Menu
Historia szkoły
Nasz patron
Pracownicy
Statut Szkoły
Galeria
Nasze sukcesy
O nas w mediach
Pedagog szkolny
Biblioteka
Strzał w Dziesiątkę

Plan lekcji
Kalendarz szkolny
Dni dodatkowo wolne
Podręczniki 2013/14
e-dziennik
Uczniowie
Samorząd uczniowski
Zajęcia pozalekcyjne
Sprawdzian klas VI
Ciekawe strony
Absolwenci
Eko-przygoda
Tablica prymusa
I semestr 2013/2014
Rodzice
Rada Rodziców
Druki do pobrania
Moje dziecko idzie do szkoły
Wyprawka szkolna
Stypendia szkolne
Opłaty za wyżywienie
Informacje
Rotawirusy
Administrator
Nazwa Użytkownika

HasłoWitamy
Zapisy do Szkoły Podstawowej nr 10 na rok szkolny 2014/2015

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE /kliknij tutaj/

KLASY PIERWSZE /kliknij tutaj/
 
 
Niezwykłe podróże na lekcjach przyrody
Na ostatnich lekcjach przyrody uczniowie klas VI poznawali strefy krajobrazowe świata. Uczniowie samodzielnie przygotowali się do lekcji i zabrali nas w ekscytującą podróż do wilgotnego lasu równikowego, sawanny i gorącej pustyni .
Janek Wrona, Szymek Gumiela i Damian Szymański przygotowali prezentację na temat wilgotnego lasu równikowego a następnie przeprowadzili w klasie quiz sprawdzający wiedzę uczniów klasy VI b.
Marysia Kasprzyk oraz Ala Sadowska z klasy VI a przygotowały bardzo ciekawe lekcje na temat sawanny. Ala wcieliła się w mieszkankę sawanny, opowiadała nam o klimacie, roślinności, zwierzętach oraz mieszkańcach trawiastych formacji. Dziewczynki przygotowały specjalne makiety, dzięki którym uczniowie poznali tamtejszą roślinność. Była nawet nauka tamtejszego tańca :-) Dziewczynki z klasy VI b również zabrały nas na wycieczkę do sawanny. Ala Gładosz, Kamila Babicz i Paulina Winiarczyk odpowiednio ubrane i ucharakteryzowane przybliżyły nam klimat, rośliny, zwierzęta i życie mieszkańców sawanny...
Dodał:  admin dnia 16 kwiecień 2014 18:47:22         Czytaj więcej · 31 Czytań · Drukuj
 
 
Mistrzowie Komputera
12 kwietnia 2014 r. w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbyło się podsumowanie V Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Mistrz Komputera”. W finale Alicja Sadowska została laureatką, a Maciej Cąkała finalistą.
Zdjęcia w galerii.
Tekst: W. Stoczkowski, zdjęcia dzięki uprzejmości IL
Dodał:  admin dnia 15 kwiecień 2014 21:33:00 · Drukuj
 
 
Mistyczne pejzaże
Barbara Bocian uczennica klasy 6b została wyróżniona w I Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty Architektura Lublina i okolic - „Pejzaże mistyczne”. 9 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród w konkursie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Zdjęcia w galerii.
Tekst i fot.: E. Mila-Suska
Dodał:  admin dnia 10 kwiecień 2014 19:05:10 · Drukuj
 
 
Mali znawcy legend
8 kwietnia uczniowie oddziałów przedszkolnych wzięli udział w konkursie ze znajomości legend lubelskich. Przybyłe drużyny, ich opiekunów i publiczność witał koziołek, który specjalnie zeskoczył z herbu Lublina aby uczestniczyć w naszym spotkaniu. Dzieci były zachwycone. Konkurs otworzył Zespół Tańca Dawnego - Berliquardo. Tancerze wytańczyli legendę „O nazwie naszego miasta”- to było pierwsze pytanie dla uczestników.
Rywalizowały drużyny z Niepublicznego Przedszkola Krasnal z Turki oraz Niepublicznego Przedszkola Krasnal z Lublina, z Przedszkoli nr 13, nr 59, nr 52, Szkoły Podstawowej nr 52, Szkoły Podstawowej w Świdniku Małym oraz Szkoły Podstawowej z Łysołaj oraz drużyna gospodarzy. Dzieci losowały pytania, układały puzzle, budowały z klocków Bramę Grodzką, wskazywały regionalny strój lubelski. Wszyscy wykazali się niesamowitą wiedzą, która została nagrodzona brawami i okolicznościowymi prezentami.
Zdjęcia w galerii.
Tekst: M. Skruch, fot.: B. Kołodziej
Dodał:  admin dnia 10 kwiecień 2014 18:58:32 · Drukuj
 
