Menu
Historia szkoły
Nasz patron
Pracownicy
Prawo szkolne
Galeria
Nasze sukcesy
O nas w mediach
Pedagog szkolny
Biblioteka
Strzał w Dziesiątkę

Plan lekcji
Kalendarz szkolny
Dni dodatkowo wolne
Podręczniki 2016/17
Rekrutacja
e-dziennik
Programy
Uczniowie
Samorząd uczniowski
Ciekawe strony
Absolwenci
Rodzice
Rada Rodziców
Opłaty za wyżywienie
Druki do pobrania
Moje dziecko idzie do szkoły
Wyprawka szkolna
Stypendia szkolne
Informacje
Rekrutacja
Profilaktyka uzależnień
Rotawirusy
Administrator
Nazwa Użytkownika

HasłoWitamy
ŚWIĄTECZNY KONKURS PLASTYCZNO-TECHNICZNY

GRUDNIOWE WARSZTATY ARTYSTYCZNE
 
 
Szkoła Promująca zdrowie
Szkoła Promująca Zdrowie
Za nami spotkanie podsumowujące ( 1 grudnia 2016 ) rok naszej pracy i starań o miejski certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Warto zauważyć że nasza szkoła obrała problem priorytetowy - wynikający z niskiej świadomości o edukacji zdrowotnej. Na tym problemie się skupiliśmy i ten element poprawiliśmy przez rok naszej pracy.

Koordynator Emanuel Józefacki
Dodał:  admin dnia 02 grudzień 2016 10:25:57 · Drukuj
 
 
Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2016
W niedzielę 20 listopada 2016 roku w Studiu Muzycznym Radia Lublin odbył się Wielki Koncert dedykowany wolontariuszom i darczyńcom akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Pomysłodawczynią wspaniałej akcji jest redaktorka Radia Lublin pani Ewa Dados. Na koncert przybyły dzieci z lubelskich szkół, przedszkoli oraz zespołów wokalnych i tanecznych, znani i lubiani muzycy m.in. Krzysztof Cugowski z „Budki Suflera”, Wojciech Cugowski z zespołu „Bracia”, a także prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Naszą szkołę reprezentowała Niebiańska Kapela (w powiększonym składzie) pod opieką pani Elżbiety Mili-Suskiej. Zdjęcia z tego wspaniałego koncertu znajdują się w galerii.
Tekst: Zosia Skrzypek i Dominika Kozak, klasa Vc
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Dodał:  admin dnia 01 grudzień 2016 11:24:16 · Drukuj
 
 
Sukces Kamili :-)
29 listopada 2016r. uczennica kl. 6a Kamila Kucharzyk została zaproszona na uroczyste rozstrzygnięcie I Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego Poświęconego Historii i Topografii Miasta Lublin "Moja przygoda z Lublinem...", organizowanego przez naszą szkołę. Uczennica zajęła II miejsce w kategorii literackiej. Cieszymy się tym sukcesem wraz z Kamilą.
Zdjęcie Kamili w galerii.
Dodał:  admin dnia 29 listopad 2016 20:02:42 · Drukuj
 
 
Dzień Pluszowego Misia w zerówkach
25 listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Pluszowego Misia. Zaczęliśmy od obejrzenia prezentacji na temat misiów znanych i lubianych oraz przedstawienia przyniesionych przez dzieci pluszaków. Był konkurs na temat wiedzy o misiach, gra planszowa oraz wykonanie misia z papieru przez obie grupy. Dzieci odwiedziła pani dyrektor, która przeczytała opowiadanie „Przytul mnie” oraz rozdała dyplomy za udział w konkursie. Dzień był bardzo udany i radosny.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Dodał:  admin dnia 29 listopad 2016 09:36:56 · Drukuj
 
