Menu
Historia szkoły
Nasz patron
Pracownicy
Prawo szkolne
Galeria
Nasze sukcesy
O nas w mediach
Pedagog szkolny
Biblioteka
Strzał w Dziesiątkę

Plan lekcji
Kalendarz szkolny
Dni dodatkowo wolne
Podręczniki 2016/17
Rekrutacja
e-dziennik
Programy
Uczniowie
Samorząd uczniowski
Zajęcia sportowe 2015/16
Ciekawe strony
Absolwenci
Rodzice
Rada Rodziców
Opłaty za wyżywienie
Druki do pobrania
Moje dziecko idzie do szkoły
Wyprawka szkolna
Stypendia szkolne
Informacje
Rekrutacja
Profilaktyka uzależnień
Rotawirusy
Administrator
Nazwa Użytkownika

HasłoWitamy
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW 2016/2017

WYPRAWKA SZKOLNA 2016
 
 
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017
Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017
odbędzie się 1 września o godzinie 9.30 na boisku szkolnym.
Msza Św. w kościele p.w. Św. Agnieszki o godzinie 8.30.
Dodał:  admin dnia 08 lipiec 2016 19:07:31 · Drukuj
 
 
Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016
24 czerwca uczniowie naszej szkoły rozpoczęli WAKACJE!!! Radości było co niemiara, ale były też łzy, bo trzy klasy szóste opuściły nasze mury. Uczniowie klas: 6a, 6b i 6c otrzymali świadectwa i nagrody książkowe na sali gimnastycznej. Ostatni raz zaśpiewali przygotowane pod opieką pani Elżbiety Mili – Suskiej piosenki i ruszyli na spotkanie z gimnazjum. Pani Dyrektor Ewa Momot i przewodnicząca Rady Rodziców – pani Małgorzata Zarembska – pogratulowały sukcesów wszystkim uczniom, wyraziły dumę z sukcesów dziesiątkowiczów oraz złożyły życzenia szczęśliwych i bezpiecznych wakacji.
Zdjęcia w galerii.
Tekst i foto: T. Szajewski
Dodał:  admin dnia 08 lipiec 2016 19:06:56 · Drukuj
 
 
Niezwykła wycieczka klas IVa i IVb
21 czerwca, w ostatnim tygodniu nauki klasy czwarte (IV a i IV b) udały się wraz z wychowawcami do Hołowna - Krainy Rumianku. To niezwykłe miejsce przywitało nas bogatym programem zajęć i zabaw. Zaraz po dotarciu na miejsce włączyliśmy się w Awanturę w Krainie Rumianku. Zostaliśmy podzieleni na trzy grupy. Każda z naszych drużyn wybrała sobie nazwę i dostała specjalne karty konkursowe. Mieliśmy do zaliczenia po osiem stacji, na których czekały postacie z bajek, legend i wierzeń ludowych. Każdy z tych niezwykłych bohaterów miał dla drużyny zadanie i nagrody: talary, których finałowe podliczenie dało zwycięstwo drużynie ,,Chochliki XD”. Emocji było co niemiara, nauczyliśmy się współpracy (również międzyklasowej), dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o tradycjach, wierzeniach i obyczajach naszych przodków. Kolejnym punktem naszej wycieczki był własnoręczny wypiek rogalików, poprzedzony ciekawą lekcją na temat prac polowych. Przed ogniskiem, które było zwieńczeniem naszej wycieczki wyrabialiśmy ekologiczne mydełka. Nie mogło też zabraknąć czasu wolnego: plac zabaw, pamiątki i mini mecz piłki nożnej. To była niezwykle udana wycieczka!
Zdjęcia w galerii.
Tekst i foto: T. Szajewski
Dodał:  admin dnia 08 lipiec 2016 18:58:40 · Drukuj
 
 
Wycieczka oddziału przedszkolnego
21 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Muzeum Wsi Lubelskiej. Mogliśmy zobaczyć budynki i sprzęty związane z dawnym życiem na wsi i w miasteczku. Poznaliśmy bardzo trudne nazwy, takie jak: strzecha, palenisko, fajerka, kijanka, żarna. Oglądaliśmy uprawy na polach. Największe zainteresowanie małych odkrywców wzbudziły jednak zwierzęta: konie, kozy, króliki, kury i kaczki. Ta wyprawa do przeszłości bardzo nam się spodobała.
Zdjęcia w galerii.
Tekst i foto: B. Kołodziej
Dodał:  admin dnia 22 czerwiec 2016 20:54:27 · Drukuj
 
 
Warsztaty rowerowe
22 czerwca posiadający kartę rowerową uczniowie klasy 5b uczestniczyli w warsztatach bezpiecznej jazdy rowerem. Zanim jednak wszyscy wyruszyli w trasę, prowadzący te zajęcia przedstawiciele Porozumienia Rowerowego dokonali przeglądu pojazdów i udzielili kilku cennych rad naszym cyklistom. Następnie kolumna rowerów wyruszyła w trasę po mieście. Młodzi rowerzyści wrócili zadowoleni i bogatsi w wiedzę niezbędną do bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.
Warto dodać, że klasa 5b, biorąc udział w kampanii „Rowerowy Maj” otrzymała tytuł najbardziej ROWEROWEJ KLASY w naszej szkole.
Zdjęcia w galerii.
Tekst i foto: R. Karczewska
Dodał:  admin dnia 22 czerwiec 2016 13:29:03 · Drukuj
 
