Menu
Historia szkoły
Nasz patron
Pracownicy
Statut Szkoły
Galeria
Nasze sukcesy
O nas w mediach
Pedagog szkolny
Biblioteka
Strzał w Dziesiątkę

Plan lekcji
Kalendarz szkolny
Dni dodatkowo wolne
Podręczniki 2014/15
e-dziennik
Uczniowie
Samorząd uczniowski
Sprawdzian klas VI
Ciekawe strony
Absolwenci
Eko-przygoda
Tablica prymusa
Rok szkolny 2013/2014
Rodzice
Rada Rodziców
Opłaty za wyżywienie
Druki do pobrania
Moje dziecko idzie do szkoły
Wyprawka szkolna
Stypendia szkolne
Informacje
Rekrutacja
Rotawirusy
Administrator
Nazwa Użytkownika

HasłoWitamy
Dziennik elektroniczny
https://uonetplus.vulcan.net.pl/lublin

dla klas I-III e-dziennik będzie dostępny od 15 października

Instrukcja logowania do e-dziennika
_______________________________________________

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI DLA KLAS IV-VI
 
 
5b na Lubelskim Festiwalu Nauki
24 września klasa 5 b pod opieką pani Aleksandry Obroślińskiej udała się na Katolicki Uniwersytet Lubelski, aby obejrzeć prezentację pt.: „Atlantyda - mityczna czy realna wyspa?” w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Klasa z zaciekawieniem słuchała wykładu na temat Atlantydy. Dowiedzieliśmy się, że wielu naukowców próbowało udowodnić, że Atlantyda mogła istnieć w różnych miejscach na kuli ziemskiej- m.in. w pobliżu Wysp Kanaryjskich czy Afryki. Przez chwilę mogliśmy się poczuć jak studenci na prawdziwym Uniwersytecie.
Tekst: T. Skowronek kl. 5b, fot.: A. Obroślińska
Dodał:  admin dnia 30 wrzesień 2014 16:49:33 · Drukuj
 
 
Pierwsza lekcja demokracji, czyli wybieramy władze Samorządu Uczniowskiego
Uczniowie klas starszych w imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły, czyli Samorządu Uczniowskiego, wybierali w poniedziałek swój zarząd. Głosowanie było powszechne, równe i tajne, i odbyło się w czytelni. Można było oddać głos na trzech kandydatów spoza własnej klasy. Dziesięciu kandydatów, którzy otrzymali ich największą liczbę, weszło do władz Samorządu. Równocześnie poprzez głosowanie uchwalono Regulamin Samorządu Uczniowskiego.
Z wynikami wyborów, podpisanymi przez członków komisji wyborczej - Paulinę Bekieszę i Marcina Uzarka, można zapoznać się na pierwszym piętrze i w przedsionku szkoły.
Zapraszamy do galerii.
Tekst i fot.: I. Iwanicka
Dodał:  admin dnia 29 wrzesień 2014 21:25:17 · Drukuj
 
 
Pożegnanie lata na sportowo
W piątek 26 września uczniowie i nauczyciele naszej szkoły pożegnali lato na sportowo. Pomagali nam w tym pensjonariusze DPS Kalina oraz Filia nr 2 Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Uczniowie z wielkim zapałem brali udział w różnych konkurencjach sportowych, rywalizowali z kolegami z innych klas, świetnie się przy tym bawiąc. Zwieńczeniem imprezy była rywalizacja sportowa wychowawców poszczególnych klas. Autorami rozgrywanych konkurencji byli nauczyciele WF - p. Sz. Miłkowski i p. T. Figiel.
Zapraszamy do galerii.
Tekst i fot.: R. Karczewska, E. Momot
Dodał:  admin dnia 29 wrzesień 2014 21:11:56 · Drukuj
 
 
Klasa 5a na Podwórku Małego Księcia
26 września uczniowie klasy 5a wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Teatr NN. Wybraliśmy się do Domu Słów mieszczącego się przy ulicy Żmigród 1, gdzie spotkaliśmy się z Małym Księciem, bohaterem książki Antoine de Saint Exupery. Najpierw z lupą szukaliśmy śladów łapek lisa oraz namalowanych na podwórku planet, które w swojej podróży poznawał Mały Książę. Następnie odnajdowaliśmy namalowane na ścianach starych komórek cytaty pasujące do poszczególnych etapów przygód małego bohatera. Obejrzeliśmy piękny mural ukazujący układ słoneczny, który przemierzał Mały Książę w poszukiwaniu swojej Róży. Bawiliśmy się na niezwykłej karuzeli napędzanej przez rower. Następnie zostaliśmy zaproszeni na zajęcia praktyczne, podczas których zastanawialiśmy się czym jest przyjaźń, jak należy o nią dbać i co zrobić aby mieć przyjaciela. Finałem tej części spotkania było tworzenie własnoręcznie i oryginalnie ozdobionej kartki pocztowej do przyjaciela. Na koniec naszego niezwykłego spotkania zacieśnialiśmy więzy klasowe, tworząc niezwykłą pajęczynę przyjaźni. Spotkanie pomogło nam zrozumieć dlaczego przyjaźń jest tak ważna w życiu.
Zdjęcia w galerii.
Tekst i fot.: T. Szajewski
Dodał:  admin dnia 29 wrzesień 2014 20:06:47 · Drukuj
 
