Menu
Historia szkoły
Nasz patron
Pracownicy
Prawo szkolne
Galeria
Nasze sukcesy
O nas w mediach
Pedagog szkolny
Biblioteka
Strzał w Dziesiątkę

Plan lekcji
Kalendarz szkolny
Dni dodatkowo wolne
Podręczniki 2014/15
e-dziennik
Uczniowie
Samorząd uczniowski
Sprawdzian klas VI
Ciekawe strony
Absolwenci
Tablica prymusa
Rok szkolny 2013/2014
Rodzice
Rada Rodziców
Opłaty za wyżywienie
Druki do pobrania
Moje dziecko idzie do szkoły
Wyprawka szkolna
Stypendia szkolne
Informacje
Rekrutacja
Rotawirusy
Administrator
Nazwa Użytkownika

HasłoWitamy
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10
ogłasza nabór do klas I i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2015/2016
<kliknij tutaj>
Link do strony rekrutacyjnej:
https://naborp-k.vulcan.net.pl

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi
5 marca 2015 r. o godz. 17.00
 
 
Skąd się bierze woda w kranie?
2 marca nasza klasa była na wycieczce w MPWiK oraz w oczyszczalni ścieków „Hajdów”. Pojechaliśmy tam, by dowiedzieć się, skąd się bierze woda w kranie i jak oczyszcza się ścieki. W MPWiK dowiedzieliśmy się, że w Lublinie jest sześć studni głębinowych, z których pobiera się wodę dla miasta. Widzieliśmy rury, przez które woda płynie do naszych mieszkań. Następnie pojechaliśmy do oczyszczalni ścieków w Hajdowie. Zobaczyliśmy jak wygląda brudna woda, która płynie z naszych domów. Później poszliśmy obejrzeć osadniki, w których oczyszcza się ścieki za pomocą specjalnych bakterii. Dowiedzieliśmy się, że ze ścieków wydobywa się gaz, z którego pozyskuje się energię elektryczną. Widzieliśmy, jak oczyszczone ścieki wpuszcza się do Bystrzycy. Po wycieczce nie mamy już wątpliwości, że należy oszczędzać wodę, ponieważ wody pitnej jest bardzo mało.
Zapraszamy do galerii.
Tekst: M. Czerniak, D. Kozak, S. Michalczak, Sz. Ostrowski, J. Zając, K. Żydek kl.3 c
Dodał:  admin dnia 03 marzec 2015 20:12:38 · Drukuj
 
 
Klasy młodsze w filharmonii
26 lutego byliśmy z klasami 0-3 w filharmonii na widowisku muzyczno-tanecznym pt. Historia tańca. Mieliśmy okazję zobaczyć tańce z różnych epok i zakątków świata. Mogliśmy zatańczyć razem z mistrzami tańca latyno- amerykańskiego, wodzem Siedzącym Bykiem i bohaterem baśni „Tysiąca i jednej nocy” – Alibabą. Widzieliśmy taniec naszych przodków, walc wiedeński, tango, sambę, cha-chę, balet, kazaczok, zorbę, pasodoble, jive’a. Były to tańce z Hiszpanii, Francji, Brazylii, Argentyny, Turcji, Rosji, Grecji, Nowego Jorku. Na koniec wspólnie zatańczyliśmy hip-hop. Najbardziej podobała nam się samba. Widowisko było bardzo ciekawe.
Zapraszamy do galerii.
Tekst: M. Dywańska, D. Kozak, Z. Skrzypek kl.3 c, fot.: M. Skruch
Dodał:  admin dnia 03 marzec 2015 19:54:51 · Drukuj
 
