Rekrutacja 2017


HARMONOGRAM
rekrutacji


Rekrutacja do klas pierwszych SP10
Menu
Historia szkoły
Nasz patron
Pracownicy
Prawo szkolne
Galeria
Nasze sukcesy
O nas w mediach
Pedagog szkolny
Biblioteka
Strzał w Dziesiątkę

Plan lekcji
Kalendarz szkolny
Dni dodatkowo wolne
Podręczniki 2016/17
Rekrutacja
e-dziennik
Wymagania edukacyjne
E-Learning
Programy
Uczniowie
Samorząd uczniowski
Ciekawe strony
Absolwenci
Rodzice
Rada Rodziców
Opłaty za wyżywienie
Druki do pobrania
Moje dziecko idzie do szkoły
Wyprawka szkolna
Stypendia szkolne
Informacje
Rekrutacja
Profilaktyka uzależnień
Rotawirusy
Administrator
Nazwa Użytkownika

HasłoWitamy
* UCHWAŁA W SPRAWIE DOSTOSOWANIA SIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW DO NOWEGO USTROJU SZKOLNEGO ...
Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016 r. poz. 446, z późn. zm.) oraz art. 210 ust. 1 i ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60) - Rada Miasta Lublin uchwala, co następuje:... UCHWAŁA do pobrania:
TUTAJ

* UCHWAŁA W SPRAWIE DOSTOSOWANIA SIECI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH I SPECJALNYCH DO NOWEGO USTROJU SZKOLNEGO ORAZ USTALENIA SIECI SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I SPECJALNYCH DZIAŁAJĄCYCH NA TERENIE MIASTA LUBLIN...
Na podstawie art. 12 pkt 11, art. 92 ust. 1 pkt 1 i ust. 2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2016 r. poz. 814, z późn. zm.) oraz art. 217 ust. 1 i ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60) - Rada Miasta Lublin uchwala, co następuje:... UCHWAŁA do pobrania:
TUTAJ

* ZARZĄDZENIE PREZYDENTA MIASTA LUBLIN ...
Wydział Oświaty i Wychowania przesyła w załączeniu zarządzenie Prezydenta Miasta Lublin w sprawie określenia terminu składania wniosków o przyjęcie do klasy IV i VII szkół podstawowych powstałych z przekształcenia gimnazjów, prowadzonych przez Gminę Lublin. Szczegółowe informacje o rekrutacji do pobrania:
TUTAJ
 
 
Zasady zgłoszeń i rekrutacji do Szkół Podstawowych na rok szkolny 2017/2018
Terminy postępowania zgłoszeniowego i rekrutacyjnego do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin na rok szkolny 2017/2018
Zgłoszenia do szkół podstawowych z określonym obwodem
Termin: od 27 marca 2017 r. do 7 kwietnia 2017 r.
Zasady: Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej z określonym obwodem dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu, na podstawie zgłoszenia.

Szczegółowe terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego reguluje:

Zarządzenie nr 44/3/2017 Prezydenta Miasta Lublin z dnia 9 marca 2017 r. w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, na rok szkolny 2017/2018 do klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2017/2018 do klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin

Kryteria wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin reguluje

Uchwała Nr 681/XXVI/2017 Rady Miasta Lublin z dnia 2 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin
Dodał:  admin dnia 22 marzec 2017 19:18:42 · Drukuj
 
 
NIEBIESKI WIELORYB - List Lubelskiego Kuratora Oświaty i Podsekretarza Stanu MEN
Pragnę zwrócić Państwa uwagę na niebezpieczną grę NIEBIESKI WIELORYB, która powstała i jest popularna wśród dzieci i młodzieży w Rosji, a dotarła także do Polski. Polega ona na tym, że uczestnicy gry rejestrują się na stronie internetowej, podając pełne dane osobowe, w tym swój numer telefonu, na który następnie otrzymują zadania do wykonania.
Codziennie przez 50 dni otrzymują jedno ustalone zadanie, które polega m.in. na samookaleczeniu (wycięcie żyletką określonych znaków na nogach czy rękach), oglądaniu w internecie filmów z treściami sadystycznymi czy też wykonywaniu innych niebezpiecznych zadań, zlecanych przez tzw. opiekunów. W ostatnim, pięćdziesiątym dniu, uczestnik otrzymuje zadanie skoku z wysokiego budynku i odebrania sobie tym samym życia. W Rosji i na Ukrainie w ostatnim czasie samobójstwo w tych okolicznościach popełniło (jak podają różne źródła) blisko 200 dzieci. Niestety, można spodziewać się, iż gra będzie docierać do coraz większej liczby dzieci również w Polsce, które są podatne na tego rodzaju manipulacje. W związku z powyższym proszę o niezwłoczne podjęcie stosownych działań służących zapoznaniu nauczycieli, uczniów i rodziców z zagrożeniem, jakie wiąże się z ww. grą.
Jednocześnie uprzejmie proszę o przekazywanie wszelkich informacji związanych z przedmiotową sprawą w celu możliwości podjęcia wspólnych działań w tym zakresie.

