Menu
Historia szkoły
Nasz patron
Pracownicy
Prawo szkolne
Galeria
Nasze sukcesy
O nas w mediach
Pedagog szkolny
Biblioteka
Strzał w Dziesiątkę

Plan lekcji
Kalendarz szkolny
Dni dodatkowo wolne
Podręczniki 2014/15
e-dziennik
Uczniowie
Samorząd uczniowski
Sprawdzian klas VI
Ciekawe strony
Absolwenci
Tablica prymusa
Rok szkolny 2013/2014
Rodzice
Rada Rodziców
Opłaty za wyżywienie
Druki do pobrania
Moje dziecko idzie do szkoły
Wyprawka szkolna
Stypendia szkolne
Informacje
Rekrutacja
Profilaktyka uzależnień
Rotawirusy
Administrator
Nazwa Użytkownika

HasłoWitamy
Rekrutacja do klas I i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2015/2016
<kliknij tutaj>
W terminie od 18 do 28 maja 2015 r. trwa rekrutacja do kl. I kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły podstawowejLink do strony rekrutacyjnej oddz. przedszkolne:
https://naborp-k.vulcan.net.pl

Klasy 6 - rekrutacja do gimnazjum
Program wspierania uzdolnionych dzieci na terenie miasta Lublin
 
 
Zebranie z rodzicami przyszłych klas pierwszych
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie
zaprasza Rodziców przyszłych klas I na spotkanie organizacyjne
w dniu 10 czerwca 2015 roku o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej.
Odbędzie się również spotkanie z przedstawicielem Wydziału Sportu i
Turystyki odnośnie projektu "Umiem pływać".
Dodał:  admin dnia 26 maj 2015 15:57:10 · Drukuj
 
 
Szlakiem Ginących Zawodów
W dniu 25.05.2015r klasy 1a i1d były na wycieczce szlakiem Ginących Zawodów. Pierwszym naszym postojem był Kraśnik, gdzie znajduje się muzeum Straży Pożarnej. Pan Strażak pokazywał nam stare wozy strażackie, zabytkowy sprzęt gaśniczy oraz specjalne kombinezony oraz czapki i hełmy. Bardzo chętnie je przymierzaliśmy. Następnie Strażacy zaprezentowali nowe samochody strażackie i opowiedzieli nam do czego służą wszystkie niezbędne sprzęty w wozach. Mogliśmy zobaczyć jak Strażacy zjeżdżają po rurze i usłyszeć sygnały alarmowe. W Straży Pożarnej pracuje Pani Strażak, która pokazała nam gdzie odbiera telefony alarmowe i jak działa sieć alarmowa. Wiemy, że na numer 998 możemy dzwonić tylko w nagłych wypadkach, kiedy potrzebna jest pomoc Straży Pożarnej. Następny zawód, który poznaliśmy to zawód garncarza. Zobaczyliśmy jakie rzeczy kiedyś robiono z gliny. Pan garncarz pokazał nam jak się wykonuje wazon. Próbowaliśmy zrobić taki sam ale jest to bardzo ciężka praca i nie bardzo nam się to udało. W Wojciechowie czekał na nas pan kowal. Pokazał nam jak się wykonuje podkowy oraz inne rzeczy z metalu. Wiemy, że trzeba mieć bardzo dużo siły bo młot kowalski jest bardzo duży i ciężki. Na samym końcu poszliśmy do muzeum kowalstwa w "Wieży Ariańskiej". Pani pokazywała różne przedmioty wykonane z metalu oraz narzędzia, które potrzebne były kowalowi do pracy.
Zdjęcia w galerii.
Tekst i fot.: M. Niedziela
Dodał:  admin dnia 28 maj 2015 22:32:17 · Drukuj
 
 
Zielona szkoła klas czwartych
W dniach 25 - 27 maja klasy czwarte brały udział w "Zielonej Szkole" na Roztoczu. Braliśmy udział w warsztatach pieczenia podpłomyków w Muzeum Etnograficzno - Przyrodniczym w Guciowie, gdzie znajduje się najlepiej zachowany w Polsce zespół wczesnośredniowiecznego osadnictwa. W Zwierzyńcu braliśmy udział w lekcji przyrody o Roztoczańskim Parku Narodowym, oprócz poznawania gatunków roślin i zwierząt, poznawaliśmy historię geologiczną Roztocza. Następnie wyruszyliśmy na ścieżkę dydaktyczną na Bukową Górę, z której zeszliśmy do wsi Sochy, aby oddać cześć pamięci na cmentarzu pomordowanych mieszkańców w czasie II wojny światowej. W Krasnobrodzie zwiedziliśmy sanktuarium i kapliczkę na wodzie. W czasie między wyjazdami graliśmy w piłkę nożną i siatkową oraz gry integracyjne, a wieczorem w rytmie przebojów bawiliśmy się na dyskotece. Wracając do Lublina, zwiedziliśmy Zamość - twierdzę, pomnik Jana Zamojskiego, katedrę i stare miasto, wpisane na listę światowego dziedzictwa Unesco, nazywany perłą renesansu, Padwą północy i bramą Roztocza. Wszyscy w dobrych nastrojach wróciliśmy do Lublina mimo pogody, która nie zdołała popsuć nam humorów.
Zdjęcia w galerii.
Tekst i fot.: Sz. Miłkowski
Dodał:  admin dnia 28 maj 2015 22:12:24 · Drukuj
 
