Menu
Historia szkoły
Nasz patron
Pracownicy
Prawo szkolne
Galeria
Nasze sukcesy
O nas w mediach
Pedagog szkolny
Biblioteka
Strzał w Dziesiątkę

Plan lekcji
Kalendarz szkolny
Dni dodatkowo wolne
Podręczniki 2016/17
Rekrutacja
e-dziennik
Programy
Uczniowie
Samorząd uczniowski
Zajęcia sportowe 2015/16
Ciekawe strony
Absolwenci
Rodzice
Rada Rodziców
Opłaty za wyżywienie
Druki do pobrania
Moje dziecko idzie do szkoły
Wyprawka szkolna
Stypendia szkolne
Informacje
Rekrutacja
Profilaktyka uzależnień
Rotawirusy
Administrator
Nazwa Użytkownika

HasłoWitamy
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW 2016/2017

WYPRAWKA SZKOLNA 2016
 
 
4a na Zamku Lubelskim
Dziś (21.09.2016.) byliśmy na wycieczce na Zamku Lubelskim. Oglądaliśmy: dukaty, zabytkowe naczynia, łuki, tarcze, miecze, topory, zrekonstruowane groby. Wchodziliśmy na wieże zamkową, podobały mi się wysokie i strome schody. Na samej górze wieży były ładne widoki. Pani przewodnik opowiadała nam o historii tego Zamku. Dowiedziałem się, że w czasie II Wojny Światowej było tam więzienie i mordowano ludzi, były też lochy w których przetrzymywano więźniów. Była to ciekawa i pouczająca wycieczka, chętnie poszedłbym jeszcze raz.
Zdjęcia w galerii.
Tekst: Kamil Gerełło, foto: Mateusz Szaruga
Dodał:  admin dnia 26 wrzesień 2016 22:26:00 · Drukuj
 
 
5a i historia Lublina
We wtorkowe przedpołudnie wraz z wychowawcą i rówieśnikami z klasy uczestniczyłem w wycieczce na Zamek Lubelski. Zbiórka odbyła się około 8.15. Na miejscu byliśmy o 8.50. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wieży zamkowej, która jest cennym zabytkiem sztuki romańskiej. Następnie przeszliśmy do strefy archeologicznej na terenie Zamku. Tam też mieliśmy okazję poznać kolekcję monet, o której ciekawie opowiadał przewodnik. Wycieczka była bardzo udana. Wzbogaceni o nową wiedzę szczęśliwie wróciliśmy do szkoły.
Tekst: Kacper Rut kl. 5a
Dodał:  admin dnia 26 wrzesień 2016 22:10:00 · Drukuj
 
 
Minecraft czy Lego Przygoda?
20 września klasy 3b i 3c uczestniczyły w warsztatach pt. „O wyższości Minecrafta nad Lego Przygodą. Badania socjologiczne na wesoło”, organizowanych na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu i nauczyli się, jak zaplanować i zrealizować proste badanie socjologiczne, wykorzystując do tego ankietę. Dowiedzieli się także, na czym polega warsztat badacza i wykorzystując siebie nawzajem jako respondentów sprawdzili, która gra cieszy się większym powodzeniem.
Zdjęcia w galerii.
Tekst i foto: I. Sokół
Dodał:  admin dnia 26 wrzesień 2016 22:02:00 · Drukuj
 
 
Wycieczka klas 2a i 2c do Zamościa
Wczoraj byliśmy na wycieczce w Zamościu. Pojechaliśmy tam szynobusem. Najpierw spacerowaliśmy po zamojskiej Starówce. Oglądaliśmy Ratusz i piękne kamieniczki. Na Rynku kupiliśmy pamiątki. Później poszliśmy do katedry, a następnie do zoo. Widzieliśmy w nim żółwie, żyrafy, zebry i inne zwierzęta. Najbardziej podobało nam się kupowanie pamiątek. Wycieczka była super. Do Lublina wróciliśmy weseli.
Tekst: M. Goral, A. Kaźmierczak, A. Wójcik kl. 2 a, foto: p. A. Nieścior
Zdjęcia w galerii.
Dodał:  admin dnia 25 wrzesień 2016 15:30:41 · Drukuj
 
 
4c z wizytą na wyższej uczelni
21 września klasa 4c wzięła udział w zajęciach zorganizowanych na KUL w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Warsztaty o tematyce „Internet – korzyści i zagrożenia” miały na celu przypomnienie uczniom o ogromnych możliwościach Internetu, jak również uświadomienie wszelkich zagrożeń czyhających na użytkowników Sieci. Dodatkową „atrakcją” była podróż autobusem komunikacji miejskiej….
Tekst i foto: R. Karczewska
Dodał:  admin dnia 22 wrzesień 2016 18:18:03 · Drukuj
 
 
"Pan Maluśkiewicz i Wieloryb." Festiwal Nauki
Dnia 20 września nasza zerówka wybrała się na bardzo poważny wykład zorganizowany w ramach Festiwalu Nauki. „Pan Maluśkiewicz i Wieloryb” (film) wprowadził dzieci do tematu zajęć. Na wykładzie dzieci dowiedziały się, czym jest mikroskop, co można zobaczyć używając różnych mikroskopów (świetlnych, elektronowych). Oglądały pod mikroskopem głównie elementy roślin i owady, bakterie, kleszcze, motyle, biedronki szerszenie. Na koniec spotkania odbył się konkurs gdzie nagrodą były zdjęcia „pokolorowane” na komputerze. Gdy już się nimi nacieszymy przekażemy do pracowni przyrodniczej.
Tekst i foto:A. Kotlińska
Zdjęcia w galerii.
Dodał:  admin dnia 21 wrzesień 2016 19:15:37 · Drukuj
 
