Kontakt
Szkoła Podstawowa nr 10
im. H. Sienkiewicza

20-201 Lublin,
ul. Kalinowszczyzna 70,

Sekretariat:
tel. 817472846,
poczta@sp10.lublin.eu,

Intendent:
intendent@sp10.lublin.eu
Menu
Historia szkoły
Nasz patron
Pracownicy
Prawo szkolne
Galeria
Nasze sukcesy
O nas w mediach
Pedagog szkolny
Biblioteka
Strzał w Dziesiątkę

Plan lekcji (aktualizacja 9 X 2017)
Kalendarz szkolny
Dni dodatkowo wolne
e-dziennik
Wymagania edukacyjne
TUTORING w Dziesiątce
E-Learning
Programy
Logowanie do stołówki
Uczniowie
Samorząd uczniowski
Ciekawe strony
Absolwenci
>>Zajęcia na basenie
Rodzice
Rada Rodziców
Opłaty za wyżywienie
Druki do pobrania
Moje dziecko idzie do szkoły
Wyprawka szkolna
Stypendia szkolne
Informacje
Rekrutacja
Profilaktyka uzależnień
Rotawirusy
Administrator
Nazwa Użytkownika

HasłoWitamy
Z radością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie pomyślenie przeszła wszystkie etapy rekrutacji i zakwalifikowała się do ogólnopolskiego projektu "Wychować człowieka mądrego. Wprowadzenie modelu pracy wychowawczej i resocjalizacyjnej z zastosowaniem metody tutoringu szkolnego jako profilaktyki pozytywnej problemów w polskiej szkole". W ramach obserwacji i analizy środowiska szkolnego, w szkole podjęto decyzję o wprowadzeniu tutoringu rozwojowego, który obejmuje klasy: 4a, 4b, 4c, 4d, 5a, 5b, 5c, 7a, 7b. Rodzice /opiekunowie prawni uczniów z wyżej wymienionych klas wyrazili pisemne zgody na udział dzieci w projekcie. Uczniowie dokonali samodzielnego wyboru tutora do przyszłej pracy. Każda klasa miała do wyboru dwóch lub trzech tutorów ( w zależności od liczebności klasy). W ramach projektu, tutoringiem objętych jest 137 uczniów.
Więcej informacji o innowacji pedagogicznej w naszej szkole:
TUTAJ
 
 
UWAGA!!!
UWAGA!!!

SZANOWNI RODZICE ,

W ZWIĄZKU Z ZAKOŃCZENIEM ROKU KALENDARZOWEGO PROSIMY O NIE WPŁACANIE NALEŻNOŚCI ZA OBIADY STYCZNIOWE W MIESIĄCU GRUDNIU .

NALEŻNOŚCI ZA OBIADY STYCZNIOWE PROSZĘ WPŁACAĆ PO 1 STYCZNIA 2018.
Dodał:  admin dnia 01 grudzień 2017 13:52:15 · Drukuj
 
 
"Mikołajki w 6c"
6 grudnia z okazji Mikołajek wybraliśmy się całą klasą razem z panią Elą Kluziak i panią Anią Kolaszyńską do Tarasów Zamkowych na pizzę. Było to nietypowe wyjście . Na początku Pan zaprosił nas do kuchni. Przed wejściem musieliśmy zdezynfekować ręce specjalnym żelem. Pan pokazał nam jak jest zorganizowana praca na zapleczu. Mogliśmy zobaczyć poszczególne stanowiska pracy. Widzieliśmy duży piec ,w którym wypieka się pizze. Byliśmy w pomieszczeniu gdzie można było poczuć się jak w lodówce. Temperatura jest bardzo niska ponieważ przechowuje się tam składniki potrzebne do pizzy. Kiedy zwiedziliśmy całe zaplecze kucharz przyniósł nam ciasto. Założyliśmy rękawiczki i czepki. Tak przygotowani mogliśmy zabrać sie do pracy. Pod okiem pracowników pizzerii każdy z nas wyrabiał ciasto na swoją pizzę. Mogliśmy upiec ją wedle własnego uznania wybierając dowolne składniki. Upieczone pizze szybko znikały z talerzy ponieważ były pyszne. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Podziękowaliśmy obsłudze i spacerkiem wróciliśmy do szkoły. To był bardzo udany dzień...
uczeń klasy 6c

