Menu
Historia szkoły
Nasz patron
Pracownicy
Prawo szkolne
Galeria
Nasze sukcesy
O nas w mediach
Pedagog szkolny
Biblioteka
Strzał w Dziesiątkę

Plan lekcji
Kalendarz szkolny
Dni dodatkowo wolne
Podręczniki 2015/16
e-dziennik
Programy
Uczniowie
Samorząd uczniowski
Zajęcia sportowe 2015/16
Sprawdzian klas VI
Ciekawe strony
Absolwenci
Klasy 6-rekrutacja do gimnazjum
Tablica prymusa
Rok szkolny 2013/2014
Rodzice
Rada Rodziców
Opłaty za wyżywienie
Druki do pobrania
Moje dziecko idzie do szkoły
Wyprawka szkolna
Stypendia szkolne
Informacje
Rekrutacja
Profilaktyka uzależnień
Rotawirusy
Administrator
Nazwa Użytkownika

HasłoWitamy
REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2016/2017
< kliknij tutaj >___________________________________

Regulamin Konkursu "WF moich marzeń"

Wyniki Wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu Origami
 
 
Informacja dot. Programu "Umiem Pływać"
W związku z dniem wolnym/świątecznym tzn. 26 maja i długim weekendem, Wydział Sportu i Turystyki po konsultacji z Koordynatorem projektu podjął decyzję, że REALIZACJA PROJEKTU DLA WSZYSTKICH SZKÓŁ ROZPOCZNIE SIĘ OD DNIA 30 MAJA 2016 R.
Dodał:  admin dnia 16 maj 2016 18:10:27 · Drukuj
 
 
Iluzjonista w Dziesiątce
Dnia 23 maja 2016r do naszej szkoły przyjechał iluzjonista – Aleksander Tkacz. Pokazał wiele ciekawych iluzji i sztuczek. Na początek zaprezentował sztuczkę z magicznym sznurkiem. Następnie przykrył stół, a ten zaczął się unosić. Potem nadszedł czas na zmienienie jednego z chłopców w królika. Potrafił też wyczarować patyk. Pokazał również, jak wyczarować kwiatka, a także jak zmienić zwykły kawałek papieru w banknot. Zmienił podarty papierek w cukierki oraz przepiłował panią Magdę Niećko piłą mechaniczną!!! Najbardziej spektakularną sztuczką było tajemnicze zniknięcie magika z zamkniętego pudła. Ta sztuczka polegała na tym, że asystentka zakuła magika w kajdanki. Ten wszedł do pudła zawiązany w niebieski worek. Pudło zostało zamknięte kłódką i owinięte solidnym łańcuchem. Na pudło weszła asystentka i zakryła je niebieską płachtą. Gdy ją opuściła naszym oczom ukazał się iluzjonista, a jego asystentka znalazła się w niewyjaśniony sposób w środku pudła, a do tego była inaczej ubrana. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na zdradzenie tajemnicy zaklęcia zmieniającego złe oceny w dobre…..okazało się, że jest na to tylko jedna recepta – nauka. Występ ten bardzo podobał się mi i moim kolegom. Z chęcią uczestniczyłbym w tym pokazie jeszcze raz.
Zdjęcia w galerii.
Tekst: A. Zając, O. Rogala, foto: T. Szajewski
Dodał:  admin dnia 24 maj 2016 19:10:06 · Drukuj
 
 
Mistrz Komputera
W piątek, 20 maja na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego Mistrz Komputera. Spośród ponad 700 uczestników, poprzez udział w poszczególnych etapach, wyłonionych zostało 35 finalistów. Jednym z nich został Kamil Celiński z klasy 6a, który musiał pokonać niemałą konkurencję i rozwiązać wiele skomplikowanych zadań, aby znaleźć się w tym zaszczytnym gronie. Oprócz nagród i dyplomów finaliści mieli okazję przez chwilę poczuć się jak prawdziwi studenci, uczestnicząc w ciekawych wykładach i pokazach.
Zdjęcia w galerii.
Tekst i foto: R. Karczewska
Dodał:  admin dnia 22 maj 2016 20:37:01 · Drukuj
 
