Rekrutacja 2017
szkoła podstawowa


HARMONOGRAM
rekrutacji


Rekrutacja do klas pierwszych SP10


oddział przedszkolny


Rekrutacja do oddziału przedszkolnego w SP10

Menu
Historia szkoły
Nasz patron
Pracownicy
Prawo szkolne
Galeria
Nasze sukcesy
O nas w mediach
Pedagog szkolny
Biblioteka
Strzał w Dziesiątkę

Plan lekcji
Kalendarz szkolny
Dni dodatkowo wolne
Podręczniki 2016/17
Rekrutacja
e-dziennik
Wymagania edukacyjne
E-Learning
Programy
Uczniowie
Samorząd uczniowski
Ciekawe strony
Absolwenci
Rodzice
Rada Rodziców
Opłaty za wyżywienie
Druki do pobrania
Moje dziecko idzie do szkoły
Wyprawka szkolna
Stypendia szkolne
Informacje
Rekrutacja
Profilaktyka uzależnień
Rotawirusy
Administrator
Nazwa Użytkownika

HasłoWitamy
* UCHWAŁA W SPRAWIE DOSTOSOWANIA SIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW DO NOWEGO USTROJU SZKOLNEGO ...
Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016 r. poz. 446, z późn. zm.) oraz art. 210 ust. 1 i ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60) - Rada Miasta Lublin uchwala, co następuje:... UCHWAŁA do pobrania:
TUTAJ

* UCHWAŁA W SPRAWIE DOSTOSOWANIA SIECI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH I SPECJALNYCH DO NOWEGO USTROJU SZKOLNEGO ORAZ USTALENIA SIECI SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I SPECJALNYCH DZIAŁAJĄCYCH NA TERENIE MIASTA LUBLIN...
Na podstawie art. 12 pkt 11, art. 92 ust. 1 pkt 1 i ust. 2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2016 r. poz. 814, z późn. zm.) oraz art. 217 ust. 1 i ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60) - Rada Miasta Lublin uchwala, co następuje:... UCHWAŁA do pobrania:
TUTAJ

* ZARZĄDZENIE PREZYDENTA MIASTA LUBLIN ...
Wydział Oświaty i Wychowania przesyła w załączeniu zarządzenie Prezydenta Miasta Lublin w sprawie określenia terminu składania wniosków o przyjęcie do klasy IV i VII szkół podstawowych powstałych z przekształcenia gimnazjów, prowadzonych przez Gminę Lublin. Szczegółowe informacje o rekrutacji do pobrania:
TUTAJ
 
 
Warsztaty w 0 „a"

Warsztaty w 0 „a”
12 kwietnia w ramach przygotowań do świąt przedszkolaki pod okiem plastyka pani Wioletty Mazurek uczyły się nowych technik wykonywania pisanek. Dzieci bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Chociaż nie była to łatwa praca, wszyscy poradzili sobie świetnie, a efektem są piękne pisanki, które być może staną się najładniejszą ozdobą na świątecznym stole.
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Dodał:  admin dnia 18 kwiecień 2017 11:26:52 · Drukuj
 
 
Trzecioklasiści znawcami legend.
4 i 5 kwietnia nasi trzecioklasiści wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym LEGENDARNY LUBLIN dla klas III organizowanym z okazji 700 rocznicy nadania praw miejskich naszemu miastu. Każdą klasę reprezentowało dwoje uczniów. Zmierzyli się w pięciu kategoriach, wykazując się wspaniałą znajomością legend.
Oto wyniki:
4 kwiecień: Kinga Dobek i Kacper Kiepura (IIIa)- I miejsce, Justyna Jurkiewicz i Julia Warpas (IIIb)- V miejsce
5 kwiecień: Adela Kozyra i Mikołaj Lisek (klasa IIIc) - I miejsce, Kacper Such i Oliwia Michalczyk (klasa IIId)- IV miejsce

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Dodał:  admin dnia 10 kwiecień 2017 08:13:39 · Drukuj
 
 
Powitanie wiosny ze Świetlicową Marzanną.
Dnia 21 marca grupa uczniów ze Świetlicy szkolnej w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny wybrała się na spacer po Osiedlu.Towarzyszyła nam Marzanna , którą dzień wcześniej dzieci wykonały na zajęciach plastycznych. Spacer był bardzo udany widzieliśmy przebiśniegi i pierwsze fiołki, słuchaliśmy też śpiewu ptaków starając się rozpoznać gatunek śpiewaków:)
Wracając do szkoły dzieci zauważyły, że pogoda jest coraz ładniejsza, słońce świeci dużo jaśniej a w powietrzu wszyscy czuli wiosenne zapachy.
Dodał:  admin dnia 10 kwiecień 2017 07:47:31 · Drukuj
 