 
Klasy piąte na zielonej szkole
W dniach 20 - 22 maja klasy piąte brały udział w "Zielonej Szkole" na Roztoczu. Braliśmy udział w warsztatach pieczenia podpłomyków w Muzeum Etnograficzno - Przyrodniczym w Guciowie, gdzie znajduje się najlepiej zachowany w Polsce zespół wczesnośredniowiecznego osadnictwa. W Zwierzyńcu braliśmy udział w lekcji przyrody o Roztoczańskim Parku Narodowym, oprócz poznawania gatunków roślin i zwierząt, poznawaliśmy historię geologiczną Roztocza. Następnie wyruszyliśmy na ścieżkę dydaktyczną na Bukową Górę, z której zeszliśmy do wsi Sochy, aby oddać cześć pamięci na cmentarzu pomordowanych mieszkańców w czasie II wojny światowej. W Krasnobrodzie zwiedziliśmy miasto z rynkiem. W czasie między wyjazdami graliśmy w piłkę nożną i siatkową oraz gry integracyjne, a wieczorem w rytmie przebojów bawiliśmy się na dyskotece. Wracając do Lublina, zwiedziliśmy Zamość - twierdzę, pomnik Jana Zamojskiego, katedrę i stare miasto, wpisane na listę światowego dziedzictwa Unesco, nazywany perłą renesansu, Padwą północy i bramą Roztocza. Wszyscy w dobrych nastrojach wróciliśmy do Lublina mimo pogody, która nie zdołała popsuć nam humorów.
Zapraszamy do galerii.
Tekst i fot.: Sz. Miłkowski
Dodał:  admin dnia 28 maj 2015 21:51:06 · Drukuj
 
 
Lekcja kaligrafii
26 maja 2015r. klasa VIB uczestniczyła w lekcji kaligrafii, w ramach projektu Miasto Poezji, organizowanego przez Teatr NN. Uczniowie poznali historię piśmiennictwa w Polsce oraz warsztat skrybów i iluminatorów. Druga część spotkania miała charakter warsztatowy. Szóstoklasiści pisali teksty piórami gęsimi oraz tradycyjnymi piórami ze zmiennymi stalówkami, stale maczając je w atramencie. Wszyscy byli bardzo zaangażowani. Momentami warsztaty były bliższe lekcji kleksografii niż kaligrafii, co pokazują zdjęcia, zatem... zapraszamy do galerii.
Tekst i fot.: E. Kasperek
Dodał:  admin dnia 26 maj 2015 20:04:48 · Drukuj
 
 
Jestem Bezpieczny
W sobotę 23 maja, w Komendzie Miejskiej Policji odbyła się XV edycja Konkursu Wiedzy Prewencyjnej "Jestem Bezpieczny". Drużyna z naszej szkoły w składzie: Małgorzata Gazda, Grzegorz Lipski i Maksymilian Seweryn, zajęła trzecie miejsce po serii trudnych dogrywek. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Aby wziąć udział w konkursie należało również wykonać projekt koszulki promującej bezpieczne zachowania. I tu również nasza szkoła odniosła sukces - koszulka zaprojektowana przez Wiktorię Majewską (kl. 5a) znalazła się wśród trzech najwyżej ocenionych w konkursie.
Zapraszamy do galerii.
Tekst: R. Karczewska, fot.: E. Kasperek
Dodał:  admin dnia 25 maj 2015 21:08:45 · Drukuj
 
 
Majowe święta z klasą 5a
21 maja klasa 5a zaprezentowała szkolnej publiczności przedstawienie, którego motywem przewodnim były ważne dla naszego kraju wydarzenia, mające miejsce w miesiącu maju. Punktem wyjścia dla scenariusza była historia Polski w pigułce, zaraz potem piątoklasiści przytoczyli warte zapamiętania majowe uroczystości z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja na czele. Publiczność (klasy 0-III oraz IV-VI) oglądała w skupieniu i ciszy pokaz umiejętności aktorskich klasy 5 a. Młodzi aktorzy bardzo przeżywali swój występ, jednak sadząc po oklaskach niepotrzebnie martwili się premierą ,,Majowych świat". Nastrojową muzykę do przedstawienia przygotowała pani Elżbieta Mila-Suska, dekoracje wyszły spod rąk pań: Grażyny Dudzic-Gromnickiej i Ewy Michalak, natomiast za scenariusz i reżyserię odpowiadał polonista piątoklasistów. Aktorom gratulujemy występu i życzymy kontynuacji teatralnej pasji!
Zdjęcia w galerii.
Tekst: T. Szajewski, fot.: R. Śliż
Dodał:  admin dnia 25 maj 2015 20:20:03 · Drukuj
 