 
Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego
28 listopada odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Wzięło w nim udział 14 uczniów naszej szkoły. Po zaciętej walce wśród dziewcząt I miejsce zajęła Wiktoria Płudowska, II Kinga Sołoducha a III Laura Szwiec. Wśród chłopców zwyciężył Tymoteusz Korab, II miejsce zajął Maksymilian Polkowski a na trzecim miejscu uplasował się Wiktor Kasprzyk. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a zawodnicy na podium dodatkowo nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Dodał:  admin dnia 29 listopad 2016 08:44:55 · Drukuj
 
 
ŚWIETLICOWA AKCJA ZBIÓRKI KARMY DLA SCHRONISKA ...
Dnia 04 listopada została zakończona ŚWIETLICOWA AKCJA ZBIÓRKI KARMY DLA SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W LUBLINIE.
Gorąco dziękujemy Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom i Samorządowi Uczniowskiemu za zaangażowanie w pomoc bezdomnym zwierzętom. Zostało zebrane ok. 200 kg karmy!!!!!:):)
Dnia 16 listopada w ramach podsumowania Akcji zorganizowałyśmy wycieczkę do Schroniska. Wzięło w niej udział 32 uczniów - reprezentantów poszczególnych klas. W opiece nad uczniami wspomagał nas pan Emanuel Józefacki. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych poprowadzonych przez zoopsychologa pana Dariusza Ornala oraz pana Bartłomieja Gorzkowskiego znanego lubelskiego terrarystę i opiekuna egzotarium. „Celem zajęć było dostarczenie uczniom wiedzy w zakresie historii udomowienia psa i kota, właściwego postępowania ze zwierzętami, działalności schroniska, podstaw herpetologii, czyli nauki o płazach i gadach, a także kształtowania postawy wobec zwierząt charakteryzującej się szacunkiem i empatią” Po zajęciach zwiedziliśmy Schronisko oraz Egzotarium Dzieci były podwrażeniem wszystkich jego mieszkańców: węży, jaszczurek, pająków oraz poruszone tym, że tyle pięknych i łagodnych psów i kotów nie ma swojego domu. Z wycieczki wszyscy wracali pełni wrażeń z pomysłami na kolejne wspólne wyprawy.
Jeszcze raz dziękujemy za okazane serce Wszystkim, którzy włączyli się do akcji.
Wychowawczynie świetlicy szkolnej Agnieszka Jackowska-Mazur i Beata Balicka wraz z przewodniczącą Samorządu Szkolnego panią Ireną Iwanicką
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Dodał:  admin dnia 28 listopad 2016 11:37:43 · Drukuj
 
 
Super Babcie czytały nam Sienkiewicza!
25.11.2016r. klasa 4c.

W ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza klasa 4c gościła przedstawicielki Szkoły Super Babć. Panie: Krystyna i Maria czytały uczniom fragmenty utworów naszego patrona, a następnie rozmawiały z czwartoklasistami na ich temat. To była naprawdę wyjątkowa lekcja języka polskiego.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Dodał:  admin dnia 25 listopad 2016 20:54:50 · Drukuj
 
 
Bieg Niepodległości
11 listopada odbył się nocny Bieg Niepodległości na 1 milę. Trasa wiodła Krakowskim Przedmieściem w kierunku Starego Miasta z metą przed Trybunałem Koronnym. Wzięło w nim udział 11 uczniów naszej szkoły i jeden rodzic. Każdy zawodnik otrzymał na mecie piękny medal. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Tekst i foto: Sz. Miłkowski

Zdjęcia w galerii.
Dodał:  admin dnia 21 listopad 2016 17:38:23 · Drukuj
 
 
Roztrzygnięcie konkursów !!!
Z dumą i satysfakcją informujemy, że rozstrzygnięcie III Wojewódzkiego Konkursu Literacko – Plastycznego Poświęconego Bibliotekom Szkolnym oraz I Interdyscyplinarnego Konkursu Poświęconego Historii i Topografii Lublina odbędzie się 29 listopada o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 10. Opiekunowie laureatów i osób wyróżnionych zostaną powiadomieni do 22.11.2016 r..
Dodał:  admin dnia 18 listopad 2016 14:09:27 · Drukuj
 
