Menu
Historia szkoły
Nasz patron
Pracownicy
Prawo szkolne
Galeria
Nasze sukcesy
O nas w mediach
Pedagog szkolny
Biblioteka
Strzał w Dziesiątkę

Plan lekcji
Kalendarz szkolny
Dni dodatkowo wolne
Podręczniki 2014/15
e-dziennik
Uczniowie
Samorząd uczniowski
Sprawdzian klas VI
Ciekawe strony
Absolwenci
Tablica prymusa
Rok szkolny 2013/2014
Rodzice
Rada Rodziców
Opłaty za wyżywienie
Druki do pobrania
Moje dziecko idzie do szkoły
Wyprawka szkolna
Stypendia szkolne
Informacje
Rekrutacja
Rotawirusy
Administrator
Nazwa Użytkownika

HasłoWitamy
Rekrutacja do klas I i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2015/2016
<kliknij tutaj>Link do strony rekrutacyjnej oddz. przedszkolne:
https://naborp-k.vulcan.net.pl

Informacja dla uczniów klas szóstych
 
 
Konkursy ECDL dla uczniów
Quiz „Rusz głową”, jest zabawą, która towarzyszy konkursowi głównemu „Telefonem ucz się i odkrywaj świat”, polegającemu na zaprojektowaniu okładki zeszytu szkolnego. Projekt powinien przedstawiać pomysł na wykorzystanie urządzeń mobilnych do nauki i poszerzaniu swojej wiedzy, między innymi, poprzez używanie dostępnych darmowych aplikacji. Szczegóły na www.konkurs2015.ecdl.pl
Dodał:  admin dnia 27 marzec 2015 13:34:17 · Drukuj
 
 
Książka dla biblioteki
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice
Trwa akcja „Książka dla Biblioteki”.
Zbieramy wszystkie książki nowe i stare: lektury, zbiory opowiadań, baśni, książki młodzieżowe, itd.
Ważne, aby były w dobrym stanie.
Książki zasilą zbiory naszej biblioteki, która boryka się z brakami w księgozbiorze.
Książkowe dary przynosimy bezpośrednio do biblioteki szkolnej.
Dla uczniów to dodatkowa możliwość uzyskania dodatnich punktów z zachowania.
Akcja jest organizowana przez Radę Rodziców oraz Samorząd Uczniowski i ma charakter stały.

Dodał:  admin dnia 19 marzec 2015 20:19:32 · Drukuj
 
 
Dni adaptacyjne dla przedszkolaków
11 i 12 marca 2015 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia adaptacyjne dla dzieci, które od 1 września rozpoczną naukę w klasie I. Gościliśmy podopiecznych Przedszkola nr 59, Przedszkola nr 13, Przedszkola nr 52 oraz Przedszkola Prywatnego „Kogucik”. W sali gimnastycznej zostało zaprezentowane przedstawienie „Wiosenna bajka”, przygotowane przez panią Małgorzatę Kucharzyk i klasę II a. Autorką dekoracji była pani Grażyna Dudzic-Gromnicka. Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Wiosna w oczach dzieci”, skierowany do dzieci z oddziałów przedszkolnych. Następnie przedszkolaki zwiedzały szkołę. Mogły zobaczyć sekretariat, gabinet dyrektora, świetlicę, stołówkę, bibliotekę szkolną oraz małą salę gimnastyczną. Każda grupa brała udział w krótkich zajęciach, prowadzonych przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Przedszkolaki pełne wrażeń opuszczały naszą szkołę i obiecywały, że chętnie do nas wrócą.
Zapraszamy do galerii.
Tekst i fot.: B. Kołodziej
Wyniki konkursu plastycznego "Wiosna w oczach dzieci"
Dodał:  admin dnia 16 marzec 2015 18:39:08 · Drukuj
 
 
Rozgrywki klas piątych w siatkówce
12 marca odbyły się rozgrywki klas piątych w piłce siatkowej. Wzięły w nich udział wszystkie klasy poziomu. III miejsce zajęła klasa Vc, drugie klasa Vb, najlepszą drużyną wśród klas piątych okazała się klasa Va w składzie: Klimczuk A., Majewska W., Surowska A., Protas M., Celiński K., Pawłowski P., Komar M., Gratulujemy!
Zapraszamy do galerii.
Tekst i fot.: Sz. Miłkowski
Dodał:  admin dnia 13 marzec 2015 19:38:08 · Drukuj
 
