Menu
Historia szkoły
Nasz patron
Pracownicy
Statut Szkoły
Galeria
Nasze sukcesy
O nas w mediach
Pedagog szkolny
Biblioteka
Strzał w Dziesiątkę

Plan lekcji
Kalendarz szkolny
Dni dodatkowo wolne
Podręczniki 2014/15
e-dziennik
Uczniowie
Samorząd uczniowski
Sprawdzian klas VI
Ciekawe strony
Absolwenci
Tablica prymusa
Rok szkolny 2013/2014
Rodzice
Rada Rodziców
Opłaty za wyżywienie
Druki do pobrania
Moje dziecko idzie do szkoły
Wyprawka szkolna
Stypendia szkolne
Informacje
Rekrutacja
Rotawirusy
Administrator
Nazwa Użytkownika

HasłoWitamy
IV EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU ORIGAMI

KONKURS ŚWIĄTECZNY DLA KLAS 0-III
 
 
Rozgrywki w piłkę nożną klas IV chłopców
22 stycznia zakończyły się rozgrywki klas IV chłopców w piłkę nożną. Wzięło w nich udział pięć czeroosobowych drużyn. III miejsce zajęła drużyna "FC Ziomy" w składzie: Tyszczuk M., Juszczyński P., Przybyła M., Olejnik F. II miejsce: "KPN Tymcio Pymcio" w składzie: Chmielewski T., Lipski G., Kasprzyk W., Powroźnik K. Najlepszą drużyną okazał się zespół "FC Barcelona" w składzie: Wolszczak Adrian, Mączka Michał, Wojtysiak Szymon i Górski Tomasz. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do galerii.
Tekst i fot.: Sz. Miłkowski
Dodał:  admin dnia 24 styczeń 2015 18:31:13 · Drukuj
 
 
Góra Grosza
Miło nam poinformować, że zliczyliśmy już wszystkie grosiki w ramach Akcji Góra Grosza. Tegoroczny wynik zbiórki jest imponujący - zebraliśmy 493zł. Dziękujemy całej społeczności Dziesiątki - wszystkim uczniom począwszy od zerówek skończywszy na klasach szóstych, rodzicom i pracownikom szkoły. Wszyscy bardzo chętnie włączyli się do XIII edycji Góry Grosza i bardzo chętnie oddawali na szczytny cel swoje „drobniaki”. Klasy, które zebrały najwięcej pieniędzy to klasa 6a 92,80zł, klasa 5b 77,79zł i klasa 1c 69,50zł. Uczniowie klas 5a, 5b i 6a dzielnie przez kilka dni zliczali wszystkie monety. Przypominamy, że Góra Grosza jest organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom, celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Od trzynastu lat patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Zapraszamy do galerii.
Tekst i fot.: A. Obroślińska
Dodał:  admin dnia 18 styczeń 2015 16:27:29 · Drukuj
 
 
Z wizytą w DPS Kalina
W dniu 17 grudnia 2014r., dzieci z klasy IIb z wychowawcą p. J. Borek i p. dyrektor E. Momot odwiedziły DPS "Kalina". Śpiewaniem kolęd, wierszami i inscenizacją wprowadziliśmy podopiecznych w czas Świąt Bożego Narodzenia. Wspólnie ubieraliśmy choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Było bardzo wesoło i świątecznie. Dziękujemy gospodarzom za tak miłe przyjęcie.
Zdjęcia wkrótce w galerii.
Tekst: J. Borek
Dodał:  admin dnia 08 styczeń 2015 18:12:45 · Drukuj
 
 
Pomóż dzieciom przetrwać zimę
Do tradycji w naszej szkole należy udział w akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę". W dniu 9 grudnia 2014r. odbyła sie loteria fantowa, zbierano dary dla rodzin i dzieci potrzebujących pomocy. Mikołaje i Śnieżynki z klasy IIb w przedstawieniu "Trzy gwiazdki" przybliżyły nam potrzeby dzieci, nie zawsze materialne i rzeczowe. Bo szczęście daje miłość i rodzina. Z wesołymi piosenkami Niebiańska kapela, goście i uczniowie naszej szkoły, z uśmiechem i radością śpiewali o dzieleniu się dobrem i tym co mamy.
Zapraszamy do galerii.
Tekst: J. Borek, fot.: R. Karczewska, Sz. Miłkowski
Dodał:  admin dnia 08 styczeń 2015 18:11:25 · Drukuj
 
