Menu
Historia szkoły
Nasz patron
Pracownicy
Statut Szkoły
Galeria
Nasze sukcesy
O nas w mediach
Pedagog szkolny
Biblioteka
Strzał w Dziesiątkę

Plan lekcji
Kalendarz szkolny
Dni dodatkowo wolne
Podręczniki 2014/15
e-dziennik
Uczniowie
Samorząd uczniowski
Sprawdzian klas VI
Ciekawe strony
Absolwenci
Tablica prymusa
Rok szkolny 2013/2014
Rodzice
Rada Rodziców
Opłaty za wyżywienie
Druki do pobrania
Moje dziecko idzie do szkoły
Wyprawka szkolna
Stypendia szkolne
Informacje
Rekrutacja
Rotawirusy
Administrator
Nazwa Użytkownika

HasłoWitamy
IV EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU ORIGAMI

KONKURS ŚWIĄTECZNY DLA KLAS 0-III
 
 
Życzenia Świąteczne
Dodał:  admin dnia 18 grudzień 2014 22:20:44 · Drukuj
 
 
Jesteśmy czytelnikami
W poniedziałek 15 grudnia uczniowie klas 1a i 1d, a we czwartek 18 grudnia klas 1b i 1c zostali zaproszeni do biblioteki na uroczystość przyjęcia w poczet czytelników. Panie Ewa Sidor i Renata Karczewska poinformowały dzieci o zasadach korzystania z wypożyczalni i czytelni. Następnie dzieci obejrzały część artystyczną w wykonaniu Adriana Kasperka, przygotowaną przez niżej podpisaną. Złożyły przyrzeczenie kończące się frazą: „(…) obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą”, zostały pasowane na czytelnika i wypożyczyły swoją pierwszą książkę.
Niedługo przerwa świąteczna. Śniegu nie ma, ale będzie co czytać.
Zapraszamy do galerii.
Tekst: I. Iwanicka, fot.: R. Karczewska, E. Sidor
Dodał:  admin dnia 19 grudzień 2014 08:13:54 · Drukuj
 
 
Ostatnie czytanie sztuki w Andersenie w 2014r.
18 grudnia 2014r. zainteresowani teatrem uczniowie wzięli udział w ostatnim, w tym roku, spotkaniu z cyklu "Poczytaj mi sztukę". Tym razem aktorzy Teatru im. H. C. Andersena odczytali tekst pt. "Białe baloniki" Magdaleny Fertacz, poruszający trudny problem samotności dziecka w skomplikowanym świecie dorosłych. Na scenie mogliśmy podziwiać m.in. Monikę Rożek, która ukończyła Dziesiątkę w 2008r. Na jednym ze zdjęć można zobaczyć młodą aktorkę, absolwentkę naszej szkoły, w towarzystwie obecnych uczniów.
Zapraszamy do galerii.
Tekst i fot.: E. Kasperek
Dodał:  admin dnia 18 grudzień 2014 21:55:04 · Drukuj
 
 
Klasa 5b odkrywała podania i legendy naszego regionu
16 grudnia 2014r. klasa 5b uczestniczyła w lekcji dotyczącej podań i legend naszego regionu. Prowadzącą zajęcia była pani Magdalena Połoncarz - kusztosz Muzeum Wsi Lubelskiej. Podczas tradycyjnych lekcji w klasie, w ciągu ostatniego miesiąca, uczniowie poznali wiele legend z całej Polski, tym razem podania dotyczyły Lubelszczyzny, a scenerią, w której klasa je poznawała, był skansen. Piątoklasiści dowiedzieli się, dlaczego garncarz oduczył się pracować w święta, co stało się z dziewczyną, co nic robić nie chciała, jak Bartek oduczył się przeklinać i jak czwarty król dotarł do Pana Jezusa.
Zapraszamy do galerii.
Tekst i fot.: E. Kasperek
Dodał:  admin dnia 16 grudzień 2014 21:04:41 · Drukuj
 
