Kontakt
Szkoła Podstawowa nr 10
im. H. Sienkiewicza

20-201 Lublin,
ul. Kalinowszczyzna 70,

Sekretariat:
tel. 817472846,
poczta@sp10.lublin.eu,

Intendent:
intendent@sp10.lublin.eu
Rekrutacja 2018/2019
Rekrutacja
Szkoła Podstawowa:Rekrutacja
oddział przedszkolny:


Menu
Historia szkoły
Nasz patron
Pracownicy
Prawo szkolne
Galeria
Nasze sukcesy
O nas w mediach
Pedagog szkolny
Biblioteka
Strzał w Dziesiątkę

Plan lekcji (aktualizacja 6-02-2018)
Kalendarz szkolny
Dni dodatkowo wolne
e-dziennik
Wymagania edukacyjne
TUTORING w Dziesiątce
E-Learning
Programy
Logowanie do stołówki
Uczniowie
Samorząd uczniowski
Ciekawe strony
Absolwenci
>>Zajęcia na basenie
Rodzice
Rada Rodziców
Opłaty za wyżywienie
Druki do pobrania
Moje dziecko idzie do szkoły
Wyprawka szkolna
Stypendia szkolne
Informacje
Rekrutacja
Profilaktyka uzależnień
Rotawirusy
Administrator
Nazwa Użytkownika

HasłoWitamy
Z radością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie pomyślenie przeszła wszystkie etapy rekrutacji i zakwalifikowała się do ogólnopolskiego projektu "Wychować człowieka mądrego. Wprowadzenie modelu pracy wychowawczej i resocjalizacyjnej z zastosowaniem metody tutoringu szkolnego jako profilaktyki pozytywnej problemów w polskiej szkole". W ramach obserwacji i analizy środowiska szkolnego, w szkole podjęto decyzję o wprowadzeniu tutoringu rozwojowego, który obejmuje klasy: 4a, 4b, 4c, 4d, 5a, 5b, 5c, 7a, 7b. Rodzice /opiekunowie prawni uczniów z wyżej wymienionych klas wyrazili pisemne zgody na udział dzieci w projekcie. Uczniowie dokonali samodzielnego wyboru tutora do przyszłej pracy. Każda klasa miała do wyboru dwóch lub trzech tutorów ( w zależności od liczebności klasy). W ramach projektu, tutoringiem objętych jest 137 uczniów.
Więcej informacji o innowacji pedagogicznej w naszej szkole:
TUTAJ
 
 
Zapraszamy do zwiedzania naszej szkoły ...
Dodał:  admin dnia 15 luty 2018 14:27:45 · Drukuj
 
 
Sukces literacki Piotra Sosnowego
19.02.2018r. w Szkole Podstawowej nr 19 w Lublinie został rozstrzygnięty konkurs literacko - artystyczny "Jak rozwiązywać spory bez przemocy". Piotr Sosnowy z kl. VB zajął II miejsce. Jury doceniło pracę literacką, w której Piotrek propagował mediacje rówieśnicze jako sposób na rozwiązywanie sporów koleżeńskich. Piotr odebrał nagrodę z rąk sędzi pani Eleonory Porębiak - Tymeckiej koordynatora ds. mediacji przy Sądzie Okręgowym w Lublinie. Gratulujemy sukcesu!
Dodał:  admin dnia 19 luty 2018 17:34:19 · Drukuj
 
 
Konkurs na plakat ...
I. Organizator:
Wychowawcy świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 10 im. H. Sienkiewicza w Lublinie: Beata Balicka, Dagmara Socha, Grażyna Dudzic-Gromnicka

II. Patronat:
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Lublinie Pani Ewa Momot.

III. Cele konkursu:
1. Przygotowanie plakatu promującego walory edukacyjne i wychowawcze Szkoły Podstawowej nr 10 im. H. Sienkiewicza w Lublinie.
2. Budowanie poczucia wspólnoty i przynależności do społeczności
szkolnej.
3. Rozwijanie wrażliwości artystycznej, talentów i zainteresowań uczniów.

