Menu
Historia szkoły
Nasz patron
Pracownicy
Prawo szkolne
Galeria
Nasze sukcesy
O nas w mediach
Pedagog szkolny
Biblioteka
Strzał w Dziesiątkę

Plan lekcji
Kalendarz szkolny
Dni dodatkowo wolne
Podręczniki 2016/17
Rekrutacja
e-dziennik
Programy
Uczniowie
Samorząd uczniowski
Zajęcia sportowe 2015/16
Ciekawe strony
Absolwenci
Rodzice
Rada Rodziców
Opłaty za wyżywienie
Druki do pobrania
Moje dziecko idzie do szkoły
Wyprawka szkolna
Stypendia szkolne
Informacje
Rekrutacja
Profilaktyka uzależnień
Rotawirusy
Administrator
Nazwa Użytkownika

HasłoWitamy
I LUBELSKI KONKURS INTERDYSCYPLINARNY

REGULAMIN KONKURSU MOJA PRZYGODA W SZKOLNEJ BIBLIOTECE...
Informacja w sprawie terminu składania prac
Patroni i Sponsorzy konkursów
 
 
ZBIÓRKA KARMY DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT
ŚWIETLICA SZKOLNA SP 10 W LUBLINIE
OGŁASZA:
AKCJĘ ZBIÓRKI KARMY DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA W LUBLINIE.

ZBIERAMY KARMĘ DLA PSÓW I KOTÓW. AKCJA POTRWA W OKRESIE OD 04.10.2016 DO 04.11.2016.
KARMĘ NALEŻY PRZYNOSIĆ DO ŚWIETLICY. BĘDZIE ONA SUKCESYWNIE DOSTARCZANA DO SCHRONISKA. W ZWIĄZKU Z NASZĄ AKCJĄ PLANOWANY JEST RÓWNIEŻ WYJAZD PRZEDSTAWICIELI POSZCZEGÓLNYCH KLAS DO SCHRONISKA NA ZAJĘCIA EDUKACYJNE.
JEŚLI JESTEŚ WRAŻLIWY NA LOS ZWIERZĄT, PRZYŁĄCZ SIĘ DO NASZEJ AKCJI!
ZA OFIARNOŚĆ, DZIĘKUJEMY.

WYCHOWAWCY ŚWIETLICY SP 10
Beata Balicka
Agnieszka Jackowska-Mazur

Dodał:  admin dnia 23 październik 2016 21:07:40 · Drukuj
 
 
Zajęcia integracyjne dla dzieci i rodziców w oddziale przedszkolnym
Do szkoły i przedszkola z reguły chodzą dzieci, ale okazuje się, że nie tylko. Przekonali się o tym rodzice uczniów z oddziału przedszkolnego 0 „a”, którzy mieli okazję bawić się razem ze swoimi dziećmi podczas zajęć integracyjnych 20 października. Dzieci uczyły rodziców zabaw, wierszyków i piosenek znanych z zerówki, rozwiązywały również zadania, a na koniec była słodka nagroda. Wszyscy bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Było radośnie i wesoło.
Zdjęcia w galerii.
Tekst: J. Nowomiejska, foto: B. Kołodziej
Dodał:  admin dnia 23 październik 2016 21:01:10 · Drukuj
 
 
Zapraszamy do głosowania
Klasa zerowa bardzo prosi o głosowanie jeszcze przez trzy dni. Każdy głos się liczy.
http://welcometabs.com/smMobi/work/contest_id/3206/work_id/595456
Organizator konkursy przewidział 3 nagrody główne (dalej „Nagrody Publiczności”)oraz 10 „Wyróżnień”. Każdorazowo nagrodą publiczności jest zestaw Edubox Lofi Roboty i 2 wejściówki do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wartość zestawu Edubox wynosi 649,00 zł. 2. Nagrodą specjalną, dalej „Nagroda specjalna” przyznaną przez Organizatora konkursu jest gra edukacyjna do nauki programowania Scooti Go! o wartości 179,90 zł brutto.
Dodał:  admin dnia 20 październik 2016 21:13:43 · Drukuj
 