 
Klasy 1a, 1c, 2 d w Magicznych Ogrodach
Wczoraj byliśmy w Magicznych Ogrodach. W tej baśniowej krainie żyją wróżki, skrzaty i Mordole. Znajdują się w niej szumiące wodospady, piękne kwiaty i gadające drzewa. Pływaliśmy na tratwach. Zjeżdżaliśmy z wielkiej zjeżdżalni. Kręciliśmy się na karuzeli. Jeździliśmy kolejką. Wchodziliśmy do tuneli. Najbardziej podobały mi się Mordole, Smoki, Uroczysko, Akarach, Drzewce, Kolejka, Robankowa Łąka, Marchewkowe Pole i caaaaała reszta! Wycieczka była czadowa!
Zdjęcia w galerii.
Tekst: N. Kasperek kl. 1a, foto: p. B. Kołodczak
Dodał:  admin dnia 20 maj 2016 22:58:56 · Drukuj
 
 
Sukcesy Moniki

W dniu 14 maja w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Małych Mistrzów. Nasza uczennica Monika Ostrowska zdobyła aż trzy medale w różnych konkurencjach: I miejsce w kata drużynowym, II miejsce w kata indywidualnym oraz II miejsce w enbu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Tekst: M. Zarębska
Dodał:  admin dnia 20 maj 2016 22:20:59 · Drukuj
 
 
Finał międzyszkolnego konkursu literackiego towarzyszącego obchodom Roku Henryka Sienkiewicza
18 maja 2016r. nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu literackiego towarzyszącego obchodom Roku Henryka Sienkiewicza, a organizowanego przez naszą szkołę. Patronat nad konkursem objęli: Prezydenta Miasta Lublin pan Krzysztof Żuk, Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania pani Ewa Dumkiewicz - Sprawka oraz pani dyrektor naszej szkoły Ewa Momot. Po części artystycznej przygotowanej przez klasę 5a oraz Niebiańską Kapelę (pod opieką pani Elżbiety Mili - Suskiej) została odczytana praca laureatki I miejsca. Następnie pani Anna Słowik, przedstawiciel Miejskiej Biblioteki Publicznej, juror, podsumowała prace w konkursowym jury. Pani dyrektor oraz pani Słowik wręczyły nagrody nagrodzonym. Nagrody ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 10 w Lublinie.
Zdjęcia w galerii.
Tekst i foto: E. Kasperek
WYNIKI KONKURSU

Dodał:  admin dnia 19 maj 2016 21:29:35 · Drukuj
 
 
Wielki Sukces Piłkarski SP 10 Lublin
Dnia 18 maja uczestniczyliśmy w międzyszkolnym turnieju Szkół Podstawowych w Lublinie w Gimnazjum nr 2 nasza Reprezentacja zajęła III miejsce. Warto zauważyć że prezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony mimo że przegrywaliśmy w półfinale ze SP 27 3-2 nasz zespól odniósł ostatecznie zwycięstwo i wygraliśmy 3-5.
Na koniec otrzymaliśmy pamiątkowy puchar oraz medale.
Zdjęcia w galerii.
Tekst i foto: E. Józefacki
Dodał:  admin dnia 18 maj 2016 21:01:26 · Drukuj
 
 
Szachowa królowa
W dniu 14 maja 2016 r. w Zamościu odbył się Wojewódzki Turniej Szachowy (szachy szybkie) w ramach obchodów 90 -lecia Polskiego Związku Szachowego. Nasza uczennica - Łucja Iwaszko z klasy 3A zdobyła drugie miejsce wśród dziewczynek z kl.1-3 i otrzymała srebrny medal. Jest to kolejna nagroda po zdobytym niedawno brązowym medalu w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Juniorek w szachach klasycznych, które odbyły się w Tomaszowie Lubelskim. Łucja dwukrotnie grała też w trwającym VII Ogólnomiejskim Turnieju Dzielnic Miasta Lublin "Lublin - 2016" pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin i za każdym razem była najwyżej notowaną dziewczyną w turnieju za co otrzymała pamiątkowy puchar. Łucja rozwija swoje zainteresowania w ramach zajęć szachowych prowadzonych w szkole przez p. Magdalenę Mąka - Polkowską oraz na zajęciach szachowych w MDK "Pod Akacją" prowadzonych przez p. Zofię Ciechocińską - Miećko. Trzymamy kciuki za kolejne udane turnieje.
Tekst i foto: E. Iwaszko
Dodał:  admin dnia 18 maj 2016 20:33:27 · Drukuj
 