IV. Organizacja konkursu:
1. W konkursie mogą brać udział wyłącznie uczniowie SP 10 w Lublinie z klas
I - VII.
2. Plakaty mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (rysunek,
malarstwo, collage) lub w technikach mieszanych oraz techniką komputerową (w dowolnym programie graficznym).
3. Format prac plastycznych i graficznych to A3.
4. Plakaty wykonane w programach graficznych należy wydrukować załączając do pracy plik na nośniku danych (zapisany w formacie JPG lub PDF).
5. Plakaty mogą być wykonane ....
>>>>...więcej w regulaminie>>><
Dodał:  admin dnia 15 luty 2018 19:10:34 · Drukuj
 
 
Sukcesy sportowe ....
Dnia 28 stycznia UKS SZKOŁA PRZYGODY drużyna z grupy rocznika 2005 i młodsi rozegrali swoje mecze w ramach turnieju charytatywnego we Frampola. Zmierzyli się z miejscowa drużyna czy takimi drużynami jak Avia Świdnik. Nasza drużyna wypadła świetnie odpadają dopiero w ćwierćfinale. Gratulujemy postawy !!!
E.Józefacki
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Dodał:  admin dnia 15 luty 2018 09:40:42 · Drukuj
 
 
UWAGA ! Nowe terminy zajęć UKS „Szkoła Przygody”
Nowe terminy zajęć UKS „Szkoła Przygody” Od najbliższego Piątku 16 lutego 2018 r

PIŁKA NOŻNA
Klasy „0 – III”
Wtorek – 15:40 – 16:40
Piątek – 14:00 – 15:00
Klasy „IV – VII”
Wtorek – 14:40-15:40
Środa – 16:30 – 17:30
Serdecznie zapraszamy ! Jeszcze mamy kilka wolnych miejsc !

Nowe terminy zajęć UKS „Szkoła Przygody” Od Piątku 16 lutego 2018 r

GIMNASTYKA
Środa : 15:30 – 16:30
Piątek : 13:00 – 14:00
Serdecznie zapraszamy ! Jeszcze mamy kilka wolnych miejsc !
Dodał:  admin dnia 13 luty 2018 20:03:59 · Drukuj
 
 
UWAGA! ... Zmiana planu lekcji ...
Od dnia 6 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 10 obowiązuje nowy plan lekcji. Plan jest opublikowany w zakładce MENU/plan lekcji po lewej stronie witryny szkolnej...
... (w celu prawidłowego wyświetlenia uaktualnionego planu lekcji, czasami wymagane jest odświeżenie strony)
Dodał:  admin dnia 07 luty 2018 09:31:27 · Drukuj
 
 
NOC w Szkole ... :-)
Z 26.01. na 27.01.2018r. klasa IV b wraz z panią Elżbietą Milą – Suską i panią Anną Mareczko po raz pierwszy w historii naszej szkoły nocowała w... szkole. Już od dawna nie mogliśmy się doczekać tego wydarzenia. W nocowance uczestniczyło 18 uczniów. Pani dyrektor udostępniła nam prawie cały parter, żeby ta nasza wielka przygoda mogła mieć miejsce. W sali nr 7 sami przygotowaliśmy sobie materace na nocleg. Do spania potrzebne były: śpiwór, poduszka, ewentualnie koc. Kolację i śniadanie przygotowaliśmy sami (samo zdrowie). Mama jednej z koleżanek użyczyła nam talerzy, kubków i sztućców itp. Każdy z nas starał się przyrządzić sobie zdrową kolację. Tego wieczora również odbyła się próba przedstawienia przygotowywanego z okazji stulecia szkoły oraz stulecia odzyskania niepodległości. Próba przedstawienia była pod okiem pani Elwiry Kasperek. Dużo wspólnie się bawiliśmy i graliśmy w gry. Po porannej pobudce czekała nas gimnastyka. To była wyjątkowa noc. Wszystkim ogromnie się podobało i zapamiętamy tę przygodę na zawsze!
Zuzia Korab i Justynka Jurkiewicz
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Dodał:  admin dnia 05 luty 2018 09:48:40 · Drukuj
 