 
5B za kulisami Teatru im. Juliusza Osterwy
Klasa 5b po obejrzeniu spektaklu „Książę i Żebrak” dzięki uprzejmości pani Katarzyny Wałachowskiej, mamy naszego ucznia pracującej w Osterwie miała niepowtarzalną możliwość obejrzenia i zwiedzenia kulis teatru. Zwiedzanie rozpoczęło się od zrobienia pamiątkowego zdjęcia z dwoma aktorkami i chwilą rozmowy z nimi. Następnie klasa została zaproszona na scenę- wszyscy poczuli się magicznie! Każdy chyba przez moment wyobraził sobie, że jest aktorem. Następnie klasa dowiedziała się co to jest pulpit inspicjenta i czym zajmuje się inspicjent- otóż czuwa on nad prawidłowym przebiegiem spektaklu. Tuż obok inspicjenta siedzi sufler, czyli osoba odpowiadająca za koordynację i zgodność z planem przebiegu przedstawienia, w razie potrzeby podpowiada aktorom tekst. Klasa dowiedziała się, że spektakl przygotowuje się 3 miesiące a pierwsze próby to tzw. „próby stolikowe” odbywające się w dwóch salach prób, kiedy aktorzy poznają i uczą się swojego tekstu. Klasa odwiedziła pracownię krawiecką, gdzie panie szyją stroje aktorów, które powstają na podstawie projektów oraz pracownię plastyczną, gdzie każdy mógł zobaczyć jak pani odlewa rzeźbę czy też zobaczyć inne rekwizyty teatralne. Dla wszystkich była to niezwykła przygoda, większość klasy zadeklarowała się, że wróci za kilka lat do teatru jako aktor, aktorka, reżyser czy też scenarzysta. Wszyscy zgodnie przyznali, że teatr jest dużo bardziej pasjonujący i ciekawy niż kino i na kolejne spotkanie ze sztuką wybierzemy się już wkrótce. A tymczasem zapraszamy do galerii zza kulis teatru!
Tekst i fot.: A. Obroślińska
Dodał:  admin dnia 26 luty 2015 21:59:19 · Drukuj
 
 
"Książę i żebrak" w Teatrze Dramatycznym im. Juliusza Osterwy
26 lutego uczniowie klas IV - VI obejrzeli w Teatrze Dramatycznym im. Juliusza Osterwy w Lublinie spektakl pt. "Książę i żebrak", będący adaptacją powieści Marka Twaina. Dla większości uczniów była to pierwsza wizyta w tym teatrze, ponieważ rzadko kieruje on ofertę do naszej grupy wiekowej. Samo wnętrze budynku zrobiło na widzach duże wrażenie, sztuka zaś - zachwyciła. Podczas antraktu uczniowie zgromadzili się w foyer, gdzie wymieniali się uwagami odnośnie przedstawienia. Te chwile zostały uwiecznione okiem aparatu - zapraszamy więc do galerii.
Tekst i fot.: E. Kasperek
Dodał:  admin dnia 26 luty 2015 21:41:52 · Drukuj
 
 
Mali muzealnicy
Gdzie najlepiej odkrywać tajemnice muzeum, poznawać terminologię związaną z muzeami i muzealnictwem? Oczywiście w jednym z najbardziej gościnnych muzeów, jakie znamy, czyli w Dworku Wincentego Pola. Właśnie dlatego 19 lutego 2015r. klasa 4a uczestniczyła tam w warsztatach "Mały muzealnik". Uczniowie dowiedzieli się, jakie są zadania muzeów, kto w nich pracuje, poznali typy muzeów, sami wypełnili muzealną kartę inwentarzową i tworzyli własne kolekcje. Czwartoklasiści zadawali panu kierownikowi, prowadzącemu zajęcia, mnóstwo pytań dotyczących samego dworku, Wincentego Pola i jego rodziny, eksponatów. Nie zabrakło pytań o nocne życie eksponatów...
Zapraszamy do galerii.
Tekst i fot.: E. Kasperek
Dodał:  admin dnia 19 luty 2015 17:27:43 · Drukuj
 
 
Zimowisko
W pierwszym tygodniu ferii zimowych uczniowie naszej szkoły, dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Młodzieży "Con Amore", brali udział w zimowisku w Zakopanem. Przy wspaniałej pogodzie, na stoku Harenda uczyli się i doskonalili jazdę na nartach, łyżwach i sankach. Odbył się turniej tenisa stołowego, konkurs plastyczny na zimowy pejzaż oraz gry w bilarda. Wszyscy wzięli udział w slalomie specjalnym zakończonym wręczeniem dla najlepszych narciarzy medali i dyplomów.
Zapraszamy do galerii.
Tekst i fot.: Sz. Miłkowski
Dodał:  admin dnia 17 luty 2015 22:48:17 · Drukuj
 