 
Klasowe Wigilie
19 grudnia w szkole zapanował świąteczny nastrój. Uczniowie dekorowali swoje sale, przygotowywali wspólny stół klasowy (jak na matematyka przystało, pan Lato odmierzał obrus linijką), dzielili się opłatkiem i kolędowali. Wszędzie było widać uśmiechy i szczęście.
Zapraszamy do galerii.
Tekst i fot.: E. Kasperek
Dodał:  admin dnia 29 grudzień 2014 14:17:56 · Drukuj
 
 
Jesteśmy czytelnikami
W poniedziałek 15 grudnia uczniowie klas 1a i 1d, a we czwartek 18 grudnia klas 1b i 1c zostali zaproszeni do biblioteki na uroczystość przyjęcia w poczet czytelników. Panie Ewa Sidor i Renata Karczewska poinformowały dzieci o zasadach korzystania z wypożyczalni i czytelni. Następnie dzieci obejrzały część artystyczną w wykonaniu Adriana Kasperka, przygotowaną przez niżej podpisaną. Złożyły przyrzeczenie kończące się frazą: „(…) obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą”, zostały pasowane na czytelnika i wypożyczyły swoją pierwszą książkę.
Niedługo przerwa świąteczna. Śniegu nie ma, ale będzie co czytać.
Zapraszamy do galerii.
Tekst: I. Iwanicka, fot.: R. Karczewska, E. Sidor
Dodał:  admin dnia 19 grudzień 2014 08:13:54 · Drukuj
 
 
Ostatnie czytanie sztuki w Andersenie w 2014r.
18 grudnia 2014r. zainteresowani teatrem uczniowie wzięli udział w ostatnim, w tym roku, spotkaniu z cyklu "Poczytaj mi sztukę". Tym razem aktorzy Teatru im. H. C. Andersena odczytali tekst pt. "Białe baloniki" Magdaleny Fertacz, poruszający trudny problem samotności dziecka w skomplikowanym świecie dorosłych. Na scenie mogliśmy podziwiać m.in. Monikę Rożek, która ukończyła Dziesiątkę w 2008r. Na jednym ze zdjęć można zobaczyć młodą aktorkę, absolwentkę naszej szkoły, w towarzystwie obecnych uczniów.
Zapraszamy do galerii.
Tekst i fot.: E. Kasperek
Dodał:  admin dnia 18 grudzień 2014 21:55:04 · Drukuj
 
 
Klasa 5b odkrywała podania i legendy naszego regionu
16 grudnia 2014r. klasa 5b uczestniczyła w lekcji dotyczącej podań i legend naszego regionu. Prowadzącą zajęcia była pani Magdalena Połoncarz - kusztosz Muzeum Wsi Lubelskiej. Podczas tradycyjnych lekcji w klasie, w ciągu ostatniego miesiąca, uczniowie poznali wiele legend z całej Polski, tym razem podania dotyczyły Lubelszczyzny, a scenerią, w której klasa je poznawała, był skansen. Piątoklasiści dowiedzieli się, dlaczego garncarz oduczył się pracować w święta, co stało się z dziewczyną, co nic robić nie chciała, jak Bartek oduczył się przeklinać i jak czwarty król dotarł do Pana Jezusa.
Zapraszamy do galerii.
Tekst i fot.: E. Kasperek
Dodał:  admin dnia 16 grudzień 2014 21:04:41 · Drukuj
 
 
Górnicy w naszej szkole
11 grudnia do naszej szkoły przybyli górnicy z Kopalni Węgla Kamiennego „Bogdanka”. Goście najpierw opowiadali nam o swojej trudnej i odpowiedzialnej pracy, a potem dzieci zadawały pytania. Panowie pokazywali dzieciom sprzęt i narzędzia, które wykorzystują w pracy. Prezentowali strój galowy i odznaczenia górnicze. Potem wystąpiliśmy dla naszych gości. Śpiewaliśmy piosenki i recytowaliśmy wiersze. Następnie zaprosiliśmy panów górników do naszej klasy i przeprowadziliśmy z nimi wywiad. Na koniec wręczyliśmy gościom laurki i podziękowaliśmy za to, że do nas przyjechali i opowiedzieli nam o swojej ciężkiej, ale ciekawej pracy.
Zdjęcia w galerii.
Tekst: M. Dywańska, K. Grądzielewska, Z. Skrzypek, K. Żydek, W. Piniaź klasa III c, fot.: M. Skruch
Dodał:  admin dnia 13 grudzień 2014 20:41:30 · Drukuj
 