 
Dyskoteka karnawałowa :)
We wtorek 23 stycznia w naszej szkole cały dzień rozbrzmiewała muzyka. Przed południem odbył się bal karnawałowy klas 0-3, a wieczorem - fantastyczna dyskoteka, w której tłumnie uczestniczyli uczniowie klas IV-VII. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele i rodzice. Co do oprawy muzycznej, to w roli De Jaya pan Szymon spisał się na medal, prezentując gorące, zróżnicowane przeboje.
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Dodał:  admin dnia 26 styczeń 2018 13:22:02 · Drukuj
 
 
WYCIECZKA DO SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W LUBLINIE ZWIEŃCZENIEM SZKOLNEJ AKCJI ZBIÓRKI DARÓW NA RZECZ SCHRONISKA
Dnia 24 listopada 2017 r. została zakończona II edycja Szkolnej Akcji Zbiórki Darów na Rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej w Lublinie, zorganizowana przez wychowawców świetlicy szkolnej SP 10: panią Beatę Balicką i panią Dagmarę Sochę we współpracy z panią Anną Lipońską. Akcję wspierał ponadto Samorząd Uczniowski SP 10. W wyniku akcji zostało zebrane ok. 200 kg karmy suchej i w puszkach oraz 80 koców i ręczników !!!!!:):) Uzyskany wynik świadczy o tym, że w naszej szkole jest bardzo wiele osób o gorących i wrażliwych na potrzeby bezdomnych zwierząt sercach. Wszystkim uczestnikom akcji niezmiernie dziękujemy za przekazane dary i gratulujemy ogromnej wrażliwości serca.

Dnia 19 stycznia 2018 roku w ramach podsumowania II edycji Szkolnej Akcji Zbiórki Darów na Rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej w Lublinie odbyła się wycieczka do wspomnianego Schroniska. Wzięło w niej udział 29 uczniów z klas I – IV, którzy byli najbardziej aktywnymi uczestnikami tej akcji. Wycieczka została zorganizowana przez wychowawców świetlicy szkolnej SP 10 panią Beatę Balicką i panią Dagmarę Sochę, które pełniły jednocześnie funkcję opiekunów grupy udającej się do Schroniska. Dodatkowe wsparcie w opiece nad uczniami zapewnił pan Michał Trzópek, który z ramienia rodziców zgłosił swoją chęć wyjazdu z grupą. Wycieczka do Schroniska, oprócz możliwości ruchu na świeżym powietrzu, miała przede wszystkim charakter edukacyjny. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych poprowadzonych przez zoopsychologa pana Dariusza Ornala oraz pana Bartłomieja Gorzkowskiego znanego lubelskiego terrarystę ( osobę zajmującą się prowadzeniem terrarium oraz hodowlą trzymanych w nim zwierząt i roślin ) i opiekuna Egzotarium. Celem tych zajęć było dostarczenie wiedzy w zakresie historii udomowienia psa i kota, właściwego postępowania ze zwierzętami, działalności schroniska, podstaw herpetologii, czyli nauki o płazach i gadach, a także kształtowanie właściwej postawy wobec zwierząt charakteryzującej się szacunkiem i empatią w stosunku do nich. Należy podkreślić, iż uczniowie z wielką uwagą wysłuchali przekazanych im informacji i żywo na nie reagowali zadając prowadzącym zajęcia bardzo mądre i przemyślane pytania. Po zajęciach edukacyjnych grupa podeszła pod psie boksy, gdzie miała możliwość obejrzeć mieszkające tam psy, posłuchać informacji na ich temat, zrobić im zdjęcia i wyciągnąć z tego spotkania osobistą refleksję dla siebie.
Ostatnim etapem wycieczki była wizyta w Egzotarium, gdzie można było obejrzeć piękne okazy węży, jaszczurek, żółwi i pająków, zrobić zdjęcia tym zwierzętom oraz zadać pytania na ich temat opiekującemu się tym miejscem panu Bartłomiejowi Gorzkowskiemu. W tym samym budynku dzieci miały możliwość podziwiania pięknych kotów, które zajmują pomieszczenia obok Egzotarium. Było to możliwe jedynie przez szybę. Koty wzbudziły ogromne zainteresowanie i troskę ze strony dzieci, które długo nie odchodziły od drzwi ich pomieszczeń. Wycieczka do Schroniska dostarczyła dzieciom wielu emocji i była doskonałą lekcją wrażliwości i empatii w stosunku do zwierząt. Dzieci zobaczyły ponadto, jak wiele zwierząt potrzebuje pomocy i że organizowanie zbiórki darów na rzecz Schroniska ma ogromny sens. Jeszcze raz dziękując za przekazane dary, serdecznie zapraszamy do włączenia się w naszą Akcję w następnym roku szkolnym i do obejrzenia naszej galerii zdjęć.
Beata Balicka
Dagmara Socha
Anna Lipońska
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.

