Menu
Historia szkoły
Nasz patron
Pracownicy
Statut Szkoły
Galeria
Nasze sukcesy
O nas w mediach
Pedagog szkolny
Biblioteka
Strzał w Dziesiątkę

Plan lekcji
Kalendarz szkolny
Dni dodatkowo wolne
Podręczniki 2014/15
e-dziennik
Uczniowie
Samorząd uczniowski
Sprawdzian klas VI
Ciekawe strony
Absolwenci
Tablica prymusa
Rok szkolny 2013/2014
Rodzice
Rada Rodziców
Opłaty za wyżywienie
Druki do pobrania
Moje dziecko idzie do szkoły
Wyprawka szkolna
Stypendia szkolne
Informacje
Rekrutacja
Rotawirusy
Administrator
Nazwa Użytkownika

HasłoWitamy
Dziennik elektroniczny
https://uonetplus.vulcan.net.pl/lublin

Instrukcja logowania do e-dziennika
_______________________________________________

WOJEWÓDZKI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY POŚWIĘCONY BIBLIOTEKOM SZKOLNYM
Rozstrzygnięcie Konkursu Literacko-Plastycznego Poświęconego Bibliotekom Szkolnym odbędzie się 2 grudnia 2014 roku o godzinie 11.00. Laureaci i wyróżnieni w Konkursie zostaną powiadomieni za pośrednictwem swoich opiekunów.

Patroni konkursu i sponsorzy nagród
 
 
Europejski Dzień Języków
W poniedziałek 24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków. Klasy piąte pod opieką pani Doroty Główczyk (język angielski) i pani Elwiry Kasperek (język polski) wystąpiły w humorystycznym przedstawieniu „Tam, tam, tam”, w którym udowadniały, dlaczego warto uczyć się języków obcych. Po przedstawieniu, na przerwie, uczniowie naszej szkoły mogli degustować domowe ciasta i ciasteczka wykonane według oryginalnych przepisów pochodzących z krajów anglojęzycznych. Tę „słodką” część odchodów przygotowała pani Agata Wysocka z uczniami klas czwartych.
Zapraszamy do galerii.
Tekst: D. Główczyk, fot.: E. Kasperek
Dodał:  admin dnia 24 listopad 2014 22:05:22 · Drukuj
 
 
Niebiańska Kapela na scenie Radia Lublin
23 listopada to była bardzo pracowita niedziela dla zespołu Niebiańska Kapela, który pod opieką E. Mili-Suskiej występował na scenie Radia Lublin w ramach ogólnopolskiej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

Zapraszamy do galerii.
Tekst i fot.: E. Mila-Suska,
Dodał:  admin dnia 24 listopad 2014 21:42:13 · Drukuj
 
 
Spotkanie z Misiem Poli
19 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas 0-III z funkcjonariuszkami Miejskiej Policji w Lublinie oraz z sierżantem Misiem Poli. Spotkanie było okazją do utrwalenia i przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa dzieci na drodze, w domu, na ulicy oraz w szkole.
Zapraszamy do galerii.
Tekst: J. Kufel, fot.: M. Kucharzyk
Dodał:  admin dnia 22 listopad 2014 18:19:01 · Drukuj
 
 
Pasowanie na ucznia
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 10 są już pełnoprawnymi uczniami. 13 listopada br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Był to wyjątkowy dzień. Na uroczystość przybyli znamienici goście: Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania pani Ewa Dumkiewicz-Sprawka, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Małgorzata Zarębska, dyrektorzy i nauczyciele przedszkoli, zaproszeni rodzice i inne osoby bliskie sercom bohaterów naszej uroczystości. Na uroczystość przybyli również król Ołówek z małżonką i dzielny rycerz. Uczniowie za ich sprawą wybrali się do pięciu krain – udowodnili, że potrafią recytować wiersze, śpiewać piosenki, rozwiązywać zadania matematyczne, odgadywać zagadki, udzielać prawidłowych odpowiedzi na pytania dotyczące szkoły. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie. Po odczytaniu jego treści uczniowie złożyli przysięgę na sztandar szkoły. Obiecali uczyć się pilnie, być grzecznymi w zachowaniu oraz dbać o dobre imię szkoły. Po zakończeniu części oficjalnej pani Ewa Dumkiewicz-Sprawka i pani dyrektor Ewa Momot pasowały dzieci na uczniów. Po uroczystości uczniowie otrzymali drobne upominki i udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Zapraszamy do galerii.
Tekst: R. Krzaczek, fot.: M. Skruch
Dodał:  admin dnia 21 listopad 2014 09:02:34 · Drukuj
 