 
Sukcesy świetlicy szkolnej !!!
Uczniowie z naszej Dziesiątki spędzają w świetlicy czas aktywnie i owocnie. Dowodem na to są kolejne nagrody zdobyte w konkursach plastycznych. Karolina Siedlecka - uczennica klasy 5a zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym pt. Pinokio w Lublinie. W tym samym konkursie wyróżnienie otrzymał uczeń klasy 1b – Jakub Cienkusz. Konkurs był organizowany przez Gimnazjum nr 7 im. Jana Kochanowskiego. Uczniów do konkursu przygotowywała pani Grażyna Dudzic- Gromnicka.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Dodał:  admin dnia 05 kwiecień 2017 14:57:35 · Drukuj
 
 
Kolejne sukcesy plastyczne uczniów Dziesiątki !!!
Nasi uczniowie w każdym roku szkolnym biorą udział w wielu konkursach plastycznych. Talent naszych uczniów został doceniony również 4 kwietnia 2017 r. w Gimnazjum nr 7. Tego dnia odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. Pinokio w Lublinie. Uczennice grupy zerowej ,,b” (pod opieką pani Magdaleny Skruch): Oliwia Sygnowska oraz Marta Szember uzyskały w konkursie wyróżnienia i piękne nagrody rzeczowe. Anastazja Krawczyk (3c) stworzyła pod opieką pani Iwony Sokół pracę, która również została doceniona wyróżnieniem w postaci dyplomu i nagrody. Z kolei uczennica z klasy pani Marii Babiej (2b) – Aleskandra Szynkaruk została laureatką I miejsca. Wszystkim laureatom i wyróżnionym gratulujemy plastycznych talentów i życzymy dalszych sukcesów na tym polu.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Dodał:  admin dnia 05 kwiecień 2017 14:54:08 · Drukuj
 
 
Kolejne sukcesy młodych literatów z Dziesiątki.!!!

,,Opowiedz Janowi Kochanowskiemu nieznaną legendę o Lublinie” – taki tytuł nosił konkurs zorganizowany przez Gimnazjum nr 7 w Lublinie. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Mateusz Szaruga, Pola Zarembska, Zofia Arbaczewska, Maliwna Bekiesza (klasa 4a – opiekun Tomasz Szajewski), Zofia Skrzypek (klasa Vc – opiekun Izabela Michałowska). Uczennica klasy 4a – Łucja Iwaszko została laureatką II miejsca natomiast uczennica pani Elwiry Kasperek – Kamila Kucharzyk (klasa 6a) – wygrała konkurs uzyskując pierwsze miejsce. Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w dalszej pracy nad warsztatem pisarskim!
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Dodał:  admin dnia 05 kwiecień 2017 14:45:57 · Drukuj
 
 
Dzień Otwartych Drzwi w Szkole Podstawowej Nr 10

Dnia 02.03.2017 r. w godz.16.30-18.30 w naszej szkole odbył się Dzień Otwartych Drzwi przebiegał on pod hasłem „Odkrywamy i poznajemy świat - to nasza przygoda”.
Spotkanie rozpoczęła swoim wystąpieniem Pani Dyrektor Ewa Momot witając wszystkich przybyłych gości . Następnie o działalności Rady Rodziców opowiedział Pan Marcin Dobek. Kolejnym punktem programu były występy artystyczne przygotowane przez nauczycieli i uczniów.
Obejrzeliśmy : występ chóru szkolnego „Niebiańska kapela” , pokaz gimnastyki artystycznej, pokazy taneczne, mini przegląd poezji trzecioklasistów oraz pokaz umiejętności piłkarskich. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Po części artystycznej przyszli pierwszoklasiści zostali zaproszeni do wspólnej podróży po szkole gdzie czekało na nich 21 stacji pełnych atrakcji, zagadek, niespodzianek i dobrej zabawy. Dzieci miały okazję doświadczyć i nauczyły się wielu ciekawych rzeczy.
Na strudzonych podróżą czekał przy głównym wejściu Wars SP 10 gdzie była możliwość zjedzenia małej słodkości przygotowanej przez rodziców naszych uczniów, obejrzenia prezentacji multimedialnej o działaniach podejmowanych w szkole i otrzymania pamiątkowego Dyplomu „Prawdziwego podróżnika”.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Dodał:  admin dnia 03 kwiecień 2017 14:54:38 · Drukuj
 
 
Cześć Pamięci podporucznika Henryka Dąbrowskiego !!!