 
"Barwy Jesieni"
Dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do Ogrodu Botanicznego na wycieczkę pt. "Barwy Jesieni". Rozpoznawały pospolite drzewa europejskie takie jak klon, świerk, dąb, kasztanowiec, brzoza, lipa, sosna. Mogły też poznać drzewa i krzewy pochodzące z innych kontynentów (miłorząb japoński, tulipanowiec, mandarynka, cytryna, kasztanowiec jadalny). Wielką atrakcją była wizyta w szklarni. Dzieci poznały rośliny typowe dla pustyni, dżungli równikowej oraz rośliny mięsożerne. Uczniowie mieli możliwość obserwacji roślin użytkowych, a także typowych dla środowiska leśnego czy górskiego. Mali badacze przyrody widzieli lisią norę oraz budkę lęgową dzięcioła czarnego. Pełne wrażeń przedszkolaki wróciły do szkoły. Po takiej wyprawie szkolny obiad smakował tak, jak nigdy dotąd.
Zdjęcia w galerii.
Tekst i foto: B. Kołodziej
Dodał:  admin dnia 20 październik 2016 21:09:13 · Drukuj
 
 
Wycieczka klas 5a i 5b
W dniach 12 i 13 października klasy 5a i 5b razem z wychowawcami i opiekunami uczestniczyły w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Centrum Kulturowo - Archeologiczne w Nowej Słupi, wjechaliśmy wagonikami na Górę Świętego Krzyża, odwiedziliśmy klasztor i Muzeum Przyrodnicze. Wieczorem bawiliśmy się na dyskotece. Drugiego dnia, po pysznym śniadaniu, zwiedziliśmy zamek w Chęcinach. Na zamku było super! Byliśmy też w pięknej Jaskini „Raj”, a na końcu wspinaliśmy się w największym w województwie parku linowym. Wróciliśmy radośni i bardzo zadowoleni.
Zdjęcia w galerii.
Tekst: K. Babkiewicz, M. Karasińska, J. Kożuchowska, foto: T. Szajewski, A. Wysocka
Dodał:  admin dnia 20 październik 2016 20:52:38 · Drukuj
 
 
Europejski Tydzień Kodowania
Code Week to Europejski Tydzień Kodowania, podczas którego odbywają się wydarzenia mające na celu popularyzowanie i promocję programowania. W tym roku Code Week odbędzie się w dniach 15-23 października 2016r. W naszej szkole w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania uczniowie klasy zerowej pracują nad tworzeniem gier planszowych, uczą się czym jest kodowanie oraz zapoznają się z programem Scratch. Klasa I i IV pracują z programami Baltie, Scratch i Logomocja.
Uczestniczymy w konkursie fotograficznym http://welcometabs.com/smMobi/gallery/contest_id/3206 więc bardzo prosimy o głosy ;-)
Zdjęcia w galerii.
Tekst i foto: Anna Kotlińska, Magdalena Skruch
Dodał:  admin dnia 18 październik 2016 21:02:26 · Drukuj
 
 
Zajęcia z pszczelarzem w oddziałach przedszkolnych
12 października dzieci z zerówek uczestniczyły w ciekawych zajęciach z pszczelarzem. Miały okazję dowiedzieć się, jak zbudowane są pszczoły, jaką pełnią rolę w środowisku, czym się żywią. Pan Andrzej Suwała opowiadał o swoim zawodzie, zaprezentował strój niezbędny w jego pracy oraz podstawowe narzędzia. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem, odpowiadały na pytania oraz próbowały odnaleźć matkę pszczół w mini ulu z żywymi pszczołami. Na koniec zajęć każdy otrzymał pałeczkę do miodu, a także mógł spróbować słodkiej niespodzianki.
Zdjęcia w galerii.
Tekst i foto: J. Nowomiejska,
Dodał:  admin dnia 18 październik 2016 20:41:31 · Drukuj
 