 
„Chemiczne laboratorium przedszkolaka”- Festiwal Nauki
Dnia 19 września zerówka wybrała się do Zakładu Chemii Organicznej. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom w wieku przedszkolnym zjawisk chemicznych, z którymi spotykają się praktycznie na każdym kroku. Prezentowane doświadczenia chemiczne zostały odpowiednio dobrane, aby były dostępne nawet małym dzieciom. Mogliśmy zobaczyć i przekonać się „na własnej skórze”, jak wywołać burzę w szklance wody czy zrobić kolorowy deszcz. Widzieliśmy siedem ciekawych doświadczeń. Niektóre, mogliśmy sami wykonywać. Było bardzo ciekawie.
Tekst i foto: A. Kotlińska
Zdjęcia w galerii.
Dodał:  admin dnia 21 wrzesień 2016 19:01:04 · Drukuj
 
 
„Żyłem i pisałem krzepiąc serca nadzieją wolności”
1 września, jak co roku, znów zadzwonił przysłowiowy pierwszy dzwonek a szkolne korytarze wypełniły się uczniami. Przedstawiciele społeczności naszej szkoły mieli przyjemność przygotować i wziąć udział w Miejskiej Inauguracji roku szkolnego 2016/17, która odbyła się 2 września. Uroczystość miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 38, z którą łączy nas wspólny patron - Henryk Sienkiewicz. Ze względu na przypadającą w tym roku 100. rocznicę śmierci pisarza Senat Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił 2016 rokiem Henryka Sienkiewicza.
Tekst: E. Mila-Suska
Zdjęcia w galerii.
Kurier Lubelski
Radio Lublin
Dodał:  admin dnia 12 wrzesień 2016 19:21:52 · Drukuj
 
 
Informacja dot. Programu "Umiem Pływać"
Uprzejmie informujemy, że zajęcia nauki pływania realizowane w ramach
projektu pn. "Umiem pływać" rozpoczną się od dnia 5 WRZEŚNIA BR.
Zajęcia wszystkich grup prowadzone będą zgodnie z harmonogramem,
który obowiązywał przed feriami letnimi.
Dodał:  admin dnia 02 wrzesień 2016 14:58:58 · Drukuj
 
 
Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016
24 czerwca uczniowie naszej szkoły rozpoczęli WAKACJE!!! Radości było co niemiara, ale były też łzy, bo trzy klasy szóste opuściły nasze mury. Uczniowie klas: 6a, 6b i 6c otrzymali świadectwa i nagrody książkowe na sali gimnastycznej. Ostatni raz zaśpiewali przygotowane pod opieką pani Elżbiety Mili – Suskiej piosenki i ruszyli na spotkanie z gimnazjum. Pani Dyrektor Ewa Momot i przewodnicząca Rady Rodziców – pani Małgorzata Zarembska – pogratulowały sukcesów wszystkim uczniom, wyraziły dumę z sukcesów dziesiątkowiczów oraz złożyły życzenia szczęśliwych i bezpiecznych wakacji.
Zdjęcia w galerii.
Tekst i foto: T. Szajewski
Dodał:  admin dnia 08 lipiec 2016 19:06:56 · Drukuj
 
 
Niezwykła wycieczka klas IVa i IVb
21 czerwca, w ostatnim tygodniu nauki klasy czwarte (IV a i IV b) udały się wraz z wychowawcami do Hołowna - Krainy Rumianku. To niezwykłe miejsce przywitało nas bogatym programem zajęć i zabaw. Zaraz po dotarciu na miejsce włączyliśmy się w Awanturę w Krainie Rumianku. Zostaliśmy podzieleni na trzy grupy. Każda z naszych drużyn wybrała sobie nazwę i dostała specjalne karty konkursowe. Mieliśmy do zaliczenia po osiem stacji, na których czekały postacie z bajek, legend i wierzeń ludowych. Każdy z tych niezwykłych bohaterów miał dla drużyny zadanie i nagrody: talary, których finałowe podliczenie dało zwycięstwo drużynie ,,Chochliki XD”. Emocji było co niemiara, nauczyliśmy się współpracy (również międzyklasowej), dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o tradycjach, wierzeniach i obyczajach naszych przodków. Kolejnym punktem naszej wycieczki był własnoręczny wypiek rogalików, poprzedzony ciekawą lekcją na temat prac polowych. Przed ogniskiem, które było zwieńczeniem naszej wycieczki wyrabialiśmy ekologiczne mydełka. Nie mogło też zabraknąć czasu wolnego: plac zabaw, pamiątki i mini mecz piłki nożnej. To była niezwykle udana wycieczka!
Zdjęcia w galerii.
Tekst i foto: T. Szajewski
Dodał:  admin dnia 08 lipiec 2016 18:58:40 · Drukuj
 
Strona 1 z 95 1 2 3 4 > >>
Zegar LCD
e-dziennik


Instrukcja logowania do e-dziennika
Szkoła na Medal
Z OKAZJI 90-LECIA
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10
OTRZYMAŁA
MEDAL PREZYDENTA MIASTA LUBLINCERTYFIKATNASZ UDZIAŁ W PROJEKCIEWydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

REDAKCJA

7,538,835 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.