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Społeczność naszej szkoły już teraz włącza się w te obchody. Od dwóch lat ,,ocalamy od zapomnienia” sylwetkę podporucznika Henryka Dąbrowskiego, który zginął w Katyniu w 1940 roku. W pobliżu naszej ,,Dziesiątki” znajduje się głaz, a na nim tablica upamiętniająca tragiczną śmierć urodzonego w Lublinie podporucznika. Zaczęliśmy cykl lekcji, filmowych projekcji i pogadanek, które mają na celu przybliżanie postaci naszego lokalnego bohatera. 4 kwietnia część pamięci podporucznika oddały klasy:1 b, 4 a i 5 a.
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.

Dodał:  admin dnia 03 kwiecień 2017 14:41:19 · Drukuj
 
 
Wynalazki zmieniają świat
W marcu uczniowie klasy 3c przez kilka dni rozmyślali o tym, jak wynalazki zmieniają świat. Długo debatowali o tych, którym zawdzięczamy życiowe udogodnienia oraz zastanawiali się, jakie cechy charakteru i umysłu są przydatne, aby stworzyć coś niezwykłego. Na pomysł na zajęciach plastyczno- techniczne nie trzeba było długo czekać - roboty z pudełek! Dzieci samodzielnie podzieliły się na grupy i z ochotą zabrały się do pracy. Pomysłów nie brakowało. Wykonanie zadania okazało się bardzo czasochłonne, ale efekty zaskoczyły wszystkich i wywołały uśmiechy na twarzach. Roboty zamieszkały na regałach w sali lekcyjnej.
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.


Tekst i foto: I. Sokół
Dodał:  admin dnia 02 kwiecień 2017 16:04:21 · Drukuj
 
 
5a szlakiem 700 – lecia Lublina

30 marca klasa 5a zaraz po przygodzie z pisankami i palmami udała się na edukacyjny spacer śladami 700 – lecia Lublin. Zaczęliśmy od najbliższej okolicy. Wzdłuż ulicy Kaliowszczyzna znajdują piękne i mądre tablice umieszczone tam przez prężnie działający w Lublinie Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN. W ten sposób został upamiętniony ostatni spacer tysięcy lubelskich Żydów. Droga z lubelskiego getta na pobliską bocznicę kolejową prowadziła właśnie przez ulicę przy której znajduje się nasza szkoła. Następnymi punktem wycieczki było oddanie hołdu pomordowanym na Zamku Lubelskim przez hitlerowców podczas II wojny światowej. Zapaliliśmy znicz – symbol naszej pamięć i oddaliśmy bohaterom hołd, chwilą milczenia. Pomnik Tych ofiar zgaduje się obok żydowskiego kirkutu, również przy ulicy Kalinowszczyzna. Podziwialiśmy także mury najstarszego zachowanego w Europie (w takim stanie) cmentarza lubelskich Żydów. Majestatyczny mur, częściowo odremontowany skrywa wiele pięknych zabytków sztuki i historii. Obiecaliśmy sobie, że kiedyś odwiedzimy to miejsce z przewodnikiem. Wtedy poznamy jeszcze starodawną historię cmentarnego wzgórza, które było siedzibą grodu naszych przodków. Czekamy z niecierpliwością na kolejne wycieczki zaplanowane z okazji 700- lecia miasta Lublin.
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.

Dodał:  admin dnia 02 kwiecień 2017 15:08:09 · Drukuj
 
 
Klasa 5a w świecie palm i pisanek wielkanocnych
W przedostatni dzień marca (30.03.2017r.) uczniowie klasy 5a zostali wprowadzeni przez animatorów z Fundacji Rozwiń Skrzydła w świat pisanek (metodą dequpage) oraz palm wielkanocnych. Zajęcia praktyczne poprzedziły ciekawe wykłady na temat zwyczajów wielkanocnych. Poznaliśmy legendy lubelskie tłumaczące powstanie zwyczaju zdobienia jaj i palm oraz rodzaje tych świątecznych atrybutów. Potem były zajęcia praktyczne. Radości było co nie miara, każdy chciał wykonać najpiękniejszą palmę i pisankę. Czas upłynął nam bardzo szybko. Byliśmy pod wrażeniem zajęć prowadzonych przez animatorów, którzy zaprezentowali nam również piękne ludowe stroje z Lubelszczyzny.
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.

Dodał:  admin dnia 02 kwiecień 2017 14:52:17 · Drukuj
 
Strona 1 z 103 1 2 3 4 > >>
Zegar LCD
e-dziennik


Instrukcja logowania do e-dziennika
Szkoła na Medal
Z OKAZJI 90-LECIA
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10
OTRZYMAŁA
MEDAL PREZYDENTA MIASTA LUBLIN

CERTYFIKATNASZ UDZIAŁ W PROJEKCIEWydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

REDAKCJA

7,767,853 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.