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Dodał:  admin dnia 08 grudzień 2017 13:30:40 · Drukuj
 
 
IV B w Galerii Labirynt
Dnia 24 listopada moja klasa, IV B, wybrała się na wycieczkę do galerii Labirynt. Spędziliśmy tam bardzo miły poranek. W galerii oglądaliśmy głównie obrazy autorstwa twórców współczesnych. Pan przewodnik pytał nas o przeróżne rzeczy związane z kolorami. Pod koniec pobytu uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych. Wykonywaliśmy na nich własne obrazy sztuki współczesnej. Była to bardzo pouczająca wycieczka..

Jakub Boryga

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Dodał:  admin dnia 06 grudzień 2017 08:11:08 · Drukuj
 
 
Dzień Łasucha

W przeddzień Dnia Pluszowego Misia zerówki postanowiły urządzić sobie nietypowy dzień- Dzień Łasucha. Nie jedliśmy miodu ani innych słodyczy tylko wspaniałą pizzę, którą każdy mógł wykonać sam. W Pizzy Hut w Tarasach Zamkowych dzieci poznawały tajniki pieczenia potrawy oraz mogły zwiedzić kuchnię. Kiedy pizza się upiekła można było ją zjeść…mniam mniam.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Dodał:  admin dnia 03 grudzień 2017 16:46:55 · Drukuj
 
 
Konkurs ... stroik, bombka, kartka bożonarodzeniowa.
Zapraszamy do udziału w konkursie rodziców wraz ze swoimi dziećmi.

Honorowy patronat: dyrektor szkoły mgr Ewa Momot

Główny organizator:
Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 10
Współorganizatorzy:
mgr Grażyna Dudzic- Gromnicka- nauczyciel plastyki,
mgr Dagmara Socha- wychowawca świetlicy,
mgr Magda Wójcik- wychowawca świetlicy.

Cel konkursu:
- rodzinne kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej;
- kształtowanie aktywnej i twórczej postawy uczniów wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z Bożym Narodzeniem;
- rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci;
- kształtowanie inwencji i wyobraźni twórczej;
- rozwijanie zdolności manualnych;
- wdrażanie do estetycznego wykonywania prac plastyczno- technicznych, dobór odpowiednich materiałów i elementów zdobniczych;

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej lub technicznej dotyczącej tradycji, zwyczajów, symboli bożonarodzeniowych. Każdy uczestnik może wykonać dowolną ilość prac w różnej technice i formie i z dowolnego materiału. Konstrukcja prac przestrzennych powinna być stabilna.
Do pracy należy dołączyć metryczkę z imieniem i nazwiskiem autora oraz do której klasy uczęszcza, pod czyim kierunkiem praca została wykonana...

Więcej o konkursie w regulaminie ... >regulamin konkursu...<
Dodał:  admin dnia 03 grudzień 2017 12:35:23 · Drukuj
 
 
Andrzejki 2017
W czwartek 30 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa dla wszystkich klas naszej szkoły. Były wróżby i świetna zabawa w rytmach najnowszych przebojów. W konkursie na najciekawszy stój były wyróżnienia i nagrody. I tylko szkoda, że zabawa trwała tak krótko. Może następnym razem - w karnawale będzie dłużej?
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.

Dodał:  admin dnia 01 grudzień 2017 13:26:18 · Drukuj
 
 
SP 10 W AKCJI: „POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”...

DROGA SPOŁECZNOŚCI SZKOLNA,

BĄDŹMY SPRAWCAMI DZIECIĘCYCH UŚMIECHÓW, PRZEKAŻMY DARY NA RZECZ AKCJI!
W NASZEJ SZKOLE AKCJA TRWA DO 15 GRUDNIA.
W RAMACH AKCJI ZBIERAMY TYLKO DARY RZECZOWE: ŻYWNOŚĆ O DŁUGIM TERMINIE PRZYDATNOŚCI DO SPOŻYCIA, SŁODYCZE, ODZIEŻ NOWĄ LUB UŻYWANĄ W DOBRYM STANIE, ZABAWKI, ARTYKUŁY SZKOLNE, ŚRODKI CZYSTOŚCI. DARY MOŻNA PRZYNOSIĆ DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ, SALI NR 34 LUB DO WYCHOWAWCÓW KLAS.

