Menu
Historia szkoły
Nasz patron
Pracownicy
Prawo szkolne
Galeria
Nasze sukcesy
O nas w mediach
Pedagog szkolny
Biblioteka
Strzał w Dziesiątkę

Plan lekcji
Kalendarz szkolny
Dni dodatkowo wolne
Podręczniki 2015/16
e-dziennik
Programy
Uczniowie
Samorząd uczniowski
Sprawdzian klas VI
Ciekawe strony
Absolwenci
Klasy 6-rekrutacja do gimnazjum
Tablica prymusa
Rok szkolny 2013/2014
Rodzice
Rada Rodziców
Opłaty za wyżywienie
Druki do pobrania
Moje dziecko idzie do szkoły
Wyprawka szkolna
Stypendia szkolne
Informacje
Rekrutacja
Profilaktyka uzależnień
Rotawirusy
Administrator
Nazwa Użytkownika

HasłoWitamy
Regulamin konkursu
MOJA PRZYGODA W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

Harmonogram zajęć sportowych w roku szk. 2015/2016
 
 
Przyjazna Zebra dla klas I-III
21 listopada 2015 w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno- literackiego „Przyjazna zebra” – Bezpieczeństwo Dzieci w Ruchu Drogowym. Nasza szkoła może się pochwalić dwoma wygranymi. W kategorii plastycznej Jakub Pasierbiak uczeń klasy 2d otrzymał wyróżnienie. Natomiast w kategorii literackiej za najpiękniejszy wiersz w klasach trzecich PIERWSZE MIEJSCE otrzymała Anna Kowal uczennica klasy 3c. GRATULUJEMY!
Zapraszamy do galerii.
Tekst: M. Skruch
Dodał:  admin dnia 24 listopad 2015 20:50:35 · Drukuj
 
 
Turniej piłki siatkowej
W piątek 20.11 reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Turnieju Piłki Siatkowej Gimnazjum nr 5 z okazji Święta Niepodległości. Na 20 drużyn nasz pierwszy zespół w składzie: Majewska W., Klimczuk A., Dąbrowska M., Górska M. zajął 7 miejsce, a drugi zespół w składzie: Gazda M., Jemielniak K., Tkaczyk E., Protas M. 18 miejsce. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, soki oraz owoce. Gratulujemy udziału w turnieju i rywalizacji sportowej oraz życzymy powodzenia już niedługo na rozgrywkach Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego.
Zdjęcia w galerii.
Tekst i foto: Sz. Miłkowski
Dodał:  admin dnia 24 listopad 2015 15:50:48 · Drukuj
 
 
ENERGIA TEATRU
W listopadzie klasa 2d wzięła udział w cyklu warsztatów teatralnych pod tytułem "ENERGIA TEATRU", prowadzonych przez aktorów, scenografów i instruktorów Teatru Andersena. Tematem działań był prąd, jego źródła, powstawanie, zasady bezpiecznego korzystania oraz zagrożenia jakie mogą nas spotkać zarówno w domu jak też na zewnątrz w kontakcie z elektrycznością. Pod okiem aktora pana Daniela Arbaczewskiego dzieci przygotowały krótki pokaz teatralny, w którym swoim językiem i przy pomocy środków artystycznych (oprawa muzyczna, ruch, scenografia, rekwizyt) mogły przekazać rówieśnikom nabytą podczas warsztatów wiedzę. Dnia 8 listopada 2015 odbył się pokaz. Bardzo dziękujemy panu Danielowi Arbaczewskiemu za ciekawe i rozwijające naszą wyobraźnię lekcje. Zapraszamy do galerii.
Tekst: M. Skruch
Dodał:  admin dnia 24 listopad 2015 15:43:51 · Drukuj
 
 
Zabawa Andrzejkowa
Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski serdecznie zapraszają uczniów naszej szkoły na Zabawę Andrzejkową, która odbędzie się 26 listopada 2015 r.:

klasy 0-III - w godz. od 15.00 do 17.00

klasy IV - VI - w godz. od 17.00 do 19.00

z poważaniem dyrektor szkoły Ewa Momot
Dodał:  admin dnia 23 listopad 2015 13:15:48 · Drukuj
 
 
"Przyjazna Zebra"
W sobotę, 21 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie odbył się Międzyszkolny Konkurs "Przyjazna Zebra - bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym". Reprezentantki Dziesiątki w składzie Iga Kocik, Kamila Kucharzyk i Anastazja Lisek, już od dziewiątej rano zmagały się z kilkoma konkurencjami: testem wiedzy, prezentacją o bezpieczeństwie oraz plakatem. Po podsumowaniu punktacji okazało się, że naszej drużynie przypadło miejsce tuż poza podium, czyli wyróżnienie. Nie było łatwo, dlatego dziewczętom należą się wielkie gratulacje. Oprócz upominków indywidualnych, również szkoła otrzymała nagrodę w postaci zestawu znaków drogowych. W zawodach brało udział dziesięć lubelskich szkół. Całość przebiegała w miłej, przyjaznej atmosferze, a poruszana w czasie konkursu tematyka na pewno przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drodze.
Zdjęcia w galerii.
Tekst i foto: R. Karczewska
Dodał:  admin dnia 22 listopad 2015 19:23:41 · Drukuj
 