 
Polskie Państwo Podziemne
We czwartek, 25 września, oraz w piątek, 26 września, odbył się w naszej szkole cykl zdarzeń upamiętniających siedemdziesiątą piątą rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. To wydarzanie z roku 1939 było wyjątkowe w skali całego świata; stało się nie tylko świadectwem wielkiego hartu ducha i niezwykłej odwagi, ale także lekcją niezłomnej siły moralnej i utrwalania tradycji niepodległościowej.
Uczniowie klas szóstych bardzo chętnie włączyli się do tego przedsięwzięcia. Spotykali się, by własnoręcznie przygotować plakaty ze znakiem Polski Walczącej, a następnie umieścić je w przestrzeni Szkoły. Chętnie tłumaczyli młodszym kolegom, co znaczy ten tajemniczy dla niektórych symbol oraz zapoznawali zaciekawionych uczniów z wydarzeniami II wojny światowej. Wspólnie śpiewali piosenki upamiętniające nie tylko obrońców Polski i żołnierzy Państwa Podziemnego: partyzantów i sanitariuszki, kurierów i łączniczki, ale także Żołnierzy Wyklętych oraz Panny Wyklęte...
Dodał:  admin dnia 26 wrzesień 2014 21:18:58         Czytaj więcej · 18 Czytań · Drukuj
 
 
6a i niewidzialna orkiestra
23 września uczniowie klasy 6a wzięli udział w zajęciach zorganizowanych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Nie były to zwykłe warsztaty, uczniowie podzieleni na dwie grupy poznali problemy z jakimi borykają się osoby niewidome i niedowidzące. Dowiedzieliśmy się, jak należy się zachować podczas spotkania z osobą niepełnosprawną wzrokowo, poznaliśmy alfabet Brajla, przejrzeliśmy podręczniki dzieci niewiedzących (są kilkunastokrotnie obszerniejsze, składają się nawet z piętnastu części!!!). Zajęcia w Wydziale Nauk Humanistycznych pozwoliły nam zobaczyć jak wygląda praca nad adaptacją książki lub podręcznika na potrzeby osób z tym rodzajem niepełnosprawności. Zapoznaliśmy się z tabletem dla osób niewidzących, graliśmy w niewidzialnej orkiestrze, na co dzień aktywizującej zmysły osób niewidzących. Podczas spaceru z zasłoniętymi oczami i laską – przewodnikiem w dłoni, przez chwilę poczuliśmy, z jak wieloma niedogodnościami muszą borykać się w swoim życiu osoby niewidzące. W drodze powrotnej największe emocje wzbudzała podróż autobusem przegubowym, jedyną rzeczą, na którą narzekali szóstoklasiści była zbyt mała liczba rond w drodze szkoły.....
Tekst: T. Szajewski
Dodał:  admin dnia 23 wrzesień 2014 18:59:29 · Drukuj
 
 
5c na Lubelskim Festiwalu Nauki
22 września klasa 5c wybrała się na Lubelski Festiwal Nauki. Zajęcia współorganizowane przez KUL i Gimnazjum nr 7 w Lublinie sprawiły piątoklasistom wiele radości i pozwoliły na dowiedzenie się wielu ciekawych rzeczy na temat nauki języków obcych. "W co grają uczniowie" - taki tytuł nosiły warsztaty, które pozwoliły naszym uczniom poznać sposoby nauki języków obcych za pomocą programów komputerowych, piosenek obcojęzycznych, fiszek oraz innych ciekawych metod aktywizujących. Wspólne śpiewanie w języku angielskim i włoskim, quizy językowe, nowoczesne metody oparte na środkach multimedialnych, to wszystko sprawiło, że jeszcze długo po wyjściu z zajęć uczniowie dzielili się swoimi emocjami. Nawet deszczowa pogoda nie zepsuła naszych humorów.
Zdjęcia w galerii.
Tekst i fot.: T. Szajewski
Dodał:  admin dnia 23 wrzesień 2014 18:57:00 · Drukuj
 