 
Muzealnicy z 4a
8 kwietnia klasa IV a pod opieką pani Izabeli Michałowskiej wzięła udział w zajęciach, przygotowanych przez pracowników Dworku Wincentego Pola. Uczniowie mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę na temat muzeów i bliżej zapoznać się z arkanami pracy muzealnika. Z uwagą wysłuchali opowieści kustosza, prezentującego im najciekawsze eksponaty muzeum, a następnie sami zmierzyli się z zadaniem wypełnienia "Karty katalogowej muzealiów artystyczno-historycznych". Spotkanie uwieńczone zostało wręczeniem czwartoklasistom pamiątkowych dyplomów.
Zdjęcia w galerii.
Tekst: K. Sławecka, fot.: I. Protas
Dodał:  admin dnia 10 kwiecień 2014 10:10:39 · Drukuj
 
 
Sprawdzian szóstoklasistów
Tegoroczni szóstoklasiści na bardzo długo zapamiętają dzień pierwszego kwietnia 2014. Tego dnia uczniowie pisali pierwszy w swoim życiu egzamin mogący decydować o dalszej edukacyjnej przyszłości. I nie był to żart prima aprilisowy. Uczniowie klas 6a i 6b wchodzili na sprawdzian zdenerwowani, ale nie tak bardzo jak rodzice. Wychodzili oszołomieni, ale zadowoleni. Życzymy rewelacyjnych wyników i trzymamy kciuki za tegorocznych absolwentów.
Zdjęcia w galerii.
Tekst: T. Szajewski, fot.: E. Mila-Suska
Dodał:  admin dnia 06 kwiecień 2014 18:48:34 · Drukuj
 
 
Wiosna w szkole
Samorząd Uczniowski postarał się aby wiosna przyszła trochę wcześniej. Pierwszego dnia wiosny dzieci założyły kolorowe kapelusze, okulary przeciwsłoneczne oraz zadbaliśmy o odpowiedni kolor ubrania. Dominujący kolor dnia to żółty i zielony. W czasie przerwy zadaniem klas było namalowanie jak najwięcej zwiastunów wiosny. Czy nam się udało obejrzyjcie zdjęcia w galerii.
Tekst i fot: M. Skruch, E. Michalak
Dodał:  admin dnia 06 kwiecień 2014 18:13:43 · Drukuj
 
 
Młodzi miłośnicy muzeum
27 marca klasa VB skorzystała z zaproszenia pracowników Dworku Wincentego Pola. Piątoklasiści uczestniczyli w warsztatach dotyczących muzeów i muzealnictwa. Z dużym zaangażowaniem brali udział zarówno w części teoretycznej, jak i praktycznej zajęć.
Zapraszamy do galerii.
Tekst i fot.: E. Kasperek
Dodał:  admin dnia 27 marzec 2014 19:47:06 · Drukuj
 
 
Sprawdzian szóstoklasistów - 1 kwietnia 2014r.
Informacje dla ucznia:
- 1 kwietnia 2014 r. uczeń zgłasza się w szkole o godz. 8.30,
- każdy uczeń powinien mieć przy sobie dokument stwierdzający tożsamość – ważną legitymację szkolną,
- na sprawdzian uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania i rysowania: długopis lub pióro z czarnym tuszem (nie może to być pióro wymazywalne), ołówek przeznaczony wyłącznie do rysowania, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz,
- nie wolno przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych i kalkulatora... czytaj więcej
Dodał:  admin dnia 27 marzec 2014 15:09:48         Czytaj więcej · 134 Czytań · Drukuj
 
 
WIECZÓR W SZKOLE


Dodał:  admin dnia 19 marzec 2014 19:17:48 · Drukuj
 
 
Dzień Kobiet w naszej szkole
7 marca w wigilię Dnia Kobiet przedstawiciele męskiej części Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla Dyrekcji Szkoły, Pań Nauczycielek i Wszystkich Pań pracujących w szkole występ kabaretowy. W żartobliwej formie przedstawili rolę kobiety w życiu i wychowaniu mężczyzny. Po przedstawieniu wszystkie uczennice otrzymały kolczyki. Zapraszamy do galerii.
Tekst: E. Michalak, fot.: E. Michalak, M. Skruch
Dodał:  admin dnia 18 marzec 2014 09:33:03 · Drukuj
 
Strona 1 z 63 1 2 3 4 > >>
Zegar LCD
Szkoła na Medal
Z OKAZJI 90-LECIA
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10
OTRZYMAŁA
MEDAL PREZYDENTA MIASTA LUBLIN

CERTYFIKATNASZ UDZIAŁ W PROJEKCIE
POPIERAMY AKCJĘWydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

REDAKCJA

6,525,233 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.