 
Zajęcia integracyjne
15 listopada odbyły się w szkole zajęcia integracyjne dla rodziców i uczniów klas pierwszych. Uczniowie wspólnie z rodzicami uczestniczyli w aktywnej rozgrzewce, wyścigach rzędów z różnymi przyborami takimi jak piłka siatkowa i piłka ręczna, woreczki, kije do unihoca i rakietki do tenisa stołowego. Zajęcia zakończyły się wspólnym meczem w unihoca. Wszyscy bawili się wyśmienicie i obiecali swój udział w następnym spotkaniu.
Tekst: S. Miłkowski
Dodał:  admin dnia 16 listopad 2014 15:02:08 · Drukuj
 
 
Poczytaj mi sztukę
13 listopada 2014r. chętni uczniowie z klas piątych i szóstych po raz kolejny wzięli udział w projekcie Teatru im. H. Ch. Andersena "Poczytaj mi sztukę". Nasi uczniowie uczestniczą w artystyczny czytaniu dramatów dla dzieci i młodzieży już drugi rok. Mimo że zajęcia odbywają się późnym popołudniem, opiekunowie nie narzekają na brak chętnych. W trakcie każdego wydarzenia aktorzy Teatru Andersena oraz zaproszeni goście czytają tekst kolejnej sztuki. W spotkaniach biorą udział autorzy sztuk, którzy w formie warsztatu z widzami przybliżą nam trudności oraz zalety fachu dramaturga. Projekt realizowany w ramach otrzymanego na ten cel stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zapraszamy do galerii.
Tekst: E. Kasperek, fot.: M. Skruch, P. Bator (zdjęcia uzyskane dzięki uprzejmości teatru)
Dodał:  admin dnia 16 listopad 2014 15:00:12 · Drukuj
 
 
Szóste klasy w Warszawie
6 listopada 2014r. klasy szóste wybrały się do Warszawy na edukacyjną wycieczkę, której celem było przede wszystkim Centrum Nauki Kopernik. Oprócz poznawania świata przez doświadczenie w "Koperniku", uczniowie odbyli lekcję historii i patriotyzmu podczas zwiedzania wystawy plenerowej Muzeum Wojska Polskiego i odwiedzenia Grobu Nieznanego Żołnierza.
Zapraszamy do galerii.
Tekst i fot: E. Kasperek
Dodał:  admin dnia 13 listopad 2014 19:19:46 · Drukuj
 
 
96. urodziny Szkoły
10 listopada 2014r. nasza Szkoła obchodziła swoje 96. urodziny, nierozerwalnie związane ze Świętem Niepodległości. Z tej okazji klasa VIB, wraz z Niebiańską Kapelą pod opieką pani Elżbiety Mili – Suskiej, zaprezentowała montaż słowno – muzyczny pt. „Kto ty jesteś?”. Wcześniej głos zabrała pani dyrektor Ewa Momot, podkreślając wagę edukacji młodych Polaków. Ciepłe słowa do uczniów skierował również wiceprzewodniczący Rady Rodziców pan Zbigniew Suwała. Po części artystycznej nastąpiło rozwiązanie Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „List miłosny Stasia do Nel”, w którym nagrody ufundowała m.in. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 10.
Na konkurs wpłynęło niemal 40 niezwykle interesujących prac, które zaskoczyły jurorów dojrzałością i pięknym językiem. Jury w składzie: pani Anna Słowik (bibliotekarz filii nr 10 MBP w Lublinie) oraz pani Elwira Kasperek (polonista SP10) miało bardzo trudne zadanie, dlatego zdecydowało się na przyznanie nagród ex aequo. Oto wyniki obrad:
I miejsce Natalia Mierzwa Szkoła Podstawowa nr 48 w Lublinie, opiekun: pani Katarzyna Rajkiewicz
I miejsce Adam Gadomski Społeczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa w Lublinie, opiekun: pan Przemysław Płoszczak...
Dodał:  admin dnia 12 listopad 2014 19:53:51         Czytaj więcej · 95 Czytań · Drukuj
 