 
"W jakich kolorach widzisz swoją dzielnicę?"
W ramach współpracy z Laboratorium Sztuki Społecznej dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej uczestniczyły w zajęciach plastycznych w dniach 11 IX - 18 IX 2014 r, prowadzonych przez Marię Gonchar z Ukrainy - realizującą w Lublinie projekt "Ludzie i miejsca - w poszukiwaniu możliwości". Efekty prac dzieci czyli prace plastyczne zostaną zaprezentowane w naszej szkole na specjalnej wystawie "W jakich kolorach widzisz swoją dzielnicę?" od dnia 22 IX (poniedziałek), do obejrzenia której już dziś wszystkich zapraszamy.
Tekst: G. Dudzic-Gromnicka
Dodał:  admin dnia 19 wrzesień 2014 21:41:24 · Drukuj
 
 
Dziękujemy za akwarium
Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 10 w Lublinie serdecznie dziękują Panu Mirosławowi Hawrył, tacie naszych uczniów za ufundowanie i założenie pięknego akwarium z rybami w sali przyrodniczej.
Dodał:  admin dnia 19 wrzesień 2014 21:34:17 · Drukuj
 
 
Wrażenia z wycieczki do Warszawy
17 września 2014 roku wraz z klasą 3 b i naszymi wychowawcami pojechaliśmy do naszej stolicy – Warszawy. Jechaliśmy bardzo długo, ale po jakimś czasie dotarliśmy w końcu na miejsce. Około godziny 10:30 weszliśmy na taras widokowy w planetarium, ale nic nie było widać, ponieważ przeszkadzały nam czerwone kropki. Później, czyli o godzinie 11:00 weszliśmy do sali projekcyjnej, gdzie oglądaliśmy bardzo fajny film pt. Na skrzydłach marzeń. Ten film sprawił nam wiele radości, choć trochę się baliśmy, dlatego zamykaliśmy oczy. Po seansie poszliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Tam podzieliliśmy się na grupy i sprawdzaliśmy, jak działają różne wynalazki. Na pierwszym piętrze najbardziej podobało nam się, jak biegaliśmy po takiej macie, a na drugim piętrze, jak kręciliśmy się niby chomiki i jak skakaliśmy po księżycu. Najfajniejsze było trzęsienie ziemi. Doświadczenie wyglądało tak: Naciskało się przycisk START i podłoże trzęsło się, a gdy komuś było niedobrze lub miał po prostu dość, wtedy naciskało się czerwony przycisk. Następnie poszliśmy na obiad. Do jedzenia była zupa pomidorowa, a na drugie kotlet, surówka i frytki. Potem udaliśmy się na Starówkę. Najpierw oglądaliśmy Kolumnę Zygmunta, a potem pomaszerowaliśmy na dziedziniec Zamku Królewskiego, gdzie pan przewodnik opowiadał o żołnierzach, którzy ratowali naszą ojczyznę. Na Rynku Starego Miasta widzieliśmy pomnik Syrenki, piękne stare kamieniczki i pana, który karmił gołębie. Obejrzeliśmy także Barbakan i Pomnik Małego Powstańca. Stamtąd dotarliśmy przed Grób Nieznanego Żołnierza. W drodze do metra przeszliśmy przez Ogród Saski, w którym znajdowała się ładna fontanna. Potem jechaliśmy metrem do stacji Służew. Na koniec pojechaliśmy do McDonald’s. Wycieczka była, że tak powiem w dechę! Można się było wiele nauczyć poprzez ZABAWĘ i NAUKĘ!
Tekst: Marysia Dywańska, Paweł Frankowski i Paweł Rybicki – klasa 3 c.
Zdjęcia w galerii.
Dodał:  admin dnia 19 wrzesień 2014 21:24:54 · Drukuj
 
 
Wycieczka do lasu
W środę zamiast lekcji mieliśmy wycieczkę. Pojechaliśmy z III c do lasu w Dąbrowie. W obie strony pojechaliśmy autokarem. Na miejscu czekała na nas pani Magda, która jest leśnikiem. Na początku oglądaliśmy mapę by zobaczyć jak duży jest ten las. Pani leśnik objaśniała nam tablice informacyjne. Ciekawe były informacje o tym, jak rozpoznać zwierzęta po ich śladach. W czasie spaceru pani Magda pokazywała nam różne gatunki drzew i krzewów. Uczyliśmy się jak rozpoznawać drzewa iglaste po ich igłach. Wracając widzieliśmy rosnące muchomory. Oczywiście nikt ich nie zrywał. Wróciliśmy do szkoły zadowoleni i zrelaksowani. To była przyjemna i pouczająca wycieczka.
Zdjęcia w galerii.
Tekst: Julia Kożuchowska i Monika Maruszewska – klasa 3 b
Dodał:  admin dnia 17 wrzesień 2014 16:41:35 · Drukuj
 
Strona 1 z 67 1 2 3 4 > >>
Zegar LCD
Szkoła na Medal
Z OKAZJI 90-LECIA
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10
OTRZYMAŁA
MEDAL PREZYDENTA MIASTA LUBLIN

CERTYFIKATNASZ UDZIAŁ W PROJEKCIE
POPIERAMY AKCJĘWydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

REDAKCJA

6,720,954 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.