Z poważaniem Lubelski Kurator Oświaty
Teresa Misiuk

>List Podsekretarza Stanu - Ministerstwo Edukacji Narodowej<
Dodał:  admin dnia 27 marzec 2017 09:48:15 · Drukuj
 
 
Konkurs logopedyczny
1 marca 2017 roku w SP nr 2 odbył się Międzyszkolny Konkurs Logopedyczny „Wierszyki ćwiczące języki”, w którym uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces. Zosia Padewska (I b) zajęła I miejsce, Piotr Ganiec (III d) miejsce II. Wyróżnieni zostali: Mateusz Kamiński (I a) Maciej Sawicki (I a) i Bartosz Skalski (II b). Gratulujemy!
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Dodał:  admin dnia 23 marzec 2017 07:05:54 · Drukuj
 
 
Zerówki kolorowo i radośnie przywitały wiosnę
We wtorek 21 marca najmłodsi uczniowie naszej szkoły przyszli ubrani w wiosenne kolory oraz motywy kwiatów, a wszystko po to, by pożegnać zimę i zaprosić do nas wiosnę. Były śpiewy wiosennych piosenek, kolorowy spacer oraz konkurs „Mam Talent”, w którym każdy mógł zaprezentować to, co najlepiej potrafi. Dzieci recytowały wiersze, rysowały rysunki, pokazywały umiejętności piłkarskie i gimnastyczne, był nawet pokaz karate. Na zakończenie sprawdzaliśmy wiadomości o wiośnie za pomocą muzycznych zagadek i zatańczyliśmy wesoły taniec.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Dodał:  admin dnia 22 marzec 2017 08:44:45 · Drukuj
 
 
Popołudnie z poezją dziecięcą w zerówkach
Nazwisko Brzechwa czy Tuwim doskonale znają młodsi i starsi czytelnicy. Wierszyki napisane przez powyższych poetów są zawsze aktualne, pełne humoru, opowiadają historie bliskie dzieciom, zawierają rady i przestrogi. W czasie zajęć z poezją sprawdzaliśmy wiedzę naszych przedszkolaków na temat wierszy, dzieci rozwiązywały łamigłówki, zgadywały tytuły po wysłuchaniu fragmentu tekstu, szukały zgubionej kropeczki i kładeczki, rozpoznawały i nazywały bohaterów utworów. Obie grupy zmierzyły się również z trudną sztuką recytacji, dzieci przygotowały dla siebie inscenizacje wybranych wierszyków, a potem z pomocą historyjek odtwarzały ich treść. Na zakończenie zajęć powstało zadanie dla dzieci ze świetlicy – przedszkolaki narysowały kolorowankę złożoną z postaci i przedmiotów występujących w różnych wierszach pana Brzechwy i Tuwima.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.Dodał:  admin dnia 20 marzec 2017 09:55:57 · Drukuj
 
 
* WOJEWÓDZKI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORIGAMI "Lubelskie legendy" ...