ZA OKAZANE SERCE Z GÓRY DZIĘKUJEMY!
ORGANIZATORZY AKCJIDodał:  admin dnia 01 grudzień 2017 13:16:34 · Drukuj
 
 
Sukcesy wychowanków świetlicy!
Sukcesy wychowanków świetlicy!
Z radością informujemy, że wychowankowie naszej świetlicy zostali wyróżnieni w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. „Lublin jesienią”. Paulina Majewska zajęła I miejsce natomiast Michał Kłodczak zdobył wyróżnienie. Prace zostały wykonane pod opieką p. Dagmary Sochy i p. Grażyny Dudzic-Gromnickiej. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Dodał:  admin dnia 29 listopad 2017 15:58:20 · Drukuj
 
 
W średniowiecznym grodzie
24 XI 2017r. robiliśmy z całą klasą makiety średniowiecznych grodów. Grupy miały od 3 do 5 osób. Przynieśliśmy kartony, pudełka, zapałki, plastelinę, patyczki i bibułę. Wszyscy mieliśmy ustalony czas na wykonanie zadania - 2 godziny. Bardzo ciężko pracowaliśmy. Każda grupa zdążyła zrobić makietę na czas. Gdy skończyliśmy, to ten, kto miał telefon, mógł zrobić zdjęcia projektów. Makiety grodów miały około metra. Cała klasa wystawiała ocenę grupie. Mówiliśmy, kto co robił w projekcie. Uważam, że te lekcje były udane.

Tekst: Nina Kasperek klasa 3 a
Zdjęcia: Barbara Kołodczak

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.Dodał:  admin dnia 28 listopad 2017 07:56:46 · Drukuj
 
 
Ślubowanie

W piątek 10 listopada do grona naszych uczniów oficjalnie dołączyły pierwszaki. Tego dnia odbyło się uroczyste pasowanie. Uczniowie klas pierwszych z przejęciem składali przysięgę. Rodzice, dziadkowie, panie z zaproszonych przedszkoli ze wzruszeniem patrzyli na swoje dzieci. Było uroczyście, wzruszająco i wesoło. Na koniec uroczystości wszystkie klasy stawały do wspólnych zdjęć.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Dodał:  admin dnia 27 listopad 2017 09:07:26 · Drukuj
 
 
Warsztaty "Nie truj powietrza"
Dnia 20.11.2017r. odbyły się warsztaty dla klas 4a, 4b i 4d pt.:"Nie truj powietrza". Pan Tomasz Sławiński przyjechał do nas z Urzędu Miasta Lublin, Wydziału Ochrony Środowiska. W trakcie zajęć dowiedzieliśmy się, co najbardziej szkodzi powietrzu i jak tego unikać. Przygotowano dla nas również prezentacje, dzięki której dowiedzieliśmy się jeszcze więcej! Przez całe 45 min, obsypywaliśmy Pana całą masą pytań i choć czas trochę gonił wszyscy byli bardzo zadowoleni. Pod koniec lekcji wszyscy uczestnicy dostali ankietę i drobny upominek, z którego była cała masa radości!

Tekst Julia Warpas 4b

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Dodał:  admin dnia 21 listopad 2017 08:01:27 · Drukuj
 
Strona 1 z 113 1 2 3 4 > >>
Zegar LCD
e-dziennik


Instrukcja logowania do e-dziennika
Szkoła na Medal
Z OKAZJI 90-LECIA
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10
OTRZYMAŁA
MEDAL PREZYDENTA MIASTA LUBLIN

CERTYFIKATNASZ UDZIAŁ W PROJEKCIEWydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

REDAKCJA

7,994,421 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.