 
Sukces młodej szachistki
W Lubartowie odbył się XII Feryjny Turniej Szachowy, w którym wzięło udział 114 zawodników. W pięciu niezależnych turniejach rozegrali oni 367 partii. Poziom gier był bardzo wysoki, o medalowych miejscach w klasyfikacji decydowały połówki punktów oraz dogrywki. Trzecie miejsce w klasyfikacji do 10 lat zajęła - Łucja Iwaszko (uczennica klasy 2 „a”). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Tekst: M. Kucharzyk
Dodał:  admin dnia 13 marzec 2015 19:19:51 · Drukuj
 
 
„Jak sobie poradzić z cyberprzemocą?”
Odpowiedź na to pytanie znają doskonale uczniowie, którzy wzięli udział w międzyszkolnym konkursie na komiks o tak brzmiącym tytule. 12 marca odbyło się uroczyste wręczenie nagród najlepszym twórcom tychże komiksów. Wśród nich nie zabrakło również uczniów z naszej szkoły: II miejsce zajął Mateusz Sławecki, zaś wyróżnienie zdobyła Aleksandra Surowska. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz dyrektora LSCDN.
Zapraszamy do galerii.
Tekst: R. Karczewska, fot.: R. Karczewska, LSCDN
Dodał:  admin dnia 12 marzec 2015 20:56:25 · Drukuj
 
 
Przyszli nauczyciele są wśród uczniów!
Na ostatnich lekcjach przyrody uczniowie klasy 6a postanowili samodzielnie przygotować i poprowadzić lekcje o strefach krajobrazowych świata. Konsultując swoje pomysły i scenariusze lekcji z nauczycielem uczniowie zabrali klasę w ekscytującą podróż do wilgotnego lasu równikowego, sawanny, gorącej pustyni i strefy śródziemnomorskiej. Oprócz wielu ciekawostek, którymi popisali się uczniowie była również degustacja owoców różnych stref klimatycznych - myślę, że ten punkt lekcji i smak fig, daktyli, melona czy też pistacji wszyscy zapamiętają na długo.
Zapraszamy do galerii.
Tekst i fot.: A. Obroślińska
Dodał:  admin dnia 12 marzec 2015 19:51:05 · Drukuj
 
 
Dzień Otwartych Drzwi
5 marca szeroko otworzyliśmy drzwi dla przyszłych uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Gości powitaliśmy już w progu folderami o naszej szkole i szerokimi uśmiechami. W sali gimnastycznej dwójka profesjonalnych konferansjerów z klasy 3c wirtualnie oprowadziła wszystkich po szkole. Następnie klasa 2a przedstawiła piękną "Wiosenną Bajkę" wzbogaconą muzyką klasyczną, a uczennice z 5a wykonały taniec nowoczesny. Było wesoło, kolorowo, wiosennie...
Zapraszamy do galerii.
Tekst: R. Karczewska, fot.: Sz. Miłkowski
Dodał:  admin dnia 12 marzec 2015 18:57:28 · Drukuj
 
 
Klasa 6A w Dworku Wincentego Pola
11 marca 2015 roku klasa 6a pod opieką pana Tomasza Szajewskiego wzięła udział w lekcji muzealnej w Dworku Wincentego Pola. Tematem były tradycje i obrzędy wielkanocne. W pierwszej części zajęć klasa dowiedziała się dużo informacji na temat Wincentego Pola, który był wybitnym poetą, podróżnikiem i geografem. Wiemy że potomkowie tego związanego z Lublinem poety często odwiedzają muzeum, oglądaliśmy drzewo genealogiczne Wincentego Pola oraz podziwialiśmy starodawne meble i przedmioty używane przez patrona muzeum. Wiemy już, że pierwotnie budynek muzeum znajdował się na firlejowszczyźnie, czyli przy dzisiejszej ulicy Łęczyńskiej. Obejrzeliśmy wielką kolekcję globusów znajdujących się w muzeum. W drugiej połowie zajęć rozmawialiśmy o zbliżającej się Wielkanocy. Dowiedzieliśmy się o obrzędach wielkanocnych i o tym co dawniej wkładało się do koszyczków ze święconką. Nasi przodkowie podobnie jak my pomiędzy świętem Trzech Króli a Środą Popielcową świętowali, jedli i tańczyli, a w okresie Wielkiego Postu powstrzymywano się od przyjemności. Poznaliśmy dziwne, śmieszne a czasem straszne tradycje, które już dzisiaj nie funkcjonują. Zadawaliśmy pytania, dyskutowaliśmy. Na koniec zajęć nasza klasa robiła kartki wielkanocne.
Zdjęcia w galerii.
Tekst: W. Gzik kl. 6a, fot.: T. Szajewski
Dodał:  admin dnia 12 marzec 2015 18:25:22 · Drukuj
 