 
Wyjście do kina kl. 4a
Ostatniego dnia I semestru roku szkolnego 2014/2015 klasa IVa wybrała się do kina na film "Paddington". Po seansie wszyscy w dobrych humorach, spacerem wróciliśmy do szkoły. Zobaczymy się dopiero za dwa tygodnie.
Zapraszamy do galerii.
Tekst i fot.: Sz. Miłkowski
Dodał:  admin dnia 16 luty 2015 22:00:46 · Drukuj
 
 
Bal karnawałowy
Dnia 21 stycznia odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Nasza szkoła zamieniła się w magiczny, kolorowy świat. Gdy wybiła upragniona godzina rozpoczęcia zabawy cała sala wypełnia się dziećmi. Byli także inni goście m.in. rodzice i dziadkowie.
Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki granej przez zespół zaproszony z Centrum Rozwoju Dziecka. Całą zabawę prowadziła pani Wodzirej. Dziewczynki przebrane były w długie powłóczyste balowe suknie księżniczek czy też dam dworu, zaś chłopcy najczęściej wybierali strój Batmana, Spidermana, Pirata i Kowboja. Podczas trwania zabawy odbyły się różne quizy i konkursy. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu.
Po zakończonej imprezie, w każdej klasie rodzice przygotowali swoim pociechom miłą niespodziankę w postaci słodkiego poczęstunku.
Tekst: R. Krzaczek
Dodał:  admin dnia 27 styczeń 2015 09:18:54 · Drukuj
 
 
INFORMACJA W SPRAWIE OPŁAT ZA WYŻYWIENIE
30 stycznia uczniowie korzystający z wyżywienia otrzymają informację odnośnie opłat na m-c luty po rozliczeniu m-ca stycznia.
Prosimy o terminowe wpłaty na konto:
84124015031111001001501875
do 13 lutego 2015r.
Dodał:  admin dnia 26 styczeń 2015 11:20:20 · Drukuj
 
 
Rozgrywki w piłkę nożną klas IV chłopców
22 stycznia zakończyły się rozgrywki klas IV chłopców w piłkę nożną. Wzięło w nich udział pięć czeroosobowych drużyn. III miejsce zajęła drużyna "FC Ziomy" w składzie: Tyszczuk M., Juszczyński P., Przybyła M., Olejnik F. II miejsce: "KPN Tymcio Pymcio" w składzie: Chmielewski T., Lipski G., Kasprzyk W., Powroźnik K. Najlepszą drużyną okazał się zespół "FC Barcelona" w składzie: Wolszczak Adrian, Mączka Michał, Wojtysiak Szymon i Górski Tomasz. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do galerii.
Tekst i fot.: Sz. Miłkowski
Dodał:  admin dnia 24 styczeń 2015 18:31:13 · Drukuj
 
 
Góra Grosza
Miło nam poinformować, że zliczyliśmy już wszystkie grosiki w ramach Akcji Góra Grosza. Tegoroczny wynik zbiórki jest imponujący - zebraliśmy 493zł. Dziękujemy całej społeczności Dziesiątki - wszystkim uczniom począwszy od zerówek skończywszy na klasach szóstych, rodzicom i pracownikom szkoły. Wszyscy bardzo chętnie włączyli się do XIII edycji Góry Grosza i bardzo chętnie oddawali na szczytny cel swoje „drobniaki”. Klasy, które zebrały najwięcej pieniędzy to klasa 6a 92,80zł, klasa 5b 77,79zł i klasa 1c 69,50zł. Uczniowie klas 5a, 5b i 6a dzielnie przez kilka dni zliczali wszystkie monety. Przypominamy, że Góra Grosza jest organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom, celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Od trzynastu lat patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Zapraszamy do galerii.
Tekst i fot.: A. Obroślińska
Dodał:  admin dnia 18 styczeń 2015 16:27:29 · Drukuj
 
Strona 1 z 72 1 2 3 4 > >>
Zegar LCD
e-dziennik


Instrukcja logowania do e-dziennika
Szkoła na Medal
Z OKAZJI 90-LECIA
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10
OTRZYMAŁA
MEDAL PREZYDENTA MIASTA LUBLINCERTYFIKATNASZ UDZIAŁ W PROJEKCIEWydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

REDAKCJA

6,884,103 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.