 
"Kocham czytać"
Ogłaszamy wyniki konkursu "Kocham czytać", który został zorganizowany przez naszą szkołę. Adresatami konkursu były dzieci z pobliskich przedszkoli oraz ich Rodzice. Zadaniem Rodziców było czytanie dzieciom, a zadaniem dzieci było słuchanie czytania Rodziców , uczenie się oraz rysowanie ulubionej książeczki. Konkurs trwał przez całe wakacje. Zdaniem jury najpiękniejsze książeczki zostały wykonane przez:
I miejsce- Alicja Breś –Przedszkole nr 52
II miejsce – Mikołaj Pycek –Przedszkole nr 52
II miejsce – Alan Góral – obecnie uczeń klasy 1- wychowawca Jolanta Kufel
Gratulujemy!
Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie nagród.
Anna Kotlińska, Magdalena Skruch
Dodał:  admin dnia 17 październik 2016 14:01:08 · Drukuj
 
 
Wszystkie kwiaty dla nauczycieli
Samorząd szkolny zaproponował, by uczniowie z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, zwanego potocznie Dniem Nauczyciela, przyszli w ubraniach w kwiaty, bądź na galowo. I przyszli, co widać na zdjęciach. A w południe we wnęce pierwszego piętra odbył się wernisaż portretów nauczycieli, narysowanych przez uczniów. Krótką i dowcipną część artystyczną przygotowali uczniowie zainspirowani przez panie: Elwirę Kasperek i Elżbietę Mila-Suską.
Zdjęcia w galerii.
Tekst: I. Iwanicka, foto: I. Iwanicka, E. Kasperek
Dodał:  admin dnia 17 październik 2016 13:58:38 · Drukuj
 
 
Demokracja w szkole
Uczniowie klas starszych w imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły, czyli Samorządu Uczniowskiego, wybierali we wtorek swój zarząd. Głosowanie było powszechne, równe i tajne, i odbyło się w czytelni. Można było oddać głos na trzech kandydatów spoza własnej klasy. Po głosowaniu, członkowie komisji wyborczej otworzyli urnę i przeliczyli głosy. Z wynikami wyborów, podpisanymi przez członków komisji wyborczej – Kamilę Kucharzyk i Grzegorza Lipskiego – można było zapoznać się już w południe. Ci, którzy najbardziej zabiegali o głosy podczas kampanii wyborczej, weszli do władz Samorządu.
Zdjęcia w galerii.
Tekst: I. Iwanicka, foto: E. Michalak
Dodał:  admin dnia 13 październik 2016 18:36:25 · Drukuj
 
 
Słodka wycieczka klasy 4c
10 października klasa 4c wybrała się do Manufaktury Słodyczy „Cukier Lukier”. Na początku oglądaliśmy proces powstawania masy na cukierki i lizaki. Od razu mogliśmy spróbować tych słodyczy i odgadnąć ich smak. Własnoręcznie robiliśmy słodkie, kolorowe lizaki. Dostaliśmy również po paczce cukierków. Na koniec mogliśmy zrobić zakupy w firmowym sklepiku. Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Zachęcamy każdego do odwiedzenia tej niezwykłej fabryki cukierków.
Zdjęcia w galerii.
Tekst: Maja Stypuła i Julia Persona, foto: R. Karczewska
Dodał:  admin dnia 12 październik 2016 17:25:50 · Drukuj
 
Strona 1 z 97 1 2 3 4 > >>
Zegar LCD
e-dziennik


Instrukcja logowania do e-dziennika
Szkoła na Medal
Z OKAZJI 90-LECIA
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10
OTRZYMAŁA
MEDAL PREZYDENTA MIASTA LUBLINCERTYFIKATNASZ UDZIAŁ W PROJEKCIEWydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

REDAKCJA

7,574,930 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.