowe.
Wszystkim serdecznie gratuluję – Anna Mareczko.
Dodał:  admin dnia 21 czerwiec 2017 18:57:26 · Drukuj
 
 
Bądź bezpieczny podczas wakacji
Pamiętajmy o bezpieczeństwie ...

 

Dodał:  admin dnia 21 czerwiec 2017 14:02:18 · Drukuj
 
 
Mistrzowie Kodowania ...
Nasza szkoła w roku szkolnym 2016/2017 uczestniczyła w programie pt: „PILOTAŻOWE WDROŻENIE PROGRAMOWANIA W EDUKACJI FORMALNEJ W OPARCIU O INNOWACJE PEDAGOGICZNE ORAZ PROGRAMY AUTORSKIE W SZKOŁACH". Programem tym zostały objęte klasy 1a i 4 c. Uczniowie podczas zajęć pogłębiali wiedzę z programów tj.: Logomocja, Baltie oraz Scratch. Na każdych zajęciach uczniowie pracowali przy komputerach stacjonarnych, lekcje były wspomagane rzutnikiem multimedialnym oraz kartami pracy. Podczas pracy indywidualnej uczniów, nauczyciele monitorowali efekty i postępy podopiecznych, pomagali w zadaniach trudnych i problemowych. Uczniowie chętnie chwalili się efektami swojej pracy. Pierwszaki pracowały z Baltiem: budowały, czarowały i programowały. Tworzyły własne, niepowtarzalne sceny i sprawiało im to olbrzymią radość. Małym programistom najbardziej spodobało się czarowanie. Najpierw wszyscy dokładnie słuchali objaśnień nauczyciela, a później samodzielnie, przy wsparciu wychowawcy, próbowali własnych sił w czarowaniu. W klasie czwartej uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach. Najwięcej emocji wzbudził jednak program Scratch, jednakże znajomość Logomocji i Baltie pozwoliły na sprawniejsze poruszanie się w środowisku i posługiwanie się narzędziami programu. Aby uczniowie mogli zapoznać się z podstawowymi pojęciami dot. programu Scratch nauczyciel zaprezentował krótki film instruktażowy, po czym uczniowie już sami „zaprzyjaźnili” się z duszkiem. Radość przynosiła zmiana sceny, wybór duszków oraz pierwsze kroki duszka po scenie. Dziękujemy uczniom za uczestnictwo i wspaniałą twórczą pracę. Anna Mareczko i Małgorzata Kucharzyk
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Dodał:  admin dnia 21 czerwiec 2017 13:59:42 · Drukuj
 
 
Teatr Międzypokoleniowy na 700 urodziny Lublina
12.06.2017 r. społeczność naszej szkoły oraz zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie pt”OD SZCZUPAKA I LINA DO 700 URODZIN LUBLINA” wpisując się w obchody 700-lecia naszego miasta. Obok uczniów klasy 4 c przygotowanych przez p. Elwirę Kasperek, Świetlików występujących pod opieką p. Agnieszki Jackowskiej-Mazur i p. Beaty Balickiej oraz Niebiańskiej Kapeli prowadzonej przez p. Elżbietę Milę-Suską ,która była też autorem całości oprawy muzycznej przedstawienia, wystąpiły Seniorki z DPS „Kalina”, które przygotowała p. Bożena Sieńczak. Spektakl miał zatem charakter międzypokoleniowy, aktorzy zaprezentowali lubelskie legendy, a Niebiańska Kapela wzbogaciła występ piosenkami o naszym mieście.
Dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom i pracownikom, którzy wsparli nas w realizacji tego przedsięwzięcia.
21 czerwca spektakl zostanie zaprezentowany w Domu Pomocy Społecznej „Kalina”.
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.

tekst:Agnieszka Jackowska-Mazur
zdjęcia:Elwira Kasperek
Dodał:  admin dnia 19 czerwiec 2017 08:25:07 · Drukuj
 
 
IV turnieju Kalinowszczyzny

Dnia 8 czerwca reprezentacja szkoły w piłce nożnej wzięła udział w IV turnieju Kalinowszczyzny. Po bardzo udanym początku ( pierwszym miejscu w grupie ) grupa uczniów zajęła ostatecznie 4 miejsce ! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !
Dodał:  admin dnia 15 czerwiec 2017 21:32:57 · Drukuj
 
Strona 1 z 108 1 2 3 4 > >>
Zegar LCD
e-dziennik


Instrukcja logowania do e-dziennika
Szkoła na Medal
Z OKAZJI 90-LECIA
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10
OTRZYMAŁA
MEDAL PREZYDENTA MIASTA LUBLIN

CERTYFIKATNASZ UDZIAŁ W PROJEKCIEWydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

REDAKCJA

7,893,490 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.