Dodał:  admin dnia 26 styczeń 2018 13:14:32 · Drukuj
 
 
„OPOWIEŚĆ WIGILIJNA” NA SZKOLNEJ SCENIE - HISTORIA O ZŁUDNEJ MOCY PIENIĄDZA I PRZEMIANIE SERCA
W dniu 22.01.2018 r. dzieci ze świetlicy szkolnej należące do grupy teatralnej „Świetliki” oraz uczniowie klasy IV B, wspomagani wokalnie przez uczniów klasy V A, zaprezentowali na sali gimnastycznej spektakl pt. „Opowieść wigilijna”.
Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem pani Beaty Balickiej i pani Dagmary Sochy, a stronę muzyczną opracowała pani Elżbieta Mila-Suska.
Dekorację wykonały: pani Dagmara Socha i pani Beata Balicka. Przy jej wykonaniu wykorzystano wizerunki domów wykonane przez panią Grażynę Dudzic-Gromnicką.
Swoją obecnością przedstawienie zaszczyciły pani Dyrektor Ewa Momot, pani Wicedyrektor Jolanta Borek, nauczyciele, uczniowie oraz licznie przybyli rodzice i dziadkowie.
Dzięki profesjonalnemu podejściu aktorów do swoich ról oraz nastrojowej muzyce, nie brakowało emocji i występ należy zaliczyć do bardzo udanych.
Po przedstawieniu publiczność wyraziła swój aplauz długimi brawami, zaś pani Dyrektor podziękowała nauczycielom, którzy spektakl przygotowali, oraz grającym w nim aktorom.
Po występie wszyscy występujący wraz z panią Dyrektor Ewą Momot i autorami przedstawienia zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.
Tekst opracowany przez Justynę Jurkiewicz z klasy IV B
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.

Dodał:  admin dnia 26 styczeń 2018 13:05:06 · Drukuj
 
 
Terminy rekrutacji do klas I, IV, VII i oddziału przedszkolnego ...
PRZEWIDYWANE TERMINY zgłoszeń i postępowania rekrutacyjnego do klas I szkół podstawowych do klas IV i VII szkół podstawowych przekształconych ze szkół gimnazjalnych oraz do przedszkoli i oddziałów zerowych w szkołach podstawowych.... >>>>>> Więcej informacji o terminach rekrutacji ... >>>>Komunikat ze szczegółowymi terminami>>><
Dodał:  admin dnia 23 styczeń 2018 16:54:39 · Drukuj
 
Strona 1 z 117 1 2 3 4 > >>
Zegar LCD
e-dziennik


Instrukcja logowania do e-dziennika
Szkoła na Medal
Z OKAZJI 90-LECIA
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10
OTRZYMAŁA
MEDAL PREZYDENTA MIASTA LUBLIN

CERTYFIKATNASZ UDZIAŁ W PROJEKCIEWydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

REDAKCJA

8,053,259 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.