 
Górnicy w naszej szkole
11 grudnia do naszej szkoły przybyli górnicy z Kopalni Węgla Kamiennego „Bogdanka”. Goście najpierw opowiadali nam o swojej trudnej i odpowiedzialnej pracy, a potem dzieci zadawały pytania. Panowie pokazywali dzieciom sprzęt i narzędzia, które wykorzystują w pracy. Prezentowali strój galowy i odznaczenia górnicze. Potem wystąpiliśmy dla naszych gości. Śpiewaliśmy piosenki i recytowaliśmy wiersze. Następnie zaprosiliśmy panów górników do naszej klasy i przeprowadziliśmy z nimi wywiad. Na koniec wręczyliśmy gościom laurki i podziękowaliśmy za to, że do nas przyjechali i opowiedzieli nam o swojej ciężkiej, ale ciekawej pracy.
Zdjęcia w galerii.
Tekst: M. Dywańska, K. Grądzielewska, Z. Skrzypek, K. Żydek, W. Piniaź klasa III c, fot.: M. Skruch
Dodał:  admin dnia 13 grudzień 2014 20:41:30 · Drukuj
 
 
Jak spędzamy przerwy?
Biblioteka szkolna, a tym bardziej redakcja szkolnej gazetki „Strzał w Dziesiątkę” to instytucje, które powinny wiedzieć. Żeby wiedzieć, trzeba zbadać. Niedawno wzięły one udział w projekcie sprawdzającym, jak uczniowie naszej szkoły spędzają przerwy. Julia Radczuk z 6a dostała aparat fotograficzny i zadanie, by jak najróżnorodniej pokazać, czym dzieci i młodzież się podczas przerw zajmują. Jak myślicie, jakich zdjęć było najwięcej? Wystarczy się rozejrzeć wokół siebie podczas przerwy. Tak, tak króluje granie na telefonach, smart fonach, tabletach. Zdjęcia w galerii są różne, bo dokonaliśmy wyboru.
Zdjęcia w galerii.
Tekst: I. Iwanicka, fot.: J. Radczuk
Dodał:  admin dnia 11 grudzień 2014 20:13:07 · Drukuj
 
 
"Moja przygoda w bibliotece szkolnej"
2 grudnia 2014 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie I Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego Poświęconego Bibliotekom Szkolonym. Hasłem przewodnim, z którym zmierzyli się młodzi literaci i plastycy była "Moja przygoda w bibliotece szkolnej”. Jury konkursowe oceniało 72 prace literackie oraz 45 plastycznych.
W kategorii literackiej III miejsca zdobyli: Bartosz Martyniuk (SP nr 2 w Terespolu, opiekunowie: Dorota Szprychel i Grażyna Chodynicka), Marta Niedźwiadek (SP nr 30 w Lublinie, op. Barbara Kosmala), Jakub Misiak (SP w Łysołajach, op. Ina Baryła ), Olga Malik (SP nr 50 w Lublinie, op. Agnieszka Maj). Drugie miejsca przypadły: Patrycji Wójcik (SP w Łysołajach), Aleksandrze Jarosz (SP nr 4 w Dęblinie), Wiktorii Gzik (SP nr 10 w Lublinie, op. Elwira Kasperek), Agacie Korzeniewskiej (SP nr 2 w Terespolu). Laureatami pierwszego miejsca w powyższej kategorii zostali: Gabriela Król (SP nr 32 w Lublinie, op. Marzena Kuzioła), Adam Gadomski (Zespół Szkół Terapeutycznych im. H. C. Andersena w Lublinie, op. Elwira Kasperek).
W kategorii plastycznej III miejsca zajęli: Adam Danieluk i Martyna Kudelska (ZSO nr 8 Chełm, op. Ewa Słomczyńska), Beata Krauze (SP nr 24 w Lublinie, op. Katarzyna Stanuch). Autorami prac plastycznych, które zajęły II miejsce byli: Patrycja Wójcik (SP w Łysołajach, op. Otton Babiej), Agata Rzeczycka (SP nr 23 w Lublinie, op. Elzbieta Nakonieczna), Mateusz Skowronek (SP nr 30 w Lublinie). Jury w kategorii plastycznej przyznało trzy miejsca I: Kamili Wysokińskiej (SP nr 2 we Włodawie, op. Maria Grzywaczewska), Liliannie Krupie (SP nr 32 w Lublinie, op. Marzena Kuzioła i Zofia Kowalczyk) oraz Maciejowi Mocko (SP nr 30 w Lublinie, op. Katarzyna Stanuch)...
Dodał:  admin dnia 10 grudzień 2014 18:32:11         Czytaj więcej · 95 Czytań · Drukuj
 