 
Klasa 1a poznaje zabytki Lublina
W czwartek byliśmy na wycieczce. Najpierw zwiedziliśmy Zamek Lubelski. Widzieliśmy: Basztę, Kaplicę Trójcy Świętej, stół z czarcią łapą, obraz Jana Matejki „Unia Lubelska”, stroje ludowe. Potem poszliśmy do Archikatedry, a później do Ratusza. Weszliśmy na balkon i o godz. 12:00 słuchaliśmy hejnału granego na cztery strony świata. Zrobiliśmy zdjęcia na fotelu prezydenta. Pluskaliśmy się wodą z fontanny lubelskiego Koziołka. Bardzo podobały nam się kamieniczki na Starym Mieście. Cała wycieczka bardzo nam się podobała!
Zdjęcia w galerii.
Tekst: M. Klimczuk, A. Kołodczak kl. 1a foto: p. B. Kołodczak
Dodał:  admin dnia 16 maj 2016 18:04:34 · Drukuj
 
 
Jestem Bezpieczny
W sobotę 14 maja, w Komendzie Miejskiej Policji odbyła się XVI edycja Konkursu Wiedzy Prewencyjnej "Jestem Bezpieczny". Drużyna z naszej szkoły w składzie: Gabrysia Kot, Tymek Korab i Wiktoria Majewska wzięła udział w tych trudnych zmaganiach. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Ostatecznie zajęliśmy miejsce tuż za podium, jednak gorycz porażki osłodziły wspaniałe nagrody, zaś wiedza zdobyta podczas konkursu na pewno przyda się na co dzień.
Zdjęcia w galerii.
Tekst i foto: R. Karczewska
Dodał:  admin dnia 15 maj 2016 18:52:27 · Drukuj
 
 
Wierszyki łamiące języki
Tytuł konkursu recytatorskiego, który odbył się we czwartek w czytelni został zapożyczony z książki Małgorzaty Strzałkowskiej. Krótkie, dowcipne wiersze wymagające świetnej dykcji, stanowiły spore wyzwanie dla 29 uczestników z klas młodszych. Ale znalazło się kilku mistrzów. Trzecie miejsce ex aequo zajęli uczniowie z klasy 3a - Oliwia Szurobura i Aleksandra Ładziak, drugie – Maksymilian Polkowski z 3a i Piotr Samołyk z 2c, pierwsze - Dominik Orzech z 3b, Bianka Kalinowska z 2c i Maria Hawrył z 3a. Jury w składzie: pani wicedyrektor Jolanta Borek, panie Ewa Michalak i Irena Iwanicka przyznało też wyróżnienia: Karolinie Koczańskiej z 3c, Natalii Saczuk z 1a i Gabrieli Szafranek z 3b. Konkurs został zorganizowany podczas trwającego właśnie ogólnopolskiego Tygodnia bibliotek 2016 „Biblioteka inspiruje”.
Zdjęcia w galerii.
Tekst: I. Iwanicka, foto: E. Michalak
Dodał:  admin dnia 15 maj 2016 17:41:34 · Drukuj
 
Strona 1 z 91 1 2 3 4 > >>
Zegar LCD
e-dziennik


Instrukcja logowania do e-dziennika
Szkoła na Medal
Z OKAZJI 90-LECIA
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10
OTRZYMAŁA
MEDAL PREZYDENTA MIASTA LUBLINCERTYFIKATNASZ UDZIAŁ W PROJEKCIEWydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

REDAKCJA

7,413,928 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.