 
Artystyczna wycieczka
We wtorek 14 czerwca , dzięki zaangażowaniu p. Grażyny Dudzic- Gromnickiej, grupa dzieci z klasy IIb mogła uczestniczyć w zajęciach w Instytucie Sztuk Pięknych UMCS. Jako pierwszy, odwiedziliśmy Wydział Malarstwa gdzie grupa studentów zorganizowała zajęcia plastyczne. Naszym zadaniem było odrysowanie siebie na płótnie a następnie pomalowanie konturu farbami tak, aby wyrazić swoje emocje. Wyszedł nam naprawdę fajny obraz.Tak powstało nasze wspólne dzieło. Mogliśmy także spróbować jak maluje się sztalugach, jak prawdziwi artyści. Zwiedzaliśmy także pracownie grafiki,rzeźby i ceramiki- widzieliśmy tu wielki piec, w którym wypala się figurki ceramiczne. Zobaczyliśmy różne ciekawe rzeczy: rzeźby,obrazy, kolczyki zrobione z papieru i modeliny, przepiękne witraże, ikony. Całą wycieczkę fotografował student Mikołaj- od którego dostaniemy zdjęcia z naszej wycieczki. Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Było super!
Tekst: Justynka Jurkiewicz, Oliwka Brankiewicz, Iga Ochal i Jej mama
Dodał:  admin dnia 20 czerwiec 2016 20:30:22 · Drukuj
 
 
LATO W MIEŚCIE

Miasto Lublin, jak co roku, zaprasza najmłodszych mieszkańców naszego Miasta, którzy pozostają w domu do aktywnego spędzania czasu wolnego w czasie wakacji letnich w 2016 roku.
Jedną z ofert skierowanych do dzieci jest nauka pływania finansowana w ramach programu powszechnej nauki pływania pod nazwą „Umiem pływać” - projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zadanie to na zlecenie Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin realizuje Uczniowski Klub Sportowy „51” w Lublinie.

Oferta UKS "51" w sprawie nauki pływania

Dodał:  admin dnia 17 czerwiec 2016 18:27:40 · Drukuj
 
 
Rozstrzygnięcie konkursu Skarbczyk
Dnia 13 czerwca w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Skarbczyk”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-IV. Pani dyrektor Jolanta Borek przywitała przybyłych gości oraz wręczyła nagrody m in. książki z autografem pani Magdaleny Mazur- Ciseł „Legendy Lublina dla dzieci”. Uroczystość uświetnił występ grupy dzieci sześcioletnich z Przedszkola nr 52 w Lublinie. Przedszkolaki zatańczyły ludowy taniec lubelski „Mach” przygotowany przez panią Bożenę Małek. Laureaci konkursu:
I miejsce- Natalia Panasiuk kl IV -Szkoła Podstawowa nr 42, I miejsce - Julia Szewczyk klasa III- Szkoła Podstawowa nr 10, I miejsce -Julia Sigłowy - Szkoła Podstawowa nr 2, I miejsce Lila Szewczyk- Szkoła Podstawowa nr 10, wyróżnienie otrzymała Szkoła Podstawowa w Charlężu- praca zbiorowa.
Nagrodzone prace można było oglądać na wystawie zorganizowanej na korytarzu szkolnym. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy innych uczniów do aktywnego udziału w organizowanych konkursach.
Zdjęcia w galerii.
Tekst i foto: M. Babiej, M. Skruch
Występ dzieci z Przedszkola nr 52
Dodał:  admin dnia 17 czerwiec 2016 18:27:06 · Drukuj
 
 
Wyróżnienia w konkursie literackim dla szóstoklasistów
Dnia 15 czerwca pojechałem do prywatnego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie po odbiór wyróżnienia w konkursie „Lublin – moja mała ojczyzna”. W sali powitał nas sam patron szkoły Kazimierz Wielki i zaprosił do obejrzenia humorystycznej inscenizacji historycznej ukazującej ślub Mieszka I z Dobrawą oraz chrzest Polski. Zaproszeni goście "ubawili się po pachy”. Następnie pani Dyrektor GiL im. Kazimierza Wielkiego podziękowała wszystkim i rozpoczął się najbardziej oczekiwany moment – rozdawanie nagród. Nasza szkoła zdobyła aż trzy wyróżnienia w części literackiej konkursu: Adrian Kasperek z klasy 6a, Anastazja Lisek z klasy 6b oraz ja - Konrad Kołodczak z klasy 6c.
Zdjęcia w galerii.
Tekst: K. Kołodczak; foto: B. Kołodczak
Dodał:  admin dnia 16 czerwiec 2016 15:33:01 · Drukuj
 
 
Pierwsze prawo jazdy
15 czerwca odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Uczestniczyli w nim uczniowie, którzy wcześniej pomyślnie zdali egzamin z przepisów ruchu drogowego. Pokonanie wyznaczonego na boisku szkolnym toru, to była już tylko formalność dla naszych cyklistów. Swoje pierwsze prawo jazdy (na rower) zdobyło sześćdziesięciu rowerzystów. Szerokiej drogi!
Zdjęcia w galerii.
Tekst i foto: R. Karczewska
Dodał:  admin dnia 16 czerwiec 2016 15:28:42 · Drukuj
 
 
Mistrzostwa SP10 w Szachach


WYNIKI TURNIEJU SZACHOWEGO
Dodał:  admin dnia 16 czerwiec 2016 14:47:58 · Drukuj
 
Strona 1 z 94 1 2 3 4 > >>
Zegar LCD
e-dziennik


Instrukcja logowania do e-dziennika
Szkoła na Medal
Z OKAZJI 90-LECIA
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10
OTRZYMAŁA
MEDAL PREZYDENTA MIASTA LUBLINCERTYFIKATNASZ UDZIAŁ W PROJEKCIEWydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

REDAKCJA

7,517,935 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.