 
"Świerszczyk" znów ma 70 lat!
We czwartek 21 maja w czytelni odbyła się druga edycja konkursu recytatorskiego "Wierszyki ze "Świerszczyka", którą po raz kolejny uczciliśmy jubileusz 70-lecia tego mądrego i pięknego czasopisma. Tym razem udział w imprezie udział wzięli uczniowie klas 4-6. W jury zasiadały organizatorki: p. Renata Karczewska i - pisząca te słowa - Irena Iwanicka oraz Maksymilian Seweryn z zarządu samorządu uczniowskiego. Podczas obrad jury uczestnicy i widzowie mieli okazję poczytać bieżące i archiwalne numery "Świerszczyka". Najstarsze pochodziły z roku 1969.
Młodzież z klas 4-6 recytowała interesująco, a najlepsi okazali się: Karolina Wołodko i Adrian Kasperek, oboje z 5a - pierwsze miejsce ex aequo, drugie - Tymoteusz Korab z 4b, trzecie - Piotr Zuzański z 4b.
"Świerszczyku" - bądź z nami do końca świata i o jeden dzień dłużej. Jesteś tego wart!
Zdjęcia w galerii.
Tekst: I. Iwanicka, fot.: R. Karczewska
Dodał:  admin dnia 24 maj 2015 18:20:28 · Drukuj
 
 
Festyn „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczna Lubelszczyzna”
W imieniu Pana Wojciecha Wilka Wojewody Lubelskiego oraz Pana Krzysztofa Żuka Prezydenta Miasta Lublin
serdecznie zapraszam w dniu 1 czerwca 2015 roku na I Wojewódzki Festyn „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczna Lubelszczyzna” w ramach Rządowego Programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”, który odbędzie się na Placu Zamkowym oraz na Błoniach przy Zamku Lubelskim.
Wstęp i wszystkie atrakcje bezpłatne.

PROGRAM FESTYNU
Dodał:  admin dnia 18 maj 2015 22:25:00 · Drukuj
 
 
Wielki sukces Kasi Kosior i Patryka Łukasika z klasy 5c
17 maja na placu przy kościele parafialnym p.w. Świętego Krzyża w Lublinie rozpoczął się cykl wydarzeń poświęconych Janowi Pawłowi II. Uroczystość ta rozpoczęła się rozstrzygnięciem konkursu literacko-plastycznego pod tytułem ,,Z Janem Pawłem II pod Krzyżem”. Konkurs ten skierowany był do uczniów i osób dorosłych z Lublina i okolic. Został on zrealizowany w ramach projektu: ,,Miasto Kultury: Konkursy promujące dziedzictwo kulturowe Jana Pawła II wśród dzieci i młodzieży z Lublina”. W kategorii literackiej drugie miejsca zajęli nasi zdolni i pracowici piątoklasiści: Kasia Kosior (proza) oraz Patryk Łukasik (liryka)! Organizatorzy bardzo pochwalili naszych uczniów oraz ilość wszystkich prac, które wpłynęły z naszej szkoły (ponad 20). Nagrody i dyplomy zostały wręczone w obecności Patrona tego wydarzenia, pana Krzysztofa Żuka - Prezydenta Miasta Lublin. Po uroczystym rozstrzygnięciu wszyscy zgromadzeni na placu mogli brać udział w rodzinnym festynie. Była loteria fantowa, dmuchany zamek, malowanie, wielkie bańki mydlane i wiele, wiele więcej. Organizatorom Konkursu gratulujemy tej inicjatywy, a wszystkim naszym uczniom życzymy dalszych sukcesów, ten rok szkolny jest w nie wyjątkowo bogaty.
Zdjęcia w galerii.
Tekst: T. Szajewski
Dodał:  admin dnia 18 maj 2015 22:19:56 · Drukuj
 
 
Pokaz Mody Ekologicznej
8 maja 2015 r. odbył się Pokaz Mody Ekologicznej. W pokazie wzięło udział 16 osób z klas IV-VI. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie przed innymi uczniami stroju związanego z ekologią. Organizatorami pokazu były Natalia Zając, Martyna Protas, Aleksandra Klimczuk oraz Martyna Górska (5a). W jury znajdowały się pani dyrektor Ewa Momot, p. Renata Karczewska oraz p. Grażyna Dudzic-Gromnicka. Zwyciężyła Małgorzata Żaba z klasy 6a, która zaprezentowała sukienkę z gazet oraz kapelusz i torebkę z tektury. Miejsce drugie zajęli ex-aequo Małgorzata Gazda z 5a i Maciej Mrozek także z klasy 5a. Na miejscu trzecim znalazły się również ex-aequo Julia Andrzejewska uczęszczająca do klasy 5c oraz Wiktoria Małaj z klasy 4b. Szczegóły z tego wydarzenia w fotogalerii.
Dodał:  admin dnia 18 maj 2015 22:18:01 · Drukuj
 
Strona 1 z 76 1 2 3 4 > >>
Zegar LCD
e-dziennik


Instrukcja logowania do e-dziennika
Szkoła na Medal
Z OKAZJI 90-LECIA
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10
OTRZYMAŁA
MEDAL PREZYDENTA MIASTA LUBLINCERTYFIKATNASZ UDZIAŁ W PROJEKCIEWydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

REDAKCJA

6,965,300 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.