 
10 lat realizacji projektu SP10 i Katedry Pedagogiki Rodziny KUL
3 grudnia 2014r. panie: dyrektor Ewa Momot, Elżbieta Mila - Suska i Elwira Kasperek uczestniczyły w konferencji członków Zespołu Pedagogiki Chrześcijańskiej działającego pod patronatem Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN. Tematem spotkania były "Funkcje szkoły w kontekstach współczesnych koncepcji szkoły". Podczas spotkania panie wystąpiły jako prelegentki. Zaprezentowały, realizowany już od 10 lat w naszej szkole, "Projekt wspierający rozwój kompetencji społecznych uczniów i umiejętności kierowania własnym rozwojem". Konferencja była z jednej strony podsumowaniem 10 lat realizacji projektu SP10 i Katedry Pedagogiki Rodziny KUL, a z drugiej - deklaracją kontynuacji współpracy. Kolejne zajęcia, na które uczniowie czekają z niecierpliwością, odbędą się już 5 grudnia.
Tekst: E. Kasperek
Dodał:  admin dnia 04 grudzień 2014 19:35:03 · Drukuj
 
 
Ex libris - co to takiego?
We wtorek 2 grudnia podczas uroczystości podsumowującej I Wojewódzki Międzyszkolny Konkurs Poświęcony Bibliotekom Szkolnym wręczono także nagrody za projekt ex librisu dla naszej biblioteki. Zadanie było realizowane we współpracy z panią Grażyną Dudzic-Gromnicką, nauczycielką plastyki. Interesujących prac było sporo, wyróżniono czternaście. Ich autorzy otrzymali czternaście równorzędnych nagród. Wystawę ex librisów wraz z wyjaśnieniem tego pojęcia można znaleźć obok wejścia do szkolnej biblioteki.
Zdjęcia w galerii.
Tekst: I. Iwanicka, fot.: R. Karczewska
Dodał:  admin dnia 04 grudzień 2014 19:27:33 · Drukuj
 
 
Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego
1 grudnia odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Wzięło w nim udział 16 zawodniczek i zawodników naszej szkoły. Wśród dziewcząt III miejsca zajęła Wiktoria Małaj, II - Małgorzata Gazda, najlepszą zawodniczką turnieju okazała się Wiktoria Majewska. Wśród chłopców miejsce III zajął Kasprzyk Wiktor, II - Maksymilian Seweryn, najlepszym zawodnikiem został Sambor Chmielewski. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do galerii.
Tekst i fot.: Sz. Miłkowski
Dodał:  admin dnia 01 grudzień 2014 19:34:08 · Drukuj
 
 
Wycieczka klas czwartych do Warszawy
28 listopada klasy IV a i IV b wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzaliśmy Centrum Nauki "Kopernik" w którym poznawaliśmy ciekawostki z różnych dziedzin nauki. Na zakończenie oglądaliśmy ciekawy film w planetarium o kosmosie i jego tajemnicach. W trakcie jazdy czas umilaliśmy sobie śpiewaniem piosenek i planowaniem kolejnego ciekawego wyjazdu.
Zapraszamy do galerii.
Tekst i fot.: Sz. Miłkowski,
Dodał:  admin dnia 01 grudzień 2014 19:19:11 · Drukuj
 
Strona 1 z 70 1 2 3 4 > >>
Zegar LCD
e-dziennik


Instrukcja logowania do e-dziennika
Szkoła na Medal
Z OKAZJI 90-LECIA
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10
OTRZYMAŁA
MEDAL PREZYDENTA MIASTA LUBLINCERTYFIKATNASZ UDZIAŁ W PROJEKCIEWydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

REDAKCJA

6,798,634 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.