 
"Niebiańska Kapela" w DPS Kalina
5 listopada "Niebiańska Kapela" prowadzona przez p. E. Mila-Suską, gościła w zaprzyjaźnionym z naszą szkołą DPS Kalina. Mieliśmy przyjemność śpiewać dla wielu znamienitych gości, w tym dla pana prezydenta Krzysztofa Żuka i pani prezydent Moniki Lipińskiej.
Zdjęcia w galerii.
Tekst: E. Mila-Suska, fot.: B. Sieńczak
Dodał:  admin dnia 09 listopad 2014 17:21:16 · Drukuj
 
 
Lekcja patriotyzmu w 3 c
6 listopada 2014 r. byliśmy z naszą klasą na cmentarzu przy ul. Lipowej. Cmentarz podzielony jest na cztery części: ewangelicką, prawosławną, wojskową, rzymskokatolicką. Powstał w 1794 roku i jest najstarszą nekropolią we wschodniej Polsce. Najpierw udaliśmy się do Miejsc Pamięci Narodowej. Zapaliliśmy znicze przy Pomniku Legionistów, Mogiłach: Katyńskiej, Ofiar Wołynia 1943, Ofiar Bombardowania Lublina, Więźniów Zamku Lubelskiego. Zrobiło nam się smutno przy Mogile Dzieci Zamojszczyzny. Widzieliśmy grób Józefa Czechowicza i Hieronima Łopacińskiego oraz Pomniki: Żołnierzy Wojska Polskiego i Żołnierzy Radzieckich. Przechodząc alejkami widzieliśmy zabytkowe nagrobki zasłużonych lublinian. Po wyjściu z cmentarza udaliśmy się do miejsca, gdzie znajduje się pomnik Matki-Sybiraczki. Potem poszliśmy na Plac Litewski. Oglądaliśmy tam Pomniki: Konstytucji 3 Maja, Józefa Piłsudskiego, Unii Lubelskiej. Wróciliśmy do szkoły spacerem przez Stare Miasto. Wycieczka była ciekawa, bo poznawaliśmy historię naszego państwa i uczyliśmy się, na czym polega patriotyzm.
Zdjęcia w galerii.
Tekst: Mikołaj Czerniak, Szymon Ostrowski klasa 3c
Dodał:  admin dnia 07 listopad 2014 19:55:03 · Drukuj
 
 
3c na spotkaniu autorskim
W dniu 23 października byliśmy w Filii nr 10 MBP w Lublinie na spotkaniu autorskim z panią Moniką Madejek. Kiedy pisarka weszła do czytelni, przywitaliśmy ją brawami. Bardzo się ucieszyła. Pani Monika jest autorką książek dla dzieci, a w wolnym czasie szyje, gotuje i dużo czyta. Powiedziała nam, że jej ulubioną książką z dzieciństwa były Dzieci z Bullerbyn. Na spotkanie pisarka przyniosła swoją książkę pt. Zeszyt z aniołami, którą w całości przeczytaliśmy i bardzo nam się spodobała. Pisarka opowiadała nam o swoich pasjach i o tym, jak zaczęła pisać książkę. Zadawaliśmy pani pytania na temat książki, na które chętnie i z uśmiechem odpowiadała. Pani Ania przeczytała komiks przygotowany przez Pawła dla pani M. Madejek. Kinga wręczyła pani Monice laurkę. Pod koniec spotkania dzieci ustawiły się w kolejkę i dostawały zakładki do książek z autografem autorki. Pani Monika poczęstowała nas pysznymi ciasteczkami własnego wypieku. Po spotkaniu można było zakupić książkę Zeszyt z aniołami. Spotkanie było super, ponieważ pierwszy raz mogliśmy poznać prawdziwą autorkę książek. Wszyscy wyszliśmy z biblioteki zadowoleni.
Zapraszamy do galerii.
Tekst: Kinga Grądzielewska, Dominika Kozak, Weronika Piniaź
Dodał:  admin dnia 30 październik 2014 22:44:39 · Drukuj
 
Strona 1 z 69 1 2 3 4 > >>
Zegar LCD
Szkoła na Medal
Z OKAZJI 90-LECIA
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10
OTRZYMAŁA
MEDAL PREZYDENTA MIASTA LUBLINCERTYFIKATNASZ UDZIAŁ W PROJEKCIEWydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

REDAKCJA

6,781,900 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.