 
Turniej tenisa stołowego
Dnia 18.11.2015 nasza Szkoła była Reprezentowana w tenisie stołowym dziewcząt przez Małgosię Gazdę oraz Wiktorię Majewską. Zawody odbywały się w SP 46 w Lublinie. Dziękujemy za dobry udział oraz za dodanie do "szkolnej puli" kolejnych punktów. Opiekun: E.Józefacki.
Tekst i foto: E. Józefacki
Dodał:  admin dnia 19 listopad 2015 18:42:33 · Drukuj
 
 
Klasa 4c na spotkaniu autorskim z panią Moniką Madejek
16 listopada 2015 roku byliśmy w Filii nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Mieliśmy zaszczyt po raz drugi spotkać się z panią Moniką Madejek. Było to spotkanie autorskie, na którym rozmawialiśmy o książce pt. „Wakacje Kajtka”. Biblioteka znajduje się niedaleko szkoły, poszliśmy tam pieszo. Pani przywitała nas z wielkim uśmiechem na twarzy. Wspólnie rozmawialiśmy o ciekawych fragmentach lektury. Później zadawaliśmy pytania na temat dziennika i przedstawialiśmy pomysły na dalsze losy bohaterów. Dowiedzieliśmy się, że powstaną inne części przygód Kajtka i jego zwariowanej rodzinki. Następnie wręczaliśmy pani Monice ręcznie zrobione przez nas ilustracje do pamiętnika chłopca. Pani Monika odebrała nasze rysunki z radością i podziwem. Pod koniec wizyty dostaliśmy zakładki z autografem autorki. Chętne osoby zakupiły książki i otrzymały dedykację. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Wszyscy byli zadowoleni.
Zdjęcia w galerii.
Tekst: D. Kozak, W. Piniaź, Z. Skrzypek kl. 4c, foto: p. M. Piniaź
Dodał:  admin dnia 17 listopad 2015 20:37:11 · Drukuj
 
 
Szkoła Dla Rodziców i Wychowawców
Zapraszamy chętne osoby na zajęcia "Szkoły dla Rodziców i Wychowawców".
Zapisy w sekretariacie szkoły i u pedagoga szkolnego.
Dowiedz się więcej klikając w poniższy link:
SZKOŁA DLA RODZICÓW
Dodał:  admin dnia 16 listopad 2015 20:14:57 · Drukuj
 
 
Ankieta dotycząca zajęć wychowania fizycznego
Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin, realizując zapisy Strategii wspierania rozwoju sportu i rekreacji w Lublinie do roku 2015, przeprowadza badanie, którego celem jest poznanie opinii uczniów dot. atrakcyjności zajęć wychowania fizycznego oraz aktywności fizycznej mieszkańców Lublina. W związku z tym uprzejmie prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety:

Ankieta dla uczniów

Ankieta dla rodziców
Dodał:  admin dnia 16 listopad 2015 11:16:38 · Drukuj
 
 
Przerwa na czytanie
Od miesiąca codziennie na dużej przerwie w czytelni można posłuchać książki John’a Boyne’a „Lekkie życie Barnaby’ego Brocketa”. To powieść o inności, normalności i tolerancji. O chłopcu, który od urodzenia nie podlegał prawu grawitacji, został więc uznany przez rodziców za nienormalnego i wyrzucony z rodziny. Akcja ma swoich zwolenników, będziemy więc ją kontynuować przez cały rok szkolny. Tym bardziej, że pozyskaliśmy pieniądze na zakupy nowości do biblioteki z ogólnopolskiej akcji MEN „Książki naszych marzeń”.
Zdjęcia w galerii.
Tekst: I.Iwanicka, foto: E. Michalak

Dodał:  admin dnia 13 listopad 2015 09:45:58 · Drukuj
 
 
Cześć Niepodległej
W przeddzień 97 rocznicy odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny, uczniowie przyszli do szkoły ubrani w barwy narodowe. Pomysł na taką formę uczczenia święta wyszedł od władz samorządu. One też podczas przerwy nagrodziły książkami tych, którzy najściślej swoim strojem oddali klasyczny układ barw.
Zdjęcia w galerii.
Tekst: I.Iwanicka, E. Michalak, foto: E. Michalak

Dodał:  admin dnia 10 listopad 2015 14:17:15 · Drukuj
 
Strona 1 z 81 1 2 3 4 > >>
Zegar LCD
e-dziennik


Instrukcja logowania do e-dziennika
Szkoła na Medal
Z OKAZJI 90-LECIA
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10
OTRZYMAŁA
MEDAL PREZYDENTA MIASTA LUBLIN

CERTYFIKATNASZ UDZIAŁ W PROJEKCIEWydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

REDAKCJA

7,160,675 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.