 
SP 10 Mistrzem Szkół Podstawowych w Lublinie w szachach!!!
09.11.2016 r w Centrum Spotkania Kultur odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Szkół Miasta Lublin w Szachach - Igrzyska Szkół Podstawowych. Drużyny rozgrywały między sobą mecze w składach 4-osobowych. Każda szkoła mogła mieć dodatkowo w swoich szeregach rezerwowych. Nasza szkołę reprezentowali (wg kolejności na poszczególnych szachownicach): Łucja Iwaszko IVa, Maksymilian Polkowski IVa, Szymon Ciołek IVa,Tymoteusz Korab VIb i Kinga Żydek Vc. Szymon i Tymoteusz grali na zmianę, pozostali wystąpili we wszystkich meczach.
Zawody rozgrywane były na dystansie 7 rund tzn. każda szkoła grała 7 meczów z innymi szkołami. Rozpoczęliśmy z dużym impetem wygrywając 2 pierwsze rundy po 4-0 - z SP nr 51 i SP nr 4. W trzecim starciu okazaliśmy się minimalnie słabsi od SP im. Sióstr Urszulanek przegrywając 1,5 -2,5. Było to pierwsze i jak się okazało jedyne takie potknięcie naszej drużyny! W kolejnych meczach pokonaliśmy kolejno SP Skrzydła i Sp nr 43 w stosunku 3-1 i zostaliśmy liderem rozgrywek. Prowadzenia nie oddaliśmy do końca turnieju. W ostatnich 2 rundach zremisowaliśmy z SP nr 30 (wynik 2-2) i pokonaliśmy SP nr 14 (2,5-1,5).
Warto zaznaczyć, że w kolejnych rundach graliśmy z coraz silniejszymi przeciwnikami mierząc się z najlepszymi. Jest to ogromny sukces warty dodatkowo podkreślenia, ponieważ aż 3 zawodników z naszej szkoły to uczniowie klasy IV, a rywalizowali przeważnie ze starszymi od siebie. Na tak ogromny sukces zapracowali wszyscy dokładając małe "cegiełki" do końcowego zwycięstwa!
WIELKIE GRATULACJE dla szachowej drużyny SP10!!!


Zdjęcia w galerii.
Dodał:  admin dnia 15 listopad 2016 21:26:32 · Drukuj
 
 
I miejsce Hanny i Julii w międzyszkolnym konkursie literackim
15 listopada 2016r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursów towarzyszących 25. rocznicy powstania Społecznych Szkół im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie, na które wpłynęło ponad 200 prac. Nasze uczennice: Hanna Borsuk (kl. 4b) i Julia Szewczyk (kl. 4c) zajęły ex aequo I miejsce w kategorii literackiej. Zadaniem czwartoklasistek było napisanie zakończenia wybranej baśni duńskiego pisarza. Uroczystość wręczenia nagród zaszczyciła swoją obecnością pani Bogusława Sochańska - Dyrektor Duńskiego Instytutu Kultury w Warszawie, tłumaczka z języka duńskiego (pierwszy przekład na język polski wszystkich baśni i opowieści Andersena). Laureaci i ich opiekunowie wysłuchali trzech baśni duńskiego pisarza w mistrzowskiej interpretacji zawodowej recytatorki Doroty Lesiak oraz aktora Jarosława Figury. Gratulujemy Hani i Julii i życzymy dalszych sukcesów!
Zdjęcia w galerii.
Dodał:  admin dnia 15 listopad 2016 20:48:32 · Drukuj
 
Strona 1 z 98 1 2 3 4 > >>
Zegar LCD
e-dziennik


Instrukcja logowania do e-dziennika
Szkoła na Medal
Z OKAZJI 90-LECIA
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10
OTRZYMAŁA
MEDAL PREZYDENTA MIASTA LUBLIN

CERTYFIKATNASZ UDZIAŁ W PROJEKCIEWydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

REDAKCJA

7,601,963 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.