 
Kolejne sukcesy naszych uczniów
10 marca 2015 roku grupa uczniów z naszej szkoły udała się na rozstrzygniecie dwóch konkursów literackiego: ,,Moja podróż w świat Jana Kochanowskiego” oraz plastycznego ,,Podróż Pinokia w świat współczesny”. Organizatorami obu konkursów było Gimnazjum nr 7 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie. Podróż na miejsce, choć trwała 40 minut minęła nam szybko, każdy myślał o wynikach konkursu! Po wyjściu z autobusu poszliśmy w stronę gimnazjum, które jest bardzo duże i nowoczesne. Uczniowie – gospodarze zaprowadzili nas do szatni, a potem do sali gdzie miało się odbyć rozstrzygniecie. Okazało się, że warto było brać udział w tym konkursie! Mateusz Sławecki z klasy Va zdobył I miejsce za swój wiersz, którego uroczyste odczytanie uświetniło całą uroczystość. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Surowska z klasy Va, natomiast trzecie zajął Marcin Uzarek, kolega z mojej klasy (6a). Agata Hawrył, Julia Radczuk oraz ja (Eliza Bronisz) zostałyśmy wyróżnione. Laureaci i wyróżnieni otrzymali dyplomy oraz piękne nagrody. Wyróżnienie w konkursie o Pinokiu otrzymała Natalia Dziubińska z klasy 2a, której wychowawczynią jest pani Małgorzata Kucharzyk. Po uroczystym rozstrzygnięciu zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek. Gimnazjum nr 7 bardzo mi się spodobało za nowoczesność i przestronność. Do udziału w konkursie zachęcił nas nasz polonista, pan Tomasz Szajewski zaś prace pisaliśmy pod opieką pani Ewy Michalak, która towarzyszyła nam na rozstrzygnięciu. Fajnie jest brać udział w konkursach.
Zdjęcia w galerii.
Tekst: E. Bronisz kl. 6a, fot.: E. Michalak
Dodał:  admin dnia 11 marzec 2015 19:29:39 · Drukuj
 
 
Wielki sukces Agaty
9 marca w Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie odbył się drugi – finałowy etap Międzyszkolnego Konkursu Literackiego "Przechadzka po świecie wyobraźni" do którego zakwalifikowali się uczniowie klasy 6a: Zuzanna Orpik i Eliza Rudzka (przygotowywane przez panią Magdalenę Fijałkowską) oraz Agata Hawrył i Karol Kluziak (przygotowywani przez polonistę Tomasza Szajewskiego). W czasie uroczystego finału uczniowie musieli zaprezentować swoją pracę literacką w formie wystąpienia. Wskazane były rekwizyty, charakteryzacja oraz elementy gry aktorskiej. Była Ania z Zielonego Wzgórza, Łucja z Narnii, bohaterka Astrid Lindgren oraz wielu innych literackich bohaterów. Nasi szóstoklasiści zaprezentowali bohaterów z ulubionych książek. Zuzia była mroczną Cassandrą Clare z książki ,,Dary Aniołów. Miasto Kości”, Eliza Rudzka zaprezentowała jedną z bohaterek książki ,,Czarownica piętro niżej” natomiast Karol Kluziak był jednym z detektywów z serii książek autorstwa Alfreda Hitchcocka. Najbardziej jednak jury spodobało się wystąpienie Agaty Hawrył, która popisowo wcieliła się w postać Gabrieli Stryby, jednej z bohaterek książek popularnie nazywanych Jeżycjadą. Agata zdobyła II miejsce w konkursie !!! Pozostali uczniowie otrzymali tytuły laureatów i wyróżnienia w postaci książkowych upominków. Atmosfera była bardzo miła, opiekujący się nami gimnazjaliści w czasie obrad zabawiali uczestników grami integracyjnymi!!! W ten piękny słoneczny dzień wróciliśmy szczęśliwi pod naszą Dziesiątkę.
Zdjęcia w galerii.
Tekst i fot.: T. Szajewski
Dodał:  admin dnia 09 marzec 2015 18:27:18 · Drukuj
 
Strona 1 z 73 1 2 3 4 > >>
Zegar LCD
e-dziennik


Instrukcja logowania do e-dziennika
Szkoła na Medal
Z OKAZJI 90-LECIA
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10
OTRZYMAŁA
MEDAL PREZYDENTA MIASTA LUBLINCERTYFIKATNASZ UDZIAŁ W PROJEKCIEWydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

REDAKCJA

6,917,571 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.