Po raz drugi zapraszamy do udziału w Wojewódzkim Międzyszkolnym Konkursie Origami. Konkurs skierowany jest do dzieci 5-6 letnich z przedszkoli oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych województwa lubelskiego. >>Do pobrania regulamin konkursu<<
Dodał:  admin dnia 20 marzec 2017 08:42:52 · Drukuj
 
 
„Pejzaże Mistyczne”,
16 marca, w Szkole Podstawowej nr 25 w Lublinie, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w IV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Pejzaże Mistyczne”, Architektura Lublina i okolic. II miejsce zajęła Karen Flis, uczennica kl. III B. Do konkursu zgłoszono ponad 300 prac z Polski i z zagranicy. Gratulujemy naszej utalentowanej uczennicy, jej rodzicom i mentorowi.
Tekst Małgorzata Masłyk
Zdjęcia: Urszula Flis, Małgorzata Masłyk.
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Dodał:  admin dnia 18 marzec 2017 19:54:51 · Drukuj
 
 
Dziesiątka programuje z Ozobotem !!!
16 marca uczniowie naszej szkoły przeszli profesjonalne szkolenie z programowania Ozobota. Uczniowie klasy zerowej (b) za pomocą odpowiednich konfiguracji kolorów wcielili Ozobota w rolę pracowitej pszczoły, która zbierała nektar i dostarczała go do ula. Z kolei uczniowie klasy 5a poznali podstawy programowania i dowiedzieli się, że znając wzory kodów mogą zaprogramować życie Ozobotowi. Robocik jeździł, jak mu zakolorowaliśmy!!! Przyśpieszał, obracała się wokół własnej osi, cofał, zwalniał...To były mądre i ciekawe lekcje, aż żal było żegnać Oziego.
Autor: Tomasz Szajewski
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Dodał:  admin dnia 18 marzec 2017 19:43:41 · Drukuj
 
 
Klasa 5 a i 5 b w kinie ... z okazji Dnia Kobiet ...
W przeddzień Święta Kobiet uczniowie klas 5a i 5b udali się do kina na seans filmowy pt. ,,Był sobie pies”. Początkowo sceptycznie podchodziliśmy do produkcji filmowej opowiadającej o przygodach psa. O psie powiedziano chyba już wszystko! Ten film bardzo nas zaskoczył, przygody psa imieniem Baily na długo zostaną w naszych wspomnieniach. Pies trafiał na różnych właścicieli, każdy był inny. Baily przy każdym dawał z siebie tyle miłości, ile był w stanie. Film był mądry, pouczający i wzruszający. Myślę, że każdy z nas już inaczej spojrzy na uczucia i potrzeba czworonogów. Czekamy z niecierpliwością na kolejne wyście kinowe. Autor: Karol Krawiec (5a) Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Dodał:  admin dnia 16 marzec 2017 11:17:29 · Drukuj
 
 
Mały Miś w świecie wielkiej literatury.
Mały Miś w świecie wielkiej literatury. Nasze zerówki uczestniczyły w ogólnopolskim projekcie rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami. Bardzo poważnie to brzmi. Projekt był jednak bardzo prosty. Każda „Misiowa grupa” wysyłała w podróż swojego misia, który wędrował po 10 przedszkolach. Tam czekała na każdego misia książeczka oraz inna niespodzianka. Nasz szkolny Henio wędrował od dnia Pluszowego Misia ( listopad) do Walentynek. Jakie miał przygody, gdzie był i kogo spotkał można zobaczyć w dzienniczku. Mała wystawa czeka na Was w szkolnej czytelni. Zapraszamy.
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Misie z Polski: TUTAJ
Dodał:  admin dnia 13 marzec 2017 21:20:12 · Drukuj
 
 
Warsztaty z pierwszej pomocy w oddziałach przedszkolnych
Na początku marca najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych i przydatnych zajęciach. Pani Kasia i pan Sebastian przypominali, w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy. Dzieci ćwiczyły ze swoimi ulubionymi maskotkami, przypominały numery alarmowe, a chętni mogli spróbować przeprowadzić rozmowę z ratownikiem. Studenci Ratownictwa Medycznego opowiadali także, jak radzić sobie z drobnymi urazami, krwotokami czy złamaniami.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Dodał:  admin dnia 13 marzec 2017 09:39:30 · Drukuj
 
Strona 1 z 102 1 2 3 4 > >>
Zegar LCD
e-dziennik


Instrukcja logowania do e-dziennika
Szkoła na Medal
Z OKAZJI 90-LECIA
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10
OTRZYMAŁA
MEDAL PREZYDENTA MIASTA LUBLINCERTYFIKATNASZ UDZIAŁ W PROJEKCIEWydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

REDAKCJA

7,732,019 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.