 
Jak spędzamy przerwy?
Biblioteka szkolna, a tym bardziej redakcja szkolnej gazetki „Strzał w Dziesiątkę” to instytucje, które powinny wiedzieć. Żeby wiedzieć, trzeba zbadać. Niedawno wzięły one udział w projekcie sprawdzającym, jak uczniowie naszej szkoły spędzają przerwy. Julia Radczuk z 6a dostała aparat fotograficzny i zadanie, by jak najróżnorodniej pokazać, czym dzieci i młodzież się podczas przerw zajmują. Jak myślicie, jakich zdjęć było najwięcej? Wystarczy się rozejrzeć wokół siebie podczas przerwy. Tak, tak króluje granie na telefonach, smart fonach, tabletach. Zdjęcia w galerii są różne, bo dokonaliśmy wyboru.
Zdjęcia w galerii.
Tekst: I. Iwanicka, fot.: J. Radczuk
Dodał:  admin dnia 11 grudzień 2014 20:13:07 · Drukuj
 
 
"Moja przygoda w bibliotece szkolnej"
2 grudnia 2014 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie I Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego Poświęconego Bibliotekom Szkolonym. Hasłem przewodnim, z którym zmierzyli się młodzi literaci i plastycy była "Moja przygoda w bibliotece szkolnej”. Jury konkursowe oceniało 72 prace literackie oraz 45 plastycznych.
W kategorii literackiej III miejsca zdobyli: Bartosz Martyniuk (SP nr 2 w Terespolu, opiekunowie: Dorota Szprychel i Grażyna Chodynicka), Marta Niedźwiadek (SP nr 30 w Lublinie, op. Barbara Kosmala), Jakub Misiak (SP w Łysołajach, op. Ina Baryła ), Olga Malik (SP nr 50 w Lublinie, op. Agnieszka Maj). Drugie miejsca przypadły: Patrycji Wójcik (SP w Łysołajach), Aleksandrze Jarosz (SP nr 4 w Dęblinie), Wiktorii Gzik (SP nr 10 w Lublinie, op. Elwira Kasperek), Agacie Korzeniewskiej (SP nr 2 w Terespolu). Laureatami pierwszego miejsca w powyższej kategorii zostali: Gabriela Król (SP nr 32 w Lublinie, op. Marzena Kuzioła), Adam Gadomski (Zespół Szkół Terapeutycznych im. H. C. Andersena w Lublinie, op. Elwira Kasperek).
W kategorii plastycznej III miejsca zajęli: Adam Danieluk i Martyna Kudelska (ZSO nr 8 Chełm, op. Ewa Słomczyńska), Beata Krauze (SP nr 24 w Lublinie, op. Katarzyna Stanuch). Autorami prac plastycznych, które zajęły II miejsce byli: Patrycja Wójcik (SP w Łysołajach, op. Otton Babiej), Agata Rzeczycka (SP nr 23 w Lublinie, op. Elzbieta Nakonieczna), Mateusz Skowronek (SP nr 30 w Lublinie). Jury w kategorii plastycznej przyznało trzy miejsca I: Kamili Wysokińskiej (SP nr 2 we Włodawie, op. Maria Grzywaczewska), Liliannie Krupie (SP nr 32 w Lublinie, op. Marzena Kuzioła i Zofia Kowalczyk) oraz Maciejowi Mocko (SP nr 30 w Lublinie, op. Katarzyna Stanuch)...
Dodał:  admin dnia 10 grudzień 2014 18:32:11         Czytaj więcej · 118 Czytań · Drukuj
 
Strona 1 z 71 1 2 3 4 > >>
Zegar LCD
e-dziennik


Instrukcja logowania do e-dziennika
Szkoła na Medal
Z OKAZJI 90-LECIA
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10
OTRZYMAŁA
MEDAL PREZYDENTA MIASTA LUBLINCERTYFIKATNASZ UDZIAŁ W PROJEKCIEWydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